Je tak málo času v poháru věčnosti
Proč zabývati se nadčasovostí my smrtelní jsme nesmrtelnými nejenom v našich činech a skutcích, dáno bylo nám více než jen jeden den a my bychom toho chtěli zneužít ku svému prospěchu.
Naše sobecké sklony vedou nás tam kde mohli by jsme dosáhnouti svých cílů, směrem od pravé podstaty a změna udála se jednou a proti proudu vrací se vždy hůře než se plave po proudu.
Lehké je rozsvítit lampu vypínačem na stěně, zkuste si však sami státi se vodičem, a budete překvapení energií, kterou ta malá žárovka požaduje pro trochu toho světla. A trvanlivost bude jistě omezená.
Pohled upřený stranou a oči zamyšlené nad něčím v dáli. Zorničky kočky zaměřují se na cíl, který stává se imaginární kořistí. Tak jen se nahrbit a teď, vše je jen jakýsi přelud, obava z prohry nepustí nás dál. Ten krok je vždy poblematickým, stejně tak je těžké první podání ruky i když zakusil jsem to již tisíckrát, první modlitba k Bohu, a není snad první slovo též kouzlem nedosažitelného.
Netřeba učiti a býti učen reagovat na pokyny, naše mysl dodá nám sama impulsy nutné ke zvládnutí základů a ke koncům základů, a nyní je má mysl již prázdou, pardon lež, plnou myšlenek.
Nelze již více psát.
Michael Rada
ZAKLADATEL ROKU 2017 - postoupil jsem do finále

Dne 4.8.2017 se objevila v mé e-mailové schránce zpráva o mé nominaci do finále soutěže o titul FOUNDER OF THE YEAR CZECH REPUBLIC. Titul vyhlašuje v rámci CENTRAL EUROPEAN STARTUP AWARDS.
Michael Rada
Seriál skončil

Je mnoho těch, pro které televizní seriál znamená příjemnou realitu nepříjemných dní mezi lidmi. S jeho hrdiny žijí, pláčí, smějí se i komunikují a jediné na co se těší, je další díl, a aby to těšení vydrželi,
Michael Rada
WASTELESS FUTURE

I am so happy to share with you that the president of global waste association ISWA has presented in his blog my point of view on the life in wasteless world.
Michael Rada
KDE JE BLOG?

Po blokaci ze strany provozovatele serveru iDNES byl denní blog přesunut na novou adresu, kde bude každý pracovní den publikován nový příspěvěk. http://industrial-upcycling.cz/index.php/blog/
Michael Rada
Zombie blog

Dne 16.9.2016 jsem publikoval poslední příspěvek do blogů iDNES, kam jsem přispíval každý den od 16.9.2014. Důvodem bylo zasahování redakce a záměrné snižování čtennosti u článků, které kolidovaly s činy a slovy majitele iDnes.
Další články autora |
Turek jel rychlostí přes 200 km/h a fotil se u toho. Policie věc prošetřuje
Europoslanec Filip Turek (Motoristé sobě) se na svém účtu na Instagramu pochlubil fotkou, ze které...
Po rychlé jízdě zemřel řidič v hořícím autě. Turek spekuluje o krvi na rukou médií
Hasiči v Brně v pondělí našli v hořícím voze mrtvého muže. Podle prvotních informací jel vůz po...
Jednání o míru jsou v kritické fázi, řekl Trump. Rubio rovnou naznačil konec
Sledujeme online Americký prezident Donald Trump v pátek naznačil, že USA zastaví mírové rozhovory, pokud Rusko nebo...
Papež František zemřel. Bojoval s nemocemi, bylo mu 88 let
Papež František v pondělí ráno zemřel. „Drazí bratři a sestry, s hlubokým smutkem musím oznámit...
Američané zadrželi na letišti mladé německé turistky. Musely se svléknout
Americká pohraniční stráž zadržela na Havaji dvě mladé německé turistky, protože neměly vybrané...
ANO dá trestní oznámení kvůli zpackané digitalizaci stavebního řízení
Poslanci se sešli na mimořádné schůzi k digitalizaci stavebního řízení. Svolat ji nechalo ANO,...
Tlačíme na Rusko ohledně dohody, řekl Trump. Příští dny označil za rozhodující
USA vyvíjejí silný tlak na Rusko k uzavření dohody o příměří, která je velmi blízko, ale také...
Noční útok na Kyjev zabil dvanáct lidí, Rusko použilo raketu vyrobenou v KLDR
Při raketovém úderu na Kyjev ze čtvrteční noci zahynulo nejméně dvanáct lidí a dalších 90 bylo...
S papežem se přišlo rozloučit už 90 tisíc lidí. Lékař popsal jeho poslední chvíle
Přímý přenos Už přes 90 tisíc lidí se přišlo od středy do baziliky svatého Petra ve Vatikánu rozloučit s papežem...
- Počet článků 734
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 408x
Výstupy našich projektů můžete vidět například zde
Na cestě za dosažením výše uvedeného cíle je od 1.1.2015 i projekt E-MOTION, v němž se věnuji publicitě osobních elektrických transportérů například elektrických jednokolek s gyroskopem.
Tomuto cíli jsem obětoval nejen jistotu zaměstnání v seniorské pozici logistické divize druhé největší korporace Japonska, ale i pohodlí v podobě zaměstnaneckého poměru. Kromě své práce se věnuji své rodině, které se snažím poskytnout vše, včetně své lásky.
Za nejlepší knihy považuji "MALÍŘSKÉ ROZPRAVY MNICHA OKURKY" A "PROROK". Obě totiž nabízejí mezi řádky moudro, které z mnoha jiných titulů dávno vymizelo. Psaní je mou dlouholetou láskou a i když se k české gramatice nechovám vždy správně, věřím, že to čtenářům obsah mých příspěvků vynahradí.