Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Těžký život blogerky

Již pár měsíců se snažím rozběhnout vlastní podnikání. Nic velkého, žádné statisícové obraty a bohužel ani výdělky. Kdo se však podnikat minimálně pokusil, dá mi snad za pravdu, že i přesto to není nijak jednoduché.

Pokud nezkoušíte podnikat ve zcela specifickém oboru, ve kterém nemáte téměř žádnou konkurenci, nebo nevytváříte díla umělecké hodnoty, tak je každé podníkání náročné. Hlavně ze začátku. Konkurence nikdy nespí a vy také nemůžete. Sledujete pravidelně nabídku konkurence, její cenovou politiku, řešíte reklamní kampaně, sociální sítě, SEO, vyhledávače, klíčová slova k produktům, aby vás vůbec na internetu někdo našel. Je toho poměrně dost.

Abych svému celému snažení dala ještě větší marketingovou podporu, vlastně by se dalo skoro říct, pomyslnou třešničku na dortu, rozhodla jsem, že zkusím psát fashion blog. Úroveň článků, za kterou si profesionálové účtují obvykle 1000 Kč jsem odhadla jako odpovídající tomu, co bych také mohla zvládnout, tak proč si neprocvičit psaní a ještě i ušetřit.

Přítel mě vybavil programem pro psaní blogu. Prý nejlepší, oceňuje ho 65 % uživatelů, responsivní (což znamená, že se krásně přizpůsobí jak PC, tak tabletu i mobilu). Omámila mě nádherná představa, o tom, jak všechny zákaznice budou mít tu nejpohodlnější možnost číst si můj blog, prohlížet zboží a to je navnadí natolik, že u mě budou nadšeně nakupovat. Koho by to nenadchlo? Článek i obrázky k článku byly připravené. Změnila jsem úspěšně záhlaví, nahrála text a začala vkládat pečlivě zvolené fotografie. A zde už bylo jasné, že ani toto nebude až tak jednoduché. Vložený obrázek nešel jen tak jednoduše posunout. 10 kliknutí znamenalo jeden úspěšný pokus o jeho posunutí, bohužel často ne úplně na to správné místo. Další pokud a další a další. Po 15 až 20 pokusech jsem obrázek dostala tam, kam jsem potřebovala a vítězoslavně jsem se podívala na výsledek své práce. A další zádrhel byl tady. Obrázek, který vypadal být v editoru umístněn naprosto bezchybně, byl úžasným, responsivním programem posunut úplně někam jinam, rozhodil text, případně ho zcela posunul. Pochopitelně obrázek nebyl jeden. Takže situace se několikrát opakovala. Stále se stejně neuspokojivým výsledkem. Eliminovala jsem množství obrázků, doplňovala víc textu, aby vše vypadalo maximálně profesionálně. Chtěla jsem vytrvat, nebudu to předci hned vzdávat. Strávila jsem editováním článku asi 3-násobně delší dobu než jeho psaním, výběrem fotek a jejich popisem. Slibovala jsem si, že to tento víkend dotáhnu do cíle. Nepovedlo se. Po další půl hodině práce jsem se rozhodla, že nebudu čelit riziku nervového zhroucení a případně i tiché domácnosti (přítel mi program instaloval a vlastně by se dalo říct, že doporučil) kvůli marketingovému článku.

Začínám pomalu rozumět tomu, proč ty 14-leté dívenky začali dělat recenze produktů přes video. Ne, dle mého názoru to určitě není jenom pokrokem :-)) Třeba si zkusily psát blog a vzdaly to! Řekly si možná, že u toho předci nestráví mládí (doslova). Takhle se stačí jenom nalíčit, učesat, promyslet si jaké zboží bych to vlastně chtěla a nechci si psát Ježíškovi. Oslovím obchod ať mi to pošlou (zadarmo), sednu si doma do pokojíčku, udělám recenzi jak je to zboží super, bezva a husté. Mám spoustu shlédnutí, bez ohledu na kvalitu videa či recenze. Úspěch u všech spolužáků i spolužaček a fanouškovskou základnu na internetu. Co víc si v tomto věku přát? Že já nejsem mladší, nemám v sobě dostatečnou dávku exhibicionismu a nejsem přístupnější moderním technologiím :-(

Zatím co ostatní točí videa. Já chci pouze napsat článek, ve kterém bude fotografie na předem zvoleném místě. Jediné řešení, které se nabízí je prý stáhnout si starší verzi programu, bez moderních zlepšení, ne tak krásný, ne tak svěží, ne tak cool…. No prostě mi už není 14, to se nedá nic dělat. Čas člověka vždy nějak dožene a připomene se vám v těch nejočekávanějších souvislostech. Třeba při psaní fashion blogu :))

Autor: Simona Procklová | pondělí 19.9.2016 8:00 | karma článku: 15,12 | přečteno: 386x
  • Další články autora

Simona Procklová

Segovia

Dalším městem, kterému bych se v rámci svých cestovatelských vzpomínek dnes ráda věnovala je španělská Segovia.

15.1.2024 v 13:40 | Karma: 6,85 | Přečteno: 138x | Diskuse | Cestování

Simona Procklová

Valladolid

V zimě je to s výlety za poznáním trochu horší, tak jsem se rozhodla, že se budu vracet do dávnější minulosti a vzpomínat na svou skoro dvouměsíční cestu po Španělsku. Mé vzpomínky patří hlavně zajímavým městům plným historie.

12.1.2024 v 10:40 | Karma: 9,20 | Přečteno: 164x | Diskuse | Cestování

Simona Procklová

Kostel svatého Jakuba staršího v Boskovicích

Tento kostel jsem neměla plánu navštívit, ale jednoduše mě přitáhl svým vzhledem. I když se nachází na konci náměstí, tak je natolik výrazný, že jej nebylo možné přehlédnout. A protože já se ráda podívám do každého kostela, který

15.8.2023 v 9:38 | Karma: 12,44 | Přečteno: 193x | Diskuse | Fotoblogy

Simona Procklová

Zámek Kunštát a kostel sv. Stanislava

O víkendu jsme opět výletovali a tentokrát bylo naším cílem město Kunštát. Přidávám tak pár fotek k nakouknutí. Ostatní informace jsem čerpala z internetu.

14.8.2023 v 8:30 | Karma: 12,05 | Přečteno: 208x | Diskuse | Fotoblogy

Simona Procklová

Hrad Boskovice

Chtělo by se říct něco jako - pokud máte rádi pořádné procházky do kopce, tak navštivte hrad Boskovice. Ne, že by to byl nejhorší terén jaký jsem kdy vyšlapala, ale do kopce to rozhodně je a trochu si procvičíte svaly i srdíčko.

12.8.2023 v 10:32 | Karma: 14,66 | Přečteno: 323x | Diskuse | Fotoblogy
  • Nejčtenější

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Spadlý strom v Praze zranil dva lidi. Bouřky v Česku komplikovaly dopravu

6. července 2024  11:58,  aktualizováno  22:56

Silné bouřky, které v sobotu večer přecházely přes Česko, za sebou zanechaly mnoho škod, potíže v...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Biden se znovu ostudně přeřekl. Prezident Putin, představil Zelenského

12. července 2024  6:35,  aktualizováno  11:22

Joe Bidenovi se opět nepodařilo přesvědčit veřejnost, že je duševně schopen vykonávat funkci...

Na Česko se opět ženou vydatné deště, hrozí bouřky i rozvodnění řek

13. července 2024  11:10

Od sobotního večera do nedělního brzkého rána platí výstraha před silnými dešti, místy také...

Nepodlehneme tlaku USA, posílíme vztahy s Čínou a Ruskem, slíbil íránský prezident

13. července 2024  10:51

Nově zvolený íránský prezident Masúd Pezeškján zdůraznil, že Írán odmítá podléhat nátlaku ze strany...

Přichází motorista 007, Boris Šťastný. Do politiky se vrací Klausův muž

13. července 2024  10:28

Do vysoké české politiky se v barvách strany Motoristé sobě pokouší vrátit lékař a manažer Boris...

Zaplavená dálnice, evakuovaný tábor. Hasiči měli pernou noc kvůli bouřkám

13. července 2024  7:12,  aktualizováno  10:19

Hasiči v pátek vyjeli k 1 200 případům souvisejícím s bouřkami. Nejvíce jich měli na Vysočině a v...

Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!
Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!

Značka Bübchen existuje už přes 60 let a v německy mluvících zemích je jedničkou mezi výrobci dětské kosmetiky. Stala se favoritem i pro naše...

  • Počet článků 37
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 478x
Baví mě psát. Ráda bych zkusila, zda mé texty budou někoho zajímat. Jednoduše, jestli to bude někdo číst. Jaké asi budou? Rozmanité, zábavné, k zamyšlení a snad s pozitivní odezvou od vás čtenárů...doufám :-))

Seznam rubrik