Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Česká pošta nám prý balíky doručí zaručeně do Vánoc

Když jsem včera viděla příspěvek na sociálních sítích o tom, že Česká pošta garantuje doručení všech zásilek podaných do 18. 12. do Vánoc, tak se mi chtělo říct jenom SLIBY – CHYBY. 

I společnosti, které po celý rok doručují velice spolehlivě, včas a vždy vás zastihnou doma bez komplikací (nepřijde vám od nich SMS, že ani přes veškerou snahu vás doma nezastihli) uvádějí spíš termín 17. 12. Pošta si však věří víc. Nepochybně je pravda, že je potřeba si dávat vysoké cíle, ale v tomto případě se mi zdá, že garantovat cokoliv co souvisí s doručováním balíků je docela odvážným gestem.

S poštou mám totiž poměrně bohaté zkušenosti. Všechno to začalo přestěhováním. Ne, že by se jednalo o nějakou dálku (asi 10 min. autem), ale naneštěstí již spadáme na jinou poštu a tak bylo nutné přesměrovat veškerou poštu dočasně jinam, než změnu adresy nahlásíme na úřadech. Takže jsme vyplnili formulář, ale ukázalo se, že nám neporadili ten správný, takže pošta na místo na požadovanou pobočku chodila na vzdálenější poštu, kam jsme jí posílat nechtěli. Rada zněla, znovu zajít na poštu a vypsat formuláře znovu, samozřejmě nějaké jiné. Po předchozích komplikacích s vyplňováním, kdy nám ani pracovnice za okýnkem nedokázala přesně poradit, jak se to vlastně vyplňuje a řekla nám špatné údaje, jsme se rozhodli raději se situací smířit. Až tak daleko to vlastně není :-)

To ale ještě nebylo nic oproti tomu, kdy jsme se rozhodli, že bychom občas chtěli, aby nám pošta doručila nějaký ten balík. Aby jste mi rozuměli, pokud mám možnost, tak si vždy vyberu jinou doručovací společnost, ale někdy není zbytí. Pokaždé jsem věřila, že mi zrovna dnes doručí balík. Poctivě jsem čekala na zazvonění zvonku, později i kontrolovala každé projíždějící auto. Časem jsem ale zjistila, že zaslaná SMS se posílá automaticky a že text, který slibuje doručení hned zítra, neplatí. Docela dobře (a většinou to tak je) se spíš jedná o pozítří. Moje rada zní: vždy kontrolujte doručení zásilky na internetu, kde je údaj přesnější. I přesto mi tak kolem 14 hod. přišla vždy SMS, že mě ani přes „veškerou snahu“ nezastihli doma a balík chtě-nechtě museli uložit na poště. Vždy si představuji, jak ten chudák pošťák dlouze zvoní na zvonek, buší na branku, hází kamínek do okna, možná se i snaží přelézt plot, aby mě zastihl a ono nic. Já tady sice sedím a čekám, ale schválně mu neotevřu.

Světlo na konci tunelu jsem začala vidět s příchodem doručovatele pana Jelínka. Pokud ho někdo náhodou znáte, tak mu poděkujte, že jsem díky němu věřila, že doručování balíků opravdu existuje. Je to skoro jako začít znovu věřit v Ježíška. Při jeho první příchodu jsem sice skoro dostala vynadáno, že kde to bydlíme, že ho musela navigovat kolegyně po telefonu, ale přešli jsme to s humorem a vše bylo v pořádku. Pan Jelínek mi bez výjimky doručil každý avizovaný balík, vždy volal předem, že se už řítí, a odhadl dokonce správně čas svého příchodu. Byl milý, vstřícný a dokonce se usmíval! Bohužel letos u pošty skončil a mě nastávají opět krušné časy. Každý balík reklamuji. Z úst pracovnic přepážky i Depa se dozvídám informaci vyřčenou s naprostým klidem, že balíky do ruky se přece ukládají rovnou na poštu, protože nejsou lidi. Na moji reakci, že to není v pořádku, za službu každý platí a že když má firma jediný cíl a tím je doručování balíků, tak se přece nemůže vymlouvat na to, že nemá doručovatele, mi bylo řečeno, že si mám vždy jenom zavolat a oni mi balík doručí další den. Moje rada: ano, postup, který funguje.

Musím říct, že na našem Depu pracují strašně milé ženské a že vím, že nemůžou za to, že pracují v organizaci, která vůbec nefunguje. Jejich naprostý klid zenového buddhisty mě dostává. I když volám rozčilená, tak hovor většinou končí s úsměvem. Ale i přes jejich pozitivní výhledy, že se to snad brzo zlepší, tomu po těch letech moc nevěřím. Asi budu muset spoléhat spíš sama na sebe a popracovat na svém duchovní rozvoji. Osvojit si zenový přístup. Možná mi pomůže větší dávka vánočního cukroví a prozpěvování manter: OM, OMMMM, OMMMMM.

Momentálně čekám na jeden balík již týden (garance doručení je jinak 24 hodin). Další balík je někdy na Depu už pátým dnem. A třetímu bude končit úložní lhůta (nepřišlo k němu vůbec žádné oznámení). Prý mi ho doručí dnes. OMMMMM

Autor: Simona Procklová | pátek 14.12.2018 9:35 | karma článku: 16,23 | přečteno: 707x
  • Další články autora

Simona Procklová

Segovia

Dalším městem, kterému bych se v rámci svých cestovatelských vzpomínek dnes ráda věnovala je španělská Segovia.

15.1.2024 v 13:40 | Karma: 6,85 | Přečteno: 136x | Diskuse| Cestování

Simona Procklová

Valladolid

V zimě je to s výlety za poznáním trochu horší, tak jsem se rozhodla, že se budu vracet do dávnější minulosti a vzpomínat na svou skoro dvouměsíční cestu po Španělsku. Mé vzpomínky patří hlavně zajímavým městům plným historie.

12.1.2024 v 10:40 | Karma: 9,20 | Přečteno: 161x | Diskuse| Cestování

Simona Procklová

Kostel svatého Jakuba staršího v Boskovicích

Tento kostel jsem neměla plánu navštívit, ale jednoduše mě přitáhl svým vzhledem. I když se nachází na konci náměstí, tak je natolik výrazný, že jej nebylo možné přehlédnout. A protože já se ráda podívám do každého kostela, který

15.8.2023 v 9:38 | Karma: 12,44 | Přečteno: 191x | Diskuse| Fotoblogy

Simona Procklová

Zámek Kunštát a kostel sv. Stanislava

O víkendu jsme opět výletovali a tentokrát bylo naším cílem město Kunštát. Přidávám tak pár fotek k nakouknutí. Ostatní informace jsem čerpala z internetu.

14.8.2023 v 8:30 | Karma: 12,05 | Přečteno: 206x | Diskuse| Fotoblogy

Simona Procklová

Hrad Boskovice

Chtělo by se říct něco jako - pokud máte rádi pořádné procházky do kopce, tak navštivte hrad Boskovice. Ne, že by to byl nejhorší terén jaký jsem kdy vyšlapala, ale do kopce to rozhodně je a trochu si procvičíte svaly i srdíčko.

12.8.2023 v 10:32 | Karma: 14,66 | Přečteno: 320x | Diskuse| Fotoblogy
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Rusko v noci opět ostřelovalo na Ukrajině energetickou infrastrukturu

22. června 2024  7:40,  aktualizováno  15:22

Sledujeme online Ruské raketové útoky ve třech ukrajinských regionech v noci poškodily energetickou infrastrukturu a...

Čína může Tchaj-wan získat i bez invaze. Stačí ho ekonomicky udusit

22. června 2024  14:21

Obavy z pohlcení Tchaj-wanu komunistickou Čínou sílí a analytici či vojenští stratégové obvykle...

Krakov mučí neukáznění turisté. Opilí řvou, zvrací a rvou se, stěžují si místní

22. června 2024  14:14

Za soumraku se centrum Krakova, bývalého hlavního města polského království, mění v dějiště...

Voda mezi filharmoniky, desetitisíce lidí bez proudu. Bouřky zahltily hasiče

22. června 2024  8:39,  aktualizováno  13:02

Silné bouřky, které prošly odpoledne a večer přes Česko, se v noci přesunuly nad Moravu. Provázely...

  • Počet článků 37
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 477x
Baví mě psát. Ráda bych zkusila, zda mé texty budou někoho zajímat. Jednoduše, jestli to bude někdo číst. Jaké asi budou? Rozmanité, zábavné, k zamyšlení a snad s pozitivní odezvou od vás čtenárů...doufám :-))

Seznam rubrik