Premium

Získejte všechny články
jen za 49  Kč / 1. měsíc

Žádný očkovaný Skot aneb lesk a bída COVID statistiky

Mentata ovládáš informacemi. Kontroluj, jaké informace dostane, a přesně víš, co udělá. Baron Harkonen.Přesně na tento výrok  hlavního záporáka z knihy Duna jsem si vzpoměl při silných prohlášeních o epidemii neočkovaných.

Jak z oficiálních míst, tak z médií se na nás hrne hromada silných slov, podložených i grafy a statistikami. O epidemii neočkovaných, o tom, že covid přenášejí výhradně nevakcinovaní sobci, že neočkovaní tvoří převážnou většinu  nakažených a že  zaplňují JIP.  To vše ve jménu oficiálního diskurzu donutit k napíchání opravdu všechny. To vše podepřeno drtivými statistickými daty. Ale vraťme se k "žádnému skotovi". Oficiální statistiky co se covidu týká, totiž trpí přesně touto vadou.
Falacie, neboli argumentační klamy, jsou techniky jak manipulovat fakty, které  manipulátor prezentuje. Kromě známých "ad hominem" (útok na osobu mluvčího vyvrací pravdivost jeho názoru ) , "slaměného panáka" (vložíme do úst oponentovi názor, který nezastává, ale bude se dobře vyvracet), smrdutého herinka (svedení diskuze k nedůležitým a podružným věcem) a spousty dalších, pak existuje jeden obzvláště vypečený a sedící na  oficiální covidové statistiky..

Žádný pravý Skot

Tato falacie je nejlépe charakterizovaná  následujícím dialogem:

„Žádný pravý Skot si necukruje svoji ovesnou kaši.“
„Můj strýc Artur je Skot a cukruje si svoji ovesnou kaši.“
„Tvůj strýc Artur není pravý Skot! Žádný pravý Skot by si neocukroval svoji ovesnou kaši.“

Jak je vidět, podstatu tohohle argumentačního faulu je to, že autor určitých tvrzení  vyloučí z množiny případů takové ,které jeho tvrzení odporují.

A v části covid statistik se děje právě tohle. Máme totiž oficiání a veřejně přístupné  statistiky POZITIVNĚ TESTOVANÝCH...  Víme z nich, kolik nově POZITIVNĚ testovaných mělo ukončenou vakcinaci a kolik ne. A z toho vyvozujeme účinnost očkování i to, že se očkovaní nemusí testovat. Ono by to bylo celkem krásbné kdyby.. Kdyby z množiny nevyloučili strýčka Artura.
Ona statistika, kolik je mezi  nově nakaženými očkovaných a kolik neočkovaných by totiž mohla být platná a validní jen a pouze tehdy, kdyby obě skupiny měly statisticky stejnou pravděpodobnost, že budou testovány. Kdyby neexistoval  administrativní filtr, kdo testován bude a kdo ne.

Jenže očkovaní se NEMUSÍ testovat, podle četných svědectví se ani NETRASUJÍ a neposílají do karantény po styku s  COVID+ člověkem. Mnohokráte se ústy četných politiků potvrdilo, že toto rozhodnutí netrasovat očkované, není epidemiologické ale POLITICKÉ. Ergo kladívko, jedna skupina je testována podstatně méně, protože strejček Artur zkrátka není pravý Skot.
Statistika vzniklá a prezentovaná za takových podmínek  je prostě cinknutá, falešná a chybná už ze svojí samotné podstaty a rozhodně se na jejím základě nedá hovořit o jakémkoliv průkazu oficiální a  mediální  hypotézy, že epidemii rozšiřují neočkovaní.   Netrasovat a netestovat (nebo podstatně méně) očkované protože to očkovaní přeci nerozšiřují - podle statistiky vzniklé při netestování očkovaných - je ukázková tautologie a argumentační kruh, který nemá v poctivé vědě ani v poctivé politice co dělat. Spíše se jedná o Goebelsovské "Nevěřím žádné statistice, kterou si sám nezfalšuji."

Stará statisticko politická moudrost praví, že chceš li zakrýt  nějaký jev, seber mu ve statistice kolonku. V praxi to všichni známe  v reálu od nás, kdy se v 90 letech z lidskoprávních důvodů přestala  oficiálně sledovat "romská kriminalita" - aby poté politici a uvědomělí novináři mohli tvrdit, že přeci žádná taková neexistuje a že nejsou důkazy o zvýšené Romské kriminalitě oproto běžné populaci.Preoblém zmiel, stačilo jej přestat sledovat.
Druhá statistická moudrost praví, že když už musíš veřejně poskytnout data, poskytni  je tak zagregovaná, aby se z nich  tobě nepříjemný jev dohledat prostě nedal.  Od toho nám  tady slouží otevřené datové sady poskytované ministerstvem zdravotnictví. A přesně podle výše zmíněné druhé moudrosti, jsou tato otevřená data agregována tak, aby se z ní nedalo vyčíst, zda vakcina, alespoň proti přenosu nemoci opravdu funguje a  a kdo přenáší covidu víc, zdali očkovaní, nebo neočkovaní. Máme sice datový soubor, COVID-19: Přehled osob s prokázanou nákazou s ohledem na vykázaná očkování  s poměrně rozumnou strukturou, udávající kolik bylo testovaných v závilosti očkován neočkován, kolika dávkami etc. Pro ty, co se vyznají tak  pozn1.  Problém je ten, že obdobnou datovou sadu  nemáme k dispozici  pro testované.  Která by se jmenovala třeba COVID-19: Přehled  TESTOVANÝCH osob s  ohledem na vykázaná očkování . PROČ ??
Jediné, co máme k dispozici, je datová sada  COVID-19: Přehled provedených testů podle typu a indikace (pro ty co rozumí pozn2) ze které ovšem nevyčteš byl li testovaný člověk očkován a kolika dávkami, popřípadě jak dlouho  po očkování se stal pozitivním.  Nelze tedy, ani při nejlepší vůli  porovnáním těcxh dvou tabulek stanovit nic.

Ergo  z otevřených dat závěr o účinnosti/neúčuinnosti očkování k zabránění přenosu epidemie vyčíst NELZE. A nelze z nich tedy ani učinit závěr, že epidemii šíří/nešíří neočkovaní. Jestli taková data má MZ k dispozici, pak je tají.

PROČ?

Obávám se že jak statistiky tak otevřená data byla stvořena s jediným cílem.  Lid ovládáš informacemi. Kontroluj, jaké informace dostane a přesně víš, jak se rozhodne a co udělá. Ani nemusíš být Harkonen na Duně. Vidím plán v plánech jiných plánů, úskoky v úskocích jiných úskoků, pasti v pastech jiných pastí. A vakcínu ve vakcinách jiných vakcin :-).

Čím víc  situaci sleduji, tím větší mám pocit, že cílem mmédií i politiků není eradikace viru ale obedience(poslušnost) obyvatel. Dávno už, obávám se,  tu nejde o zvládnutí epidemie ale o navození společenské komformity a že tu vpodstatě již nebojujeme s nemocí ale prožíváme jeden obrovský Ashův experiment. Ano, ten s těmi úsečkami. 

PS: ušetřím odpůrcům trochu nervů.  Jsem očkován !

1:  datové schema COVID-19: Přehled osob s prokázanou nákazou s ohledem na vykázaná očkování:

datum:date
pozitivni_celkem:integer
pozitivni_bez_ockovani:integer
pozitivni_bez_ockovani_relativni_pocet:float
pozitivni_bez_ockovani_vek_prumer:integer
pozitivni_nedokoncene_ockovani:integer
pozitivni_nedokoncene_ockovani_relativni_pocet:float
pozitivni_nedokoncene_ockovani_vek_prumer:integer
pozitivni_dokoncene_ockovani:integer
pozitivni_dokoncene_ockovani_relativni_pocet:float
pozitivni_dokoncene_ockovani_vek_prumer:integer
pozitivni_posilujici_davka:integer
pozitivni_posilujici_davka_relativni_pocet:float
pozitivni_posilujici_davka_vek_prumer:integer
 

2:  datové schema COVID-19: Přehled provedených testů podle typu a indikace

datum:date
pocet_PCR_testy:integer
pocet_AG_testy:integer
typologie_test_indik_diagnosticka:integer
typologie_test_indik_epidemiologicka:integer
typologie_test_indik_preventivni:integer
typologie_test_indik_ostatni:integer
incidence_pozitivni:integer
pozit_typologie_test_indik_diagnosticka:integer
pozit_typologie_test_indik_epidemiologicka:integer
pozit_typologie_test_indik_preventivni:integer
pozit_typologie_test_indik_ostatni:integer
PCR_pozit_sympt:integer
PCR_pozit_asymp:integer
AG_pozit_symp:integer
AG_pozit_asymp_PCR_conf:integer

Autor: Martin Prášek | pondělí 15.11.2021 12:17 | karma článku: 25,66 | přečteno: 748x
  • Další články autora

Martin Prášek

Požírá Rusko své „užitečné idioty“?

„Revoluce, jako Saturn, postupně požírá své děti.“ Prohlásil před revolučním soudem jeden z předních Francouzských revolucionářů, Pierre Vergniaud těsně před tím, než jej poslali pod gilotinu.

15.5.2024 v 17:30 | Karma: 19,75 | Přečteno: 1013x | Diskuse | Politika

Martin Prášek

Datová zpráva byla z datové schránky ministerstva stornována...

Od 1.1. 2023 byla všem spolkům a všem podnikajícím fyzickým osobám povinně a bez diskuzí zřízena DATOVÁ SCHRÁNKA. Kromě úsporou času argumentovali zastánci povinných DS takéSPOLEHLIVOSTÍ a nepopiratelností doručení státnímu úřadu.

1.3.2023 v 8:30 | Karma: 22,28 | Přečteno: 545x | Diskuse | Společnost

Martin Prášek

Jak nám Babiš uplatil voliče vpodstatě v přímém přenosu.

Ještě nad úmrtním oznámením Generála Pavla jsem se domníval, že více svinstva už ve volební kampani být nemůže. Ale že úderem sobotní 14:00 s uzavřením volebních místností shtstorm opadne a bude klid. Jenže nebude.Bude průšvih.

26.1.2023 v 21:51 | Karma: 27,05 | Přečteno: 1376x | Diskuse | Společnost

Martin Prášek

Tak nám otrávili prezidentského kandidáta?

Prezidentské volby u nás finišují. A zatímco nemocný prozápadní kandiát generál Pavel ruší pro nemoc program,zatímco jeho konkurent Andrej Babiš šlape na plyn.A mě nezbývá, než si vzpomenout na rok 2004 na otravu Viktora Juščenka

24.1.2023 v 12:21 | Karma: 11,71 | Přečteno: 533x | Diskuse | Společnost

Martin Prášek

Pokuta 100 litrů za to, že HASIL požár NP České Švýcarsko...

Pamatujete na lihovarníka, který začátkem covidu navařil místo chlastu dezinfekci ? A kterého za to zaklekl celní úřad? Tak tady máme ještě něco daleko absurdnějšího.Muže, který vrtulníkem "nedbalostně hasil" požár.

31.10.2022 v 14:56 | Karma: 36,20 | Přečteno: 1279x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Každý den rozdáváme bazény za 100 tisíc Kč

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Léto je v plném proudu, teploty pravidelně stoupají nad 30 stupňů a schladit se ve vodě je jistě...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Můj syn Xavier zemřel, říká Musk o transgender dceři. A chce zničit „virus woke“

24. července 2024  11:37

Miliardář Elon Musk tvrdí, že byl podveden, když dovolil svému synovi stát se transgender ženou. V...

Sto tun obilí za hodinu. Na Hané mají výjimečný kombajn, jeden z patnácti na světě

22. července 2024  14:31

Až sto tun obilí dokáže za hodinu sklidit nový kombajn CR11 firmy New Holland, který vyjel do...

Za rok vyrobili deset kilo pervitinu, členové gangu dostali podmínky i jedenáct let

25. července 2024  15:29

Tresty od podmínky až po 11 let vězení uložil dnes Krajský soud v Liberci šesti obžalovaným ve...

Ženu z Brna zastihl porod na slovenském koupališti, rodina dostane poukaz

25. července 2024  15:22

Dramatickou událost se šťastným koncem prožili na začátku týdne návštěvníci koupaliště Thermalpark...

Moravia Steel chce převzít část Liberty. Nedávejte výpovědi, radí zaměstnancům

25. července 2024  9:42,  aktualizováno  15:07

Skupina Moravia Steel - Třinecké železárny má zájem o rychlé převzetí celé druhovýroby v Liberty...

Brněnský Zetor opustí dalších 111 lidí, letos v součtu dvě třetiny ze všech

25. července 2024  14:59

Brněnský výrobce traktorů Zetor Tractors dá na konci července výpovědi 111 lidem, v podniku tak...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 331
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2947x
Člověk, který to vidí po svém.. Píšu tady hezky zvostra od podlahy o věcech, které mě se.... ehm, sejří...