Premium

Získejte všechny články
jen za 49  Kč / 1. měsíc

Otevírací doba přes velikonoce - Vítězem zmatku bude jen COVID

Když už nám vláda málem zrušila velikonoce, co myslíte, nakoupíte si alespoň před "prodlouženým víkendem" v pohodě?  No samozřejmě, nenakoupíte - pandemii ku prospěchu.

Co myslíte, ví se již, jak budou přes velikonoční svátky otevřeny oibchody? Trochu jsem v tom bádal, a věru je to zmatek. A jediný, kdo s toho bude mít prospěch, je COVID  sám.

O tom, které obchody budou mít na Velký Pátek otevřeno, informuje článek na Novinkách.  

Na Velký pátek a přes víkend mohou mít obchody otevřeno standardně, pokud se jich ovšem netýkají aktuálně platná vládní opatření. V jejich důsledku jsou momentálně zavřené např. prodejny obuvi a textilu, papírnictví a většina služeb.V běžném režimu mohou i nadále fungovat například:

  • Prodejny s potravinami, drogerie, lékárny, obchody s krmivem, optiky či malé prodejny novin a tabáku. 
  • Taxislužby, myčky bez obsluhy, pohřební služby či pokladny jízdenek.
  • Provozovny, kde si mohou lidé vyzvednout předem objednané zboží. 
  • U stravovacích provozů se režim nezmění, nadále budou moci občerstvení prodávat přes výdejní okénka. Ta mohou být otevřená do 21. hodiny.

Zdá se to být  jasné:  Na velký pátek OTEVŘENO, tedy alespoň ti, kteří otevřeno mít mohozu

Jenže, již 27 ledna , tedy před tím, než vyšel daný článek   (a posouvaný dále v následujících  ) vládní opatření obsahuje zákaz:  který pokračuje až do dnes 

6.maloobchodní prodej a prodej a poskytování služeb v provozovnách ve státní svátek a v      ostatní      svátek po celý den a v  ostatní dny v  čase mezi 21:00 hod. až04:59 hod. stím,že tento  zákaz se nevztahujena činnosti, které nejsou živností podle živnostenskéhozákona, anaprovozování:a)čerpacích stanic s palivy a mazivy,b)lékáren,c)prodejen v místech zvýšené koncentrace cestujících na letištích, železničních stanicích a autobusových nádražích,d)prodejen ve zdravotnických zařízeních,atd...

Velký pátek i Velikonoční Pondělí jsou  OSTATNÍM SVÁTKEM podle Zákona č. 245/2000 Sb.Zákon o státních svátcích, o ostatních svátcích, o významných dnech a o dnech pracovního klidu

§ 2

Ostatní svátky

Ostatními svátky jsou 1. leden - Nový rok, Velký pátek, Velikonoční pondělí, 1. květen - Svátek práce, 24. prosinec - Štědrý den, 25. prosinec - 1. svátek vánoční a 26. prosinec - 2. svátek vánoční (dále jen "ostatní svátek").

To tedy jasně říká, že na Velký Pátek  a na Velikonoční musí být až na řídké vyjímky VŠE ZAVŘENO, ano, včetně   potravin, domácích potřeb, železářství,  drogerií, večerek a prodejen pod 200m2 (tedy těch, co smí mít v nouzáku otevřeno). Jestli se zákaz týká i výdajových oken restaurací si nejsem jist.  
Každopádně, informací o tom, zdali bude mít tenkterý řetězec či supermarket  otevřeno na velký Pátek nebo dokonce na Velikonoční pondělí se  na jakýchkoliv  jejich stránkách dobrati nelze. I když se podíváte na jakýkoliv zpravodajský web,  najdete JEN DOHADY (např zde a zde.), nebo vlbec nic. Jen tu a tam mi ústně přímo v prodejnách  konstatovali, že se zavírat na Velký pátek prý nebude.   Což je samozřejmě v rozporu s aktuáně platným vládním nařízením.

Takže bych to typnul tak, že mnohé supermarkety či řetězce prostě OTEVŘOU, spoléhaje jednak na to, že  eventuelně pokuta bude  pro ně  řádově nižší, než zisk z onoho dne, jednak na to, že  si PČR těžko lajsne přijet se zásahovkou zavírat supermarket stejně intenzivně, jako třeba vaňkův kopec. Byla by to politická sebevražda. Ale vymlátit někde hospodu, či večerku, to zasejc jo. Zákony totiž u nás platí jen pro ty nejmenší.
Zkušenost nás učí, že kdykoliv je prodejní doba omezena,  vzniká v obchodech nákupní panika. A když ne panika, tak  rozhodně velmi zvýšená koncentrace lidí ve dny předcházející. A dá se očekávat, že už od středy bude v supermarketech situace obzvláště výživná a dají se očekávat skrumáže lidí, kteří by si v pohodě nakoupili v pátek, nebo využili malé večerky v pondělí.

COVID se nešíří díky MOBILITĚ, ale díky KONCENTRACI lidí. Koneckonců, proto jsou přeci zakázány festivaly, kina, koncerty, že?   Takže taková skrumáž má reálný potenciál neutralizovat veškerá vládní opatření a zapálit další vlnu epidemie. A tady visí ve vzduchu prastará otázka KOMU KU PROSPĚCHU ? 
Modifikovaná Occamova břitva sice nařizuje: Nepředpokládej zlý úmysl tam, kde lze věci vysvětlit pouhou neschopností ,  tady se mi to však jako neschopnost rozhodně nejeví!. 

„Nejhorší by bylo, kdyby se všichni rozjeli někam na pomlázky a tam se sdružovali. To si budeme muset tento rok odpustit,“ řekl Smejkal.

Zajímavé. Odjet na pomlázku VADÍ. Obrovské skrumáže v marketech, ještě zesílené   omezením prodejní doby NEVADÍ. 

Sněmovna nechce povolit delší nouzový stav,  takže věrchuška NUTNĚ POTŘEBUJE  katastrofu.  Něco, co umožní ve jménu Covidu zesílit restrikce, zvýšit perzekuci obyvatel a ještě přitvrdit na lidi, kteří už toho beztak  mají plné zuby. A dát  hlupákům a vládním trollům  munici k trefování se do lidí i do kritiků vládních opatření.
Vláda v podstatě  vytvořila podmínky pro zhoršení situace (což ovšem není žádné překvapení, to dělá už dlouho) aby potom po Velikonocích mohla zvedat  varovně prst, osočovat lidi z neposlušnosti a nespolupráce,  a především UTÁHNOUT ŠROUBY restrikcí a perzekucí. A počty proočkovaných týdně dál klesají...   

 

Tož fakt veselé velikonoce.

 

 

 

 

Autor: Martin Prášek | pondělí 29.3.2021 10:46 | karma článku: 23,17 | přečteno: 931x
  • Další články autora

Martin Prášek

Požírá Rusko své „užitečné idioty“?

„Revoluce, jako Saturn, postupně požírá své děti.“ Prohlásil před revolučním soudem jeden z předních Francouzských revolucionářů, Pierre Vergniaud těsně před tím, než jej poslali pod gilotinu.

15.5.2024 v 17:30 | Karma: 19,75 | Přečteno: 1013x | Diskuse | Politika

Martin Prášek

Datová zpráva byla z datové schránky ministerstva stornována...

Od 1.1. 2023 byla všem spolkům a všem podnikajícím fyzickým osobám povinně a bez diskuzí zřízena DATOVÁ SCHRÁNKA. Kromě úsporou času argumentovali zastánci povinných DS takéSPOLEHLIVOSTÍ a nepopiratelností doručení státnímu úřadu.

1.3.2023 v 8:30 | Karma: 22,28 | Přečteno: 545x | Diskuse | Společnost

Martin Prášek

Jak nám Babiš uplatil voliče vpodstatě v přímém přenosu.

Ještě nad úmrtním oznámením Generála Pavla jsem se domníval, že více svinstva už ve volební kampani být nemůže. Ale že úderem sobotní 14:00 s uzavřením volebních místností shtstorm opadne a bude klid. Jenže nebude.Bude průšvih.

26.1.2023 v 21:51 | Karma: 27,05 | Přečteno: 1376x | Diskuse | Společnost

Martin Prášek

Tak nám otrávili prezidentského kandidáta?

Prezidentské volby u nás finišují. A zatímco nemocný prozápadní kandiát generál Pavel ruší pro nemoc program,zatímco jeho konkurent Andrej Babiš šlape na plyn.A mě nezbývá, než si vzpomenout na rok 2004 na otravu Viktora Juščenka

24.1.2023 v 12:21 | Karma: 11,71 | Přečteno: 533x | Diskuse | Společnost

Martin Prášek

Pokuta 100 litrů za to, že HASIL požár NP České Švýcarsko...

Pamatujete na lihovarníka, který začátkem covidu navařil místo chlastu dezinfekci ? A kterého za to zaklekl celní úřad? Tak tady máme ještě něco daleko absurdnějšího.Muže, který vrtulníkem "nedbalostně hasil" požár.

31.10.2022 v 14:56 | Karma: 36,20 | Přečteno: 1279x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Každý den rozdáváme bazény za 100 tisíc Kč

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Léto je v plném proudu, teploty pravidelně stoupají nad 30 stupňů a schladit se ve vodě je jistě...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Můj syn Xavier zemřel, říká Musk o transgender dceři. A chce zničit „virus woke“

24. července 2024  11:37

Miliardář Elon Musk tvrdí, že byl podveden, když dovolil svému synovi stát se transgender ženou. V...

Sto tun obilí za hodinu. Na Hané mají výjimečný kombajn, jeden z patnácti na světě

22. července 2024  14:31

Až sto tun obilí dokáže za hodinu sklidit nový kombajn CR11 firmy New Holland, který vyjel do...

Von der Leyenová chce i od Česka dva kandidáty do eurokomise. Muže a ženu

25. července 2024  14:24

Dva kandidáty do nové Evropské komise požaduje od členských států Evropské unie šéfka Evropské...

Muž vyhrožoval matce, že ji vyhodí z okna. Skončil v policejní cele

25. července 2024  14:17

Plzeňští kriminalisté obvinili z vydírání a nebezpečného vyhrožování jednapadesátiletého muže. Ten...

VIDEO: Britský policista na letišti kopal muže do hlavy, propukly protesty

25. července 2024  14:13

Na sociálních sítích se šíří video ze zásahu policistů na letišti v Manchesteru. Uniformovaný...

Rusové na Česko dál hybridně útočí, vybudovali si základnu, uvádí vnitro

25. července 2024  14:12

Aktualizujeme Rusko v první polovině letošního roku proti ČR podnikalo hybridní operace, cílem je oslabit důvěru...

  • Počet článků 331
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2947x
Člověk, který to vidí po svém.. Píšu tady hezky zvostra od podlahy o věcech, které mě se.... ehm, sejří...