Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Být "anděl smrti", Bohu děkuji za Covid

"Andělem smrti", popřípadě "Doktorem Smrt" či "sestra Smrt" jsou obvykle označovány případy, kdy  lékaři  či sestry úmyslně sáhnou na život pacienta ze zvrácené  motivace. U nás je například známý "heparinový vrah" Petr Zelenka.

Přiznám se, že k následující úvaze mne inspiroval  KOMENTÁŘ: Sorry, ten váš diskutér exnul. Sbalte si jeho věci a odneste si je

jmenovitě jeho část, kterou cituji:

že magorovi, který spílá personálu, ač pomalu nastupuje cestu na věčnost, prostě lékař nezatřese postelí a neukáže na ventil. „Vy si dovolujete nadávat personálu, když se vás ptá, zda jste očkovaný?! Hele, vidíte ten kohoutek od hadičky? Když to, vy sprosťáku, otočím, už nebudete nadávat nikdy a nikomu! Rozumíte?“Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/kritika-nemocnice-covid-lekar-vycerpani.A211203_164404_domaci_lisv

Když už pan komentátor vypustil toho džina z láhve, pak při domýšlení do důsledků jeho slov  se člověku nutně musely zježit chlupy. Kriminologie totiž zná  termín "Andělé milosrdenství" pro masové vrahy, působící v systému zdravotní a pečovetalské péče.
Jejich motivace bývá rozdílná. Od zvráceného a pokřiveného soucitu, po pocit moci, pouhou frustraci z práce a reakci  na stres, nebo i motivaci sexuální. A kupodivu,  není to tak vzádný jev, jak bychom  předpokládali.  Rodinný lékař Harold Shipman, kterému je připisováno přes 200 obětí, Německá zdravotní sestra Niels Högel, která má na své stříkačce pravděpodobně přes 300 obětí. A v poslední době třeba zdravotník William Davis, který své oběti zabíjel injekcí vzduchu do žil. A spousta dalších. Řadu knih o vraždících lékařích a sestrách  pak sepsal proslulý autor literatury faktu,  V. P. Borovička  (Smrt má v ruce skalpel,Andělé smrti, Životu nebezpeční lékaři.)
U  nás je hodně známý a i po letech kontroverzní, případ tzv Heparinového vraha, Petra Zelenky, odsouzeného za to, že nemocné v kritickém stavu zabíjel injekcí heparinu. Případ vyvolává kontroverze i po letech.
Nebo sestra Marie Fikáčková, která v 50 letech vybíjela svoji nenávist k ošetřovaným dětem tím, že jim lámala kosti, nebo šlapala po hlavě. Stresoval jí totiž dětský pláč.

Při vyšetřování vyšlo najevo, že Fikáčková nesnášela dětský pláč, rozčiloval ji. A právě ten byl zřejmě spouštěcím mechanismem, proč začala novorozencům ubližovat. Psychologům sdělila, že by „uhodila i vlastní dítě, kdyby ji uvedlo do stavu podrážděnosti svým křikem“.Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/55-let-od-popravy-marie-fikackove.A160404_123116_domaci_cen

Dlouhodobě se také tradují  pověry (opravdu pověry??)  o nenávisti zdravotnických pracovníků k určitým  sortám pacientů. Například bezdomovcům, které občas i nechají umřít na lavičce před špitálem,  A například u sebevrahů se hovoří o  tom, že personál i lékaři ZÁMĚRNĚ postupují tak, aby jakékoliv úkony byly co nejnepříjemější, výplachem žaludku konče a šitím podřezaných žil bez umrtvení konče.
A teď? Máme tady zdravotnictví plné díky covidu stresovaných a frustrovaných lékařů, sester  a jiného zdravotnického personálu. Máme tady skupinu obyvatel, která dle všech okolo, včetně vedení  lékařské komory, za to všechno může. Viz třeba naposledy Kubkovy řeči o "řádění antivaxerů", kecy o "lidech kupujících biomrkev" , opakovaně hovořící o neočkovaných jak o černých pasažérech , o tom že "6 milionů čechů jsou rukojmími dvou milionů neočkovaných",  a další perly, shrnuté zde
Máme tady zcela evidentně a nad vší pochybnost přítomný obrovský stresor, který může smrtící kaskádu, ať již z jakékoliv motivace, spustit. Máme tady všudypřítomný ukazující prst na ty, kteří za to mohou.
A především tu máme velmi snadnou a VELMI DOSTUPNOU sadu obětí, které jsou v podstatě BEZ RIZIKA. Protože i díky propagandě v médiích i z oficiálních míst, řešit nějakého exlého neočkovance NIKDY  a NIKDO nebude a tedy nikdy a nikdo nic nezjistí. V podstatě je neočkovaný na kyslíku  či na JIP "dokonalá oběť", protože jeho smrt  nebude už vůůbec nikomu nápadná a díky atmosféře ve s polečnosti se v ní nikdo nebude vrtat.Pro většinu diskutérů, ale i  novinářů,  totiž antivaxer v podstatě není člověk, maximálně tak hlupák a blbec, A neni ho škoda a v podstatě dobře mu tak.
Opravdu  ještě nikomu ve zdravotnictví tzv. "nehráblo"? Opravdu nikdo v systému nemá  za této situace nutkání ten pomyslný "kohout s kyslíkem", o kterém píše pan komentátor  Jan Veselý, opravdu otočit? Opravdu to už někdo, třeba vícekrát neudělal? Opravdu je představa lékaře či sestry, která pomůže za bránu neočkovanému obéznímu hypertonickému diabetickému důchodci , třeba ze soucitu, nebo třeba proto, aby se na jeho místo mohl dostat mladý  OČKOVANÝ otec a živitel rodiny, tak zcestná a takové tabu?   A jak říkám, u neočkovaného je riziko odhalení NULA.
Tím nechci ani v nejmenším  tvrdit, že na jipkách zabíjejí neočkované pacienty, že to, co popisuji ve své úvaze, se dnes reálně děje. A rozhodně nechci znevažovat práci lékařů, sester ani dalšího nemocničního personálu. Toho jsem dalek.
Jen jsem rozvinul do důsledků to, co zaznělo v komentáři zmíněném výše a chci poukázat na existenci možnosti, že kdyby se v systému zdravotnictví  člověk s nutkáním zabíjet objevil právě nyní, má v podstatě volné pole působnosti. A díky dokonalým obětem i dokonalou příležitost. A ta dělá nejen zloděje, ale může udělat i  dokonalé vrahy.
A vlna antivaxerské kampaně a rétoriky k tomu může velmi velmi přispět.

 

 

Autor: Martin Prášek | pondělí 6.12.2021 14:53 | karma článku: 25,41 | přečteno: 864x
  • Další články autora

Martin Prášek

Datová zpráva byla z datové schránky ministerstva stornována...

Od 1.1. 2023 byla všem spolkům a všem podnikajícím fyzickým osobám povinně a bez diskuzí zřízena DATOVÁ SCHRÁNKA. Kromě úsporou času argumentovali zastánci povinných DS takéSPOLEHLIVOSTÍ a nepopiratelností doručení státnímu úřadu.

1.3.2023 v 8:30 | Karma: 21,93 | Přečteno: 530x | Diskuse| Společnost

Martin Prášek

Jak nám Babiš uplatil voliče vpodstatě v přímém přenosu.

Ještě nad úmrtním oznámením Generála Pavla jsem se domníval, že více svinstva už ve volební kampani být nemůže. Ale že úderem sobotní 14:00 s uzavřením volebních místností shtstorm opadne a bude klid. Jenže nebude.Bude průšvih.

26.1.2023 v 21:51 | Karma: 26,93 | Přečteno: 1366x | Diskuse| Společnost

Martin Prášek

Tak nám otrávili prezidentského kandidáta?

Prezidentské volby u nás finišují. A zatímco nemocný prozápadní kandiát generál Pavel ruší pro nemoc program,zatímco jeho konkurent Andrej Babiš šlape na plyn.A mě nezbývá, než si vzpomenout na rok 2004 na otravu Viktora Juščenka

24.1.2023 v 12:21 | Karma: 11,71 | Přečteno: 531x | Diskuse| Společnost

Martin Prášek

Pokuta 100 litrů za to, že HASIL požár NP České Švýcarsko...

Pamatujete na lihovarníka, který začátkem covidu navařil místo chlastu dezinfekci ? A kterého za to zaklekl celní úřad? Tak tady máme ještě něco daleko absurdnějšího.Muže, který vrtulníkem "nedbalostně hasil" požár.

31.10.2022 v 14:56 | Karma: 36,14 | Přečteno: 1271x | Diskuse| Společnost

Martin Prášek

Fialovo kouzlo nechtěného na první školní den

Bývá u nás letitou tradicí, že se prvního školního dne ve vybranýc třídách účastní vybraní hlavouni. Což je koneckonců dobře, občas díky kouzlu nechtěného vzniknou situace s neočekávanou konotací.

1.9.2022 v 11:29 | Karma: 36,53 | Přečteno: 1594x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Tři roky vězení. Soud Ferimu potvrdil trest za znásilnění, odvolání zamítl

22. dubna 2024,  aktualizováno  14:47

Městský soud v Praze potvrdil tříletý trest bývalému poslanci Dominiku Ferimu. Za znásilnění a...

Moderní lichváři připravují o bydlení dlužníky i jejich příbuzné. Trik je snadný

18. dubna 2024

Premium Potřebujete rychle peníze, pár set tisíc korun a ta nabídka zní lákavě: do 24 hodin máte peníze na...

Takhle se mě dotýkal jen gynekolog. Fanynky PSG si stěžují na obtěžování

21. dubna 2024  16:37

Mnoho žen si po úterním fotbalovém utkání mezi PSG a Barcelonou postěžovalo na obtěžování ze strany...

Školu neznaly, myly se v potoce. Živořící děti v Hluboké vysvobodili až strážníci

22. dubna 2024  10:27

Otřesný případ odhalili strážníci z Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku. Při jedné z kontrol...

Prezident Petr Pavel se zranil v obličeji při střelbě ve zbrojovce

19. dubna 2024  15:44

Prezident Petr Pavel se při střelbě na střelnici v uherskobrodské České zbrojovce, kam zavítal...

Rusové zasévají v Charkově strach. Utečte, dokud je čas, hrozí obyvatelům

23. dubna 2024  18:58

Kreml provádí koordinovanou leteckou a informační operaci proti Charkovu s cílem vyvolat mezi...

Koalici rozdělují výše daňové slevy na poplatníka i výpověď bez udání důvodu

23. dubna 2024  14:33,  aktualizováno  17:40

Rozpory ve vládní koalici u zásadních věcí přibývají s blížícími se volbami, ale i kvůli tomu, že...

Británie uvede zbrojní průmysl do válečného režimu, oznámil premiér

23. dubna 2024  16:56,  aktualizováno  17:29

Britská vláda uvede zbrojní průmysl do válečného režimu, uvedl v úterý britský premiér Rishi Sunak...

Herečky ze Zlaté labutě vydražily rekvizity ze seriálu pro děti z dětských domovů

23. dubna 2024

Seriál Zlatá labuť se blíží do finále, a proto TV Nova uspořádala v sobotu charitativní akci v Art...

  • Počet článků 330
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 3056x
Člověk, který to vidí po svém.. Píšu tady hezky zvostra od podlahy o věcech, které mě se.... ehm, sejří...