Premium

Získejte všechny články
jen za 49  Kč / 1. měsíc

Být "anděl smrti", Bohu děkuji za Covid

"Andělem smrti", popřípadě "Doktorem Smrt" či "sestra Smrt" jsou obvykle označovány případy, kdy  lékaři  či sestry úmyslně sáhnou na život pacienta ze zvrácené  motivace. U nás je například známý "heparinový vrah" Petr Zelenka.

Přiznám se, že k následující úvaze mne inspiroval  KOMENTÁŘ: Sorry, ten váš diskutér exnul. Sbalte si jeho věci a odneste si je

jmenovitě jeho část, kterou cituji:

že magorovi, který spílá personálu, ač pomalu nastupuje cestu na věčnost, prostě lékař nezatřese postelí a neukáže na ventil. „Vy si dovolujete nadávat personálu, když se vás ptá, zda jste očkovaný?! Hele, vidíte ten kohoutek od hadičky? Když to, vy sprosťáku, otočím, už nebudete nadávat nikdy a nikomu! Rozumíte?“Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/kritika-nemocnice-covid-lekar-vycerpani.A211203_164404_domaci_lisv

Když už pan komentátor vypustil toho džina z láhve, pak při domýšlení do důsledků jeho slov  se člověku nutně musely zježit chlupy. Kriminologie totiž zná  termín "Andělé milosrdenství" pro masové vrahy, působící v systému zdravotní a pečovetalské péče.
Jejich motivace bývá rozdílná. Od zvráceného a pokřiveného soucitu, po pocit moci, pouhou frustraci z práce a reakci  na stres, nebo i motivaci sexuální. A kupodivu,  není to tak vzádný jev, jak bychom  předpokládali.  Rodinný lékař Harold Shipman, kterému je připisováno přes 200 obětí, Německá zdravotní sestra Niels Högel, která má na své stříkačce pravděpodobně přes 300 obětí. A v poslední době třeba zdravotník William Davis, který své oběti zabíjel injekcí vzduchu do žil. A spousta dalších. Řadu knih o vraždících lékařích a sestrách  pak sepsal proslulý autor literatury faktu,  V. P. Borovička  (Smrt má v ruce skalpel,Andělé smrti, Životu nebezpeční lékaři.)
U  nás je hodně známý a i po letech kontroverzní, případ tzv Heparinového vraha, Petra Zelenky, odsouzeného za to, že nemocné v kritickém stavu zabíjel injekcí heparinu. Případ vyvolává kontroverze i po letech.
Nebo sestra Marie Fikáčková, která v 50 letech vybíjela svoji nenávist k ošetřovaným dětem tím, že jim lámala kosti, nebo šlapala po hlavě. Stresoval jí totiž dětský pláč.

Při vyšetřování vyšlo najevo, že Fikáčková nesnášela dětský pláč, rozčiloval ji. A právě ten byl zřejmě spouštěcím mechanismem, proč začala novorozencům ubližovat. Psychologům sdělila, že by „uhodila i vlastní dítě, kdyby ji uvedlo do stavu podrážděnosti svým křikem“.Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/55-let-od-popravy-marie-fikackove.A160404_123116_domaci_cen

Dlouhodobě se také tradují  pověry (opravdu pověry??)  o nenávisti zdravotnických pracovníků k určitým  sortám pacientů. Například bezdomovcům, které občas i nechají umřít na lavičce před špitálem,  A například u sebevrahů se hovoří o  tom, že personál i lékaři ZÁMĚRNĚ postupují tak, aby jakékoliv úkony byly co nejnepříjemější, výplachem žaludku konče a šitím podřezaných žil bez umrtvení konče.
A teď? Máme tady zdravotnictví plné díky covidu stresovaných a frustrovaných lékařů, sester  a jiného zdravotnického personálu. Máme tady skupinu obyvatel, která dle všech okolo, včetně vedení  lékařské komory, za to všechno může. Viz třeba naposledy Kubkovy řeči o "řádění antivaxerů", kecy o "lidech kupujících biomrkev" , opakovaně hovořící o neočkovaných jak o černých pasažérech , o tom že "6 milionů čechů jsou rukojmími dvou milionů neočkovaných",  a další perly, shrnuté zde
Máme tady zcela evidentně a nad vší pochybnost přítomný obrovský stresor, který může smrtící kaskádu, ať již z jakékoliv motivace, spustit. Máme tady všudypřítomný ukazující prst na ty, kteří za to mohou.
A především tu máme velmi snadnou a VELMI DOSTUPNOU sadu obětí, které jsou v podstatě BEZ RIZIKA. Protože i díky propagandě v médiích i z oficiálních míst, řešit nějakého exlého neočkovance NIKDY  a NIKDO nebude a tedy nikdy a nikdo nic nezjistí. V podstatě je neočkovaný na kyslíku  či na JIP "dokonalá oběť", protože jeho smrt  nebude už vůůbec nikomu nápadná a díky atmosféře ve s polečnosti se v ní nikdo nebude vrtat.Pro většinu diskutérů, ale i  novinářů,  totiž antivaxer v podstatě není člověk, maximálně tak hlupák a blbec, A neni ho škoda a v podstatě dobře mu tak.
Opravdu  ještě nikomu ve zdravotnictví tzv. "nehráblo"? Opravdu nikdo v systému nemá  za této situace nutkání ten pomyslný "kohout s kyslíkem", o kterém píše pan komentátor  Jan Veselý, opravdu otočit? Opravdu to už někdo, třeba vícekrát neudělal? Opravdu je představa lékaře či sestry, která pomůže za bránu neočkovanému obéznímu hypertonickému diabetickému důchodci , třeba ze soucitu, nebo třeba proto, aby se na jeho místo mohl dostat mladý  OČKOVANÝ otec a živitel rodiny, tak zcestná a takové tabu?   A jak říkám, u neočkovaného je riziko odhalení NULA.
Tím nechci ani v nejmenším  tvrdit, že na jipkách zabíjejí neočkované pacienty, že to, co popisuji ve své úvaze, se dnes reálně děje. A rozhodně nechci znevažovat práci lékařů, sester ani dalšího nemocničního personálu. Toho jsem dalek.
Jen jsem rozvinul do důsledků to, co zaznělo v komentáři zmíněném výše a chci poukázat na existenci možnosti, že kdyby se v systému zdravotnictví  člověk s nutkáním zabíjet objevil právě nyní, má v podstatě volné pole působnosti. A díky dokonalým obětem i dokonalou příležitost. A ta dělá nejen zloděje, ale může udělat i  dokonalé vrahy.
A vlna antivaxerské kampaně a rétoriky k tomu může velmi velmi přispět.

 

 

Autor: Martin Prášek | pondělí 6.12.2021 14:53 | karma článku: 25,41 | přečteno: 864x
  • Další články autora

Martin Prášek

Požírá Rusko své „užitečné idioty“?

„Revoluce, jako Saturn, postupně požírá své děti.“ Prohlásil před revolučním soudem jeden z předních Francouzských revolucionářů, Pierre Vergniaud těsně před tím, než jej poslali pod gilotinu.

15.5.2024 v 17:30 | Karma: 19,75 | Přečteno: 1013x | Diskuse | Politika

Martin Prášek

Datová zpráva byla z datové schránky ministerstva stornována...

Od 1.1. 2023 byla všem spolkům a všem podnikajícím fyzickým osobám povinně a bez diskuzí zřízena DATOVÁ SCHRÁNKA. Kromě úsporou času argumentovali zastánci povinných DS takéSPOLEHLIVOSTÍ a nepopiratelností doručení státnímu úřadu.

1.3.2023 v 8:30 | Karma: 22,28 | Přečteno: 545x | Diskuse | Společnost

Martin Prášek

Jak nám Babiš uplatil voliče vpodstatě v přímém přenosu.

Ještě nad úmrtním oznámením Generála Pavla jsem se domníval, že více svinstva už ve volební kampani být nemůže. Ale že úderem sobotní 14:00 s uzavřením volebních místností shtstorm opadne a bude klid. Jenže nebude.Bude průšvih.

26.1.2023 v 21:51 | Karma: 27,05 | Přečteno: 1376x | Diskuse | Společnost

Martin Prášek

Tak nám otrávili prezidentského kandidáta?

Prezidentské volby u nás finišují. A zatímco nemocný prozápadní kandiát generál Pavel ruší pro nemoc program,zatímco jeho konkurent Andrej Babiš šlape na plyn.A mě nezbývá, než si vzpomenout na rok 2004 na otravu Viktora Juščenka

24.1.2023 v 12:21 | Karma: 11,71 | Přečteno: 533x | Diskuse | Společnost

Martin Prášek

Pokuta 100 litrů za to, že HASIL požár NP České Švýcarsko...

Pamatujete na lihovarníka, který začátkem covidu navařil místo chlastu dezinfekci ? A kterého za to zaklekl celní úřad? Tak tady máme ještě něco daleko absurdnějšího.Muže, který vrtulníkem "nedbalostně hasil" požár.

31.10.2022 v 14:56 | Karma: 36,20 | Přečteno: 1279x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Každý den rozdáváme bazény za 100 tisíc Kč

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Léto je v plném proudu, teploty pravidelně stoupají nad 30 stupňů a schladit se ve vodě je jistě...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Můj syn Xavier zemřel, říká Musk o transgender dceři. A chce zničit „virus woke“

24. července 2024  11:37

Miliardář Elon Musk tvrdí, že byl podveden, když dovolil svému synovi stát se transgender ženou. V...

Sto tun obilí za hodinu. Na Hané mají výjimečný kombajn, jeden z patnácti na světě

22. července 2024  14:31

Až sto tun obilí dokáže za hodinu sklidit nový kombajn CR11 firmy New Holland, který vyjel do...

Na jihu Evropy budou žít nejstarší lidé světa, přitom jejich strava není zdravá

25. července 2024

Premium Čím je země bohatší, tím vyššího věku se v ní lidé dožívají. Zdá se, že proti tomuto tvrzení nelze...

Už nemám moc v úmyslu zasahovat do daní, brání premiér Fiala tiché víno

25. července 2024  13:05

Boj o to, zda má být zdaněno tiché víno, čemuž dosud úspěšně brání vládní lidovci a spolu s nimi...

Existuje plán na výrobu i zachování části míst v Liberty, oznámili ministři

25. července 2024  9:42,  aktualizováno  13:01

Existují reálné plány na zachování takzvané druhovýroby ve firmě Liberty Ostrava a podstatné části...

Elektroauta se pečovatelům prodraží, ani s dotací se jejich koupě nevyplatí

25. července 2024

Premium O „svatého“ tažení Evropské unie proti autům se spalovacími motory už jsou zapojeni i tuzemští...

Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?
Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?

Zuzana Bergrová, bývalá vrcholová sportovkyně, si pro svého syna doběhla do spermobanky. O životě single mámy píše úspěšný blog „Plody dna: Příběhy...

  • Počet článků 331
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2947x
Člověk, který to vidí po svém.. Píšu tady hezky zvostra od podlahy o věcech, které mě se.... ehm, sejří...