Imigrace z Evropy "stála loňský rok britské daňové poplatníky 3 milióny liber denně"

Druhý navazující článek pojednávající o finančních nákladech a přínosech migrace do Velké Británie. 

Překlad článku Davida Barretta Immigration from Europe 'cost the British taxpayer L3m a day' last year, který vyšel  17. května 2016 v The Telegraph. Článek přeložila Helena Kolínská ve spolupráci se mnou.

 

Podle nové analýzy stáli v loňském roce evropští přistěhovalci do Británie daňové poplatníky 3 milióny liber denně.

Organizace MigrationWatch UK, která usiluje o přísnější hraniční kontroly, uvedla, že celkové náklady na přistěhovalectví z Evropy - včetně nedávných příchozích a těch, kteří zde žijí již mnoho desetiletí - dosáhly v loňském roce 1,2 miliardy liber.

Tato částka byla vypočítána odečtením nákladů na dávky a veřejné služby, jako je veřejná zdravotní péče (NHS), které migranti spotřebovali, od částky peněz, kterou přispěli do státního rozpočtu svými daněmi.

Dalším důležitým zjištěním nového výzkumu bylo, že přistěhovalci, kteří přišli do země od roku 2001 - včetně stovek tisíc příchozích z východoevropských zemí, které vstoupily do EU od roku 2004 - byly pro Británii "nákladově neutrální".

Podle výpočtů organizace MigrationWatch UK, ti, kteří sem přišli během posledních 15 let, přispěli do ekonomiky Velké Británie podobnou částkou, jaká na ně byla vynaložena v sociálních příspěvcích a veřejných službách.

Within that group eastern European migrants cost the Exchequer L2.8 billion in 2014-15 but this deficit was cancelled out by a L2.8 billion surplus generated by migrants from other European countries such as France and Spain.

V rámci této skupiny stáli východoevropští přistěhovalci v letech 2014-2015 státní pokladnu 2,8 miliardy liber, ale tento schodek byl vyrovnán přebytkem ve výši 2,8 miliardy liber, který vytvořili přistěhovalci z jiných evropských zemí, jako je Francie a Španělsko.

Předseda MigrationWatch UK lord Green z Deddingtonu uvedl: „Tato zpráva ukazuje, že migrace z EU jako celku nevytváří ve Velké Británii pozitivní fiskální příspěvek, který bývá tak často citován.“

„Kromě toho přispívá k velmi rychle rostoucím tlakům na bydlení a veřejné služby.“

„Dále ve Velké Británii přispívá k prudkému nárůstu počtu obyvatel o půl miliónu ročně – to je zhruba jedno město velikosti Liverpoolu.“

Zpráva se také zabývala všemi typy přistěhovalectví z celého světa, mezi něž patří i příchozí ze zemí Commonwealthu v poválečných přistěhovaleckých vlnách.

Závěr zprávy organizace MigrationWatch UK zní, že náklady pro státní správu na tyto migranty byly mnohem větší než na migranty z Evropy. 

Minulý rok stáli britskou státní pokladnu pracovníci migrující ze všech částí světa 17 miliard liber, což dělá 46,5 miliónů liber denně. Tato částka odráží fakt, že migranti, kteří přišli v šedesátých letech, jsou již nyní důchodci s vyššími náklady na zdravotní péči.

Organizace MigrationWatch UK uvedla, že své výzkumy založila na metodách podobných těm, které byly použity ve zprávě z roku 2014, kterou vydalo Centrum pro výzkum a analýzu migrace University College London (UCL), kde se uvádí, že imigrace z Evropy stimulovala hospodářství Velké Británie mezi lety 1995 a 2011 částkou 4,4 miliardy liber.

MigrationWatch UK však dodává, že zpráva UCL zjistila, že fiskální příspěvky imigrantů z Evropy byly v posledních třech letech tohoto období v útlumu.

Nová studie dospěla k závěru, že pokles pokračoval, což vedlo k nákladům na evropskou migraci ve výši 1,2 miliardy liber během 12 měsíců od dubna 2014 do března 2015.

Zpráva MigrationWatch UK uvedla: „Zjištění UCL, že nedávní přistěhovalci přinesli značné čisté příspěvky do veřejných financí, se zdá být důsledkem silného hospodářského růstu Spojeného království, růstu který předcházel recesi v roce 2008.“

„Tyto čisté příspěvky se již v následujících letech neopakovaly.“

„Současná analýza příspěvku v letech 2014-2015 navíc naznačuje, že následné oživení nevedlo k návratu ke kladnému příspěvku.“

 

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Libor Popovský | úterý 28.11.2017 10:02 | karma článku: 19,55 | přečteno: 679x