Karel s Mirkem mě urazili
Ale trochu vážněji. Na svém FB profilu napsal maskot TOP 09 Karel Schwarzenberg toto:
Obávám se, že se zase rychle a ohebně přizpůsobujeme nové moci. Mám v této souvislosti na mysli určitou českou s prominutím "předposranost" a té je potřeba se postavit.
Miroslav Kalousek se vzápětí přidal:
Doplnil bych, že je třeba si zachovat svobodnou a hrdou mysl. Já si pamatuju takovou tu normalizační "předposranost" , kdy se lidé báli a už dopředu se začali rovnat do řady. Dřív, než to bylo nutné.
Tvrdím, že "předposraný" nejsem a toto pohrdavé zobecnění mi vadí. Pokud to ovšem neznamená, že slepě věřím v mediálně vytvořený obrázek noblesního knížete a zázračného ministra financí. V takovém případě pak ano.
Snad je to tím, že maskot Karel statečně bojoval proti komunismu z vídeňských kaváren a velký Mirek neméně chrabře válčil v gumárenském podniku. Mohou tudíž s klidným svědomím v tomto předvolebním čase paušalizovat a urážet.
Moc by mě ale zajímalo, jak by se Karel s Mirkem třeba postavili Janu Žižkovi se svou vášnivou obhajobou církevních restitucí. Navzdory plameným řečem o české "předposranosti" jsem přesvědčen, že tváří v tvář palcátu, by oni sami velmi rychle potřebovali nové kalhoty.
Rovněž bych rád věděl, jak Miroslav Kalousek vybočoval z řady před listopadem 1989. Odhaduji, že nejspíš pouze konzumací alkoholu.
Líbilo by se Karlovi, pokud by někdo psal, že šlechtu charakterizuje degenerace?
A kolik facek by rozdal Mirek za tvrzení, že co ministr financí - to zloděj?
Martin Popelka
Moravcovy volby a volba
Přiznám se, že se těším. Nejen na volby samotné, na které již před rokem bylo pozdě. Každý, kdo jen trochu sledoval Kalouskovo práskání bičem nad sulcovitým premiérem, pravidelně se měnící vládu nezvládnutelných, veveří a peakovské eskapády, ten se musel každý den před spaním za předčasné volby horlivě modlit. Ale těším se i na nadcházející předvolební politické střety a debaty. Zejména Praha bude díky stranickým lídrům pestrá, zábavná a věřím, že bude i sranda.
Martin Popelka
Chybí už jen první sex
Včera zase bylo veselo. Modrý ptáček roztáhl křídla, ale doplachtil pouze na střechu svého rodného hnízda. Shromáždili se tam na modrém podkladu všichni lídři ODS a ústy Sněmovnou osiřelé Mirky, představili koncept své předvolební kampaně. Příběh života to nazvali.
Martin Popelka
Hlavu vzhůru aneb eintopf po česku
Malá škola politického vaření kuchařky Jany: Dnes použijeme originální recept na klasický sudetský eintopf z poloviny 19. století.
Martin Popelka
KALOUSEK - VEŘEJNÝ NEPŘÍTEL Č. 1
Pro Ameriku 30-tých let to byl John Herbert Dillinger. Tuto téměř lichotivou přezdívku si vysloužil díky sériím bankovních loupeží, provedených zpravidla velmi sofistikovaně. Pro Česko současnosti by to mohl být docela dobře právě Miroslav Kalousek. I on se pohyboval zpravidla ve finančním sektoru. Ovšem nejen toto má s Johnem Dillingerem společného.
Martin Popelka
MIRKOVA MIRKA ... a nejenom ona
Nejsem jistě sám, kdo by v české politice rád viděl více žen. Vyhlížím je již řadu let. Z důvodů čistě estetických , důvodů praktických až po přesvědčení, že všeobecně lepší ženské vlastnosti alespoň drobet poznamenají naši vcelku zoufalou politickou scénu. Moc radosti mi ale toto očekávání dosud nepřineslo.
| Další články autora |
Galerie: Tramvaje ze Škody míří do Itálie i Německa. Takhle vypadají české vozy pro Evropu
Většina Čechů zná tramvaje Škoda především z pražských ulic nebo z dalších krajských měst. Jen...
O solitérech v Praze. Některé stavby jsou jako pěst na oko. Třeba panelák v Braníku
Kdo viděl film Tam na konečné z roku 1957, pravděpodobně ho zaujalo nejen zpracování v duchu...
Záhadné schody v Kunratickém lese mají vysvětlení. Sloužily při šlechtických honech
V srdci Kunratického lesa chátrají podivuhodné schody, které vedou „odnikud nikam“. Před bezmála...
Provoz metra na části linky C přerušen. Na Hlavním nádraží zemřel člověk pod soupravou
Provoz metra na lince C je v pondělí dopoledne přerušen mezi stanicemi Florenc a Pražského...
Kam v březnu v Praze zdarma? 7 tipů od poslechovky po pochod ve Stromovce
Vybrali jsme sedm pražských akcí zdarma – koncerty, festival, výstavy i přednášky, které můžete...
Slavia - Sparta TV: Kde sledovat derby a v jaké sestavě týmy nastoupí
V týdnu oba týmy vypadly z domácího poháru, dnes je čeká boj o ligový titul. Pokud Slavia doma...
SP v biatlonu pokračuje po olympiádě v Kontiolahti. Češi zaznamenali řadu výborných výsledků
Čeští biatlonisté se vrátili do kolotoče Světového poháru. Do finského Kontiolahti zamířila...
Menší kruháče na Ohradě pomohou třeba záchranářům, říká starosta Prahy 13 David Vodrážka
Sídliště Velká Ohrada ve třinácté městské části čekají dopravní úpravy. Radnice spolu s Technickou...
Biatlon Kontiolahti 2026: V závodě s hromadným startem mužů se z Čechů nejlépe umístil Hornig
Poslední závod ve finském Kontiolahti obstarali muži. Ti v neděli krátce před 17. hodinou vyběhli...

Pronájem skladového prostoru s kanceláří 70 m2, Předbranská- Uherský Brod
Bojkovice, okres Uherské Hradiště
10 500 Kč/měsíc
- Počet článků 12
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 943x



















