Vývoj multikulturalismu v Evropě

Integrace rozdílných kultur v Evropě a nárůst problémů pod vedení sociálních demokratů měla svůj vývoj. Cílem kritiky však není islám, ale arogance evropských politiků a nedostatek jejich sebereflexe (upravené vydání)

Multikulturalismus je politický směr (nebo ideologie), který obhajuje prospěšnost kulturní rozmanitosti jednotlivců či skupin pro společnost a stát. Není bez zajímavosti, že výrazy multikulturalismus a politická korektnost se objevily ve stejné době, přitom někteří lidé tvrdí, že se jedná o klíčové slovo pro ‘levicovou totalitu’. V roce 1975 byli sociální demokraté ve Švédsku nejsilnější politickou stranou, která ovládla téměř polovinu parlamentních hlasů. Ve stejném roce přijal švédský parlament jednomyslně nový imigrační zákon, který odstartoval multikulturní politiku země. Je zarážející, že tomuto strategickému rozhodnutí nepřecházela žádná veřejná diskuze. Díky imigraci narůstá v zemi počet muslimů a kritici imigrační politiky jsou šikanovaní pomocí zákona o projevu nenávisti.

V roce 2003 zveřejnili evropští socialisté svůj politický program zvaný Nový světový řád, jehož autorem je dánský socialista Poul Nyrup Rasmussen. Obsáhlý dokument navrhuje (mimo jiné) imigraci jako řešení demografického deficitu a vyzývá k respektování “kulturní rozmanitosti“, která umožní “skutečné globální vládnutí”. Dokument připouští, že integrace muslimské komunity může být výzvou kvůli “silným náboženským a kulturním rozdílům“.

O tři roky později, v roce 2006, Evropská komise podpoří přijímání a integraci migrantů do Evropy jako reakci na stárnutí evropanů, nízkou porodnost a změnu rodinných struktur. V té době měl Rasmussen značný vliv v evropském parlamentu jako předseda sociálních demokratů, kteří tehdy ovládali asi 30% hlasů, myšlenky multikulturalismu inspirovaly nepochybně i některé zelené aktivisty a křesťanské demokraty. Vlivem války a teroru na blízkém východě se v roce 2014 začala zvedat velká migrační vlna převážně muslimských obyvatel. Nabídka se spojila s poptávkou. Zdá se, že evropští lídři spatřili výzvu k naplnění svých politických cílů a tak například Německo v roce 2015 přijalo rekordních milión imigrantů převážně muslimského vyznání, přitom je vhodné zmínit, že status uprchlíka platí jen v první bezpečné zemi. Kritici multikulturní ideologie byli diskreditováni nálepkami nacionalistů či xenofobů a z evropských fondů jsou uvolňovány značné finanční prostředky neziskovým organizacím na propagaci vlídné tváře islámu a humanitních aspektů multikulturalismu.

Rád bych připomněl, že islám je náboženství misijní a xenofobní, muslimové proto mají povinnost svoji víru šířit, nikoli se přizpůsobovat, v případě pochybností se podívejte třeba na verše koránu 3:28, 4:89 či další a pro vysvětlení použijte tafsir. Pro arabské imigranty v Evropě je snadnější vytvářet etnické enklávy, kde mohou uplatňovat islámské právo sharia, taková situace však rozbíjí v sociální soudržnost celé společnosti a zvyšuje společenské napětí. Islám si uchoval svoji podobu náboženství po dobu půl druhého tisíciletí navzdory různým úkladům a je nepravděpodobné, že by muslimové v Evropě svoji víru nějak významně reformovali. Takzvaný “umírněný islám” se opírá o specifický výklad koránu, který je pro běžného čtenáře prakticky nemožné rozpoznat. Žádný reformovaný korán zatím nikdo nezveřejnil a ani nemůže, protože Mohamed byl poslední prorok.

Podívejme na aktuální situaci zemí s nejvyššími počty muslimských imigrantů:

Vypadá to, že multikulturní experiment sociálních demokratů v Evropě selhal, ale zásadní změna otevřené politiky EU je v nedohlednu. Na závěr si dovolím si citovat maďarského premiéra Viktora Orbána:

"Není výstižnější slovo pro činnost Bruselu, než 'absurdní'. Připomíná kapitána na lodi, která se potápí, a on místo aby převzal kontrolu nad situací, rozhoduje, které záchranné čluny mají být nekuřácké."

Ještě poznámka o solidaritě k uprchlíkům:

"My nemáme kamenné srdce. Pravdou ale je, že nemáme ani kamenné mozky …  Pokud jim pomůžeme tady, zůstanou tady, pokud jim pomůžeme tam, zůstanou tam."

Celé video ke shlédnutí v délce 15 minut je tady.

 

--

Zajímavé odkazy:

Autor: Pavel Ponec | pátek 3.3.2017 8:47 | karma článku: 29,61 | přečteno: 1551x