Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Vybírám si své přátele dle chování a ne dle původu: dva vám představím

„Co nechceš, aby ti jiní činili, nečiň ty jim.“ Jednoduchá zásada vzájemnosti v jednání mezi lidmi různého původu, jestliže používají samostatné myšlení a dobrý smysl. Několik takových lidí osobně znám, 2 z nich vám představím.

Vybírám si přátele dle chování a ne dle původu

Rozhodla  vám představit  dvě osobnosti, kterých si velice vážím pro jejich dobrý smysl a úsilí, které pro naši společnost přináší. Oba dva měli tento týden narozeniny – jaká náhoda ?!?  Oběma jsem ze srdce popřála vše nejlepší.  

Co máme společného?

Všichni tři jsme v Itálii legálními imigranty a tato zem je pro nás domovem. Za mě mohu říci, že já mám domovy dva a na obou mi velmi záleží. Všichni Itálii milujeme (někdy se mi zdá, že více než mnoho italských občanů) – její historické bohatství, gastronomii, umění a přírodu , ale i různorodost nářečí, a místních zvyků, plynoucích z tisíciletého vývinu místní kultury, kterou je třeba chránit a zachovat. Každý z nás pochází odjinud a přece máme podobné názory … spojuje nás totiž dobrý smysl.

Toni Iwobi a já

Toni, první afroitalský Senátor

Toni Chike Iwobi (*26. dubna 1955, - Gusau, Nigerie) je politik  - naturalizovaný Ital, první  afroital který byl zvolen do Senátu.  Narodil se v Gusau v severní Nigérii, je synem katolické rodiny anglického mateřského jazyka.

Zatímco byl ještě teenager, přestěhoval se do Spojených států amerických, kde získal vysokoškolský titul  z  informatiky. Do Itálie přijel v roce 1976, nejprve v Perugii, se studentským vízem a poté se natrvalo přestěhoval do  městečka Spirano, kde začal podnikat.  Získal také diplom z Obchodní administrativy v Manchesteru a  další z Účetní analýzy v Itálii - Treviglio.

Iwobi založil v roce 2011 společnost Data Communication Labs s.r.l. a pracuje pro nemocnici v Treviglio. Dříve pracoval v letech 1980-1981 pro společnost CimiMontubi, poté pro AMSA (Milanese Environmental Services Company) a pro společnost Roveredo ve Švýcarsku.

Inspirovaný nigerijským federalismem a fascinován myšlenkami Gianfranca Miglio, v roce 1993 se zapsal do Ligy severu a byl zvolen do městské rady Spirano až do roku 2014. V letech 2010-2014 byl i radní referent  pro Sociální služby a předseda Výboru pro kulturu, kde pořádalí kurzy bergamského dialektu a místní toponomastiku -(toponymie) je nauka o místních jménech (toponymech) . Od roku 2014 je vedoucím Federálního oddělení pro imigraci a bezpečnost Ligy  -  jmenoval ho  tajemník Ligy - Matteo Salvini.

V italských politických volbách v roce 2018 byl zvolen senátorem a stal se prvním černým senátorem v historii Itálie.

https://it.wikipedia.org/wiki/Toni_Iwobi

Poznámka:  slovní spojení   „černý senátor“  Toni sám používá a sdělil mi, že na tom nevidí nic špatného, také  proto, že se bíle opravdu nevidí  - má smysl pro humor. Děkuji Tonimu za jeho rady, pečlivost a zodpovědnost v jeho práci .

Magdi Cristiano Allam a já

Magdi - bezedná studnice vědomostí

Magdi Cristiano Allam (*22. dubna 1952 – Káhira, Egypt) je italský novinář, politik, spisovatel a komentátor egyptského (arabského, muslimského) původu.

Narodil se v Káhiře v roce 1952, kde studoval u komonských mnišek a salesiánských kněží. Od roku 1972 žije v Itálii a od roku 1987 je hrdě občanem Itálie.

Ač syn muslimských rodičů, islámskou víru nikdy vážně nepraktikoval a zastává názor, že islám je svou podstatou postaven na násilí. Je vášnivým obhájcem Izraele a ostrým kritikem islámských radikálů.

Od roku 2003 žije pod stálou policejní ochranou (první výhrůžky smrtí obdržel po ostrém odsouzení Hamásu a sebevražedných teroristických útoků).

V roce 2008 konvertoval ke katolicismu, 22. března 2008 jej během velikonoční vigilie pokřtil papež Benedikt XVI.

Dne 25. března 2013 pak v italském deníku Il Giornale vyšel článek v němž veřejně oznámil, že se zříká Římskokatolické církve, aby vyjádřil nesouhlas s měkkým postojem církve k islámu a málo důraznému vymezování se vůči muslimskému náboženství, které považuje za pouhou „ideologii násilí“. Také dodal, že zůstává křesťanem, ale že již více nevěří v církev.

Magdi Cristiano Allam založil dne 28. listopadu 2009 politické hnutí Io amo l’Italia - Miluji Itálii . Od července 2009 byl  členem Evropského parlamentu ve skupině ELD.

Od roku 2003 do roku 2008 byl zástupcem ředitele novin Corriere della Sera. Od roku 1996 byl redaktorem a zvláštním zpravodajem novin "La Repubblica". Absolvent sociologie na univerzitě La Sapienza v Římě.

V Současné době vydává velmi zajímavé knihy o Islámu:

 • Il Corano senza veli – Korán bez závojů: Zjistíte, že Aláh není jediný bůh judaismu a křesťanství, ale jeden z 360 idolů arabského polyteistického Pantheonu.
 • Maometto e il suo Allah -  Mohamed a jeho Alláh:  Magdi Cristiano Allam nám říká, kdo byl opravdu Mohamed, se stejnými slovy, které řekl sám Mohamed.
 • Io e Oriana – Já a Oriana:  kniha o jeho spolupráci  a rozhovorech s Orianou Fallaci – vydaná v roce 2016,10 let od jejího úmrtí  (15.09.2006)
 • a další ...

Pro nakladatelství  Mondadori zveřejnil:

 • Europa Cristiana Libera. La mia vita tra Verita e Liberta, Fede e Ragione, Valori e Regole (2009) - Evropa křesťanská a svobodná. Můj život mezi pravdou a svobodou, víra a rozum, hodnoty a pravidla (2009)
 • Grazie Gesu. La mia conversione dall’islam al cattolicesimo (2008) - Děkuji Ježíši. Můj přechod  z islámu k katolicismu (2008)
 • Viva Israele. Dall’ideologia della morte alla civilta della vita: la mia storia (2007) –  Ať žije  Izrael. Od ideologie smrti k civilizaci života: můj příběh (2007)
 • Io amo l’Italia. Ma gli italiani la amano? (2006) - Miluji Itálii. Ale milují ji Italové? (2006)
 •  Vincere la paura. La mia vita contro il terrorismo islamico e l’incoscienza dell’Occidente (2005) -  Překonat strach. Můj život proti islámskému terorismu a nezodpovědnost  Západu (2005).

Získal řadu národních a mezinárodních ocenění:   

 • Saint-Vincent - Svatý Vincent za  žurnalistiku
 •  Ambrogino d'Oro města Milána
 •  Mezinárodní cena  Dan David a Mass Media Award (American Jewish Committee)  - Cena médií amerického židovského výboru

https://www.magdicristianoallam.it/

Magdi je velmi koerentní člověk. Tím, že se nechal pokřtít, věděl, že riskuje svůj život, ale i přesto to udělal a potom co viděl, že katolická církev nechává křesťany napospas muslimům, tak se od ní veřejně odvrátil.  Dokáže výborně vysvětlit  cokoliv tak, aby tomu všichni porozuměli. Každé setkání s ním je pro mě velkým přínosem, za což mu také velice děkuji.

A jsme opět u Zlatého pravidla. To vyjadřuje lidskou zkušenost, že základem dobrých vztahů je schopnost představit si sebe sama na místě druhého: „Jak chcete, aby lidé jednali s vámi, tak jednejte vy s nimi.“ Jestliže se někdo chová přívětivě a upřímně, tak je mezi mými přáteli vítán a to platí pro všechny slušné lidi úplně stejně.

Na druhou stranu někdo, kdo by se choval neférově a nebo dokonce nějak ohrožoval mě a nebo osoby mě drahé, nemůže očekávat že nastavím tvář. „Kdo po tobě kamenem, ty po něm chlebem“ – tak to po mě opravdu nikdo nemůže chtít. Za prvé potravinami neplýtvám a za druhé nejsem naivka. Toto pořekadlo platí pouze mezi slušnými křesťany a to jenom někdy… ostatní tě mají za slabocha a dovolí si ještě víc … Určitě se to nikdy nedá aplikovat v globálním měřítku vůči někomu, kdo má nastavené myšlení úplně jinak a má naprosto rozdílné priority. To se děje ve dněšní Evropě, která je stále více ubíjena ve jménu „Pravdy a lásky jediné“ a je slepá k jasným komportamentálním signálům některých „nových občanů“ … Aby mohla jakákoliv společnost fungovat, tak musí aplikovat stejná pravidla pro všechny a vyžadovat jejich plnění ... bez rozdílu!

 

Autor: Monika Pilloni | sobota 28.4.2018 4:59 | karma článku: 41,14 | přečteno: 3149x
 • Další články autora

Monika Pilloni

Bombový atentát před Salviniho návštěvou na sekci Lega Trentino v Ala

Ala: bomba exploduje v sídle Ligy jen několik hodin před návštěvou ministra vnitra Mattea Salviniho. Místopředseda senátu hovoří o tomto činu jako o terorismu a Předsedkyně senátu o vážném útoku a poškození demokracie.

13.10.2018 v 10:52 | Karma: 29,33 | Přečteno: 2383x | Diskuse| Politika

Monika Pilloni

Protest proti italské vládě, ulejváci jásali a dělali bordel ... podpora nelegálům

Řádění, nepořádek, oheň, dýmovnice a dopravní kolaps. Slogany proti vládě, proti bezpečnostnímu nařízení, proti fašismu a rasismu. Manifestace studentů středních škol a univerzit. Sociální centra, ANTIFA ... Podpora nelegálům!

12.10.2018 v 23:55 | Karma: 41,29 | Přečteno: 2823x | Diskuse| Politika

Monika Pilloni

Salviniho Liga zahájí svou činnost i v Praze

Sekce pražské Ligy oficiálně zahájí svou činnost v neděli 7. října, čestným hostem bude lídr SPD a místopředseda Poslanecké Sněmovny - Tomio Okamura spolu s předsedou Poslaneckého klubu SPD - Radimem Fialou

2.10.2018 v 17:58 | Karma: 33,59 | Přečteno: 1299x | Diskuse| Politika

Monika Pilloni

Syfilis, tak zní akronym nové politické strany Laury Boldrini

Itálie: Bývalá předsedkyně poslanecké Sněmovny Laura Boldrini by chtěla založit novou politickou stranu která dá na frak pravici. Akronym LUE je ovšem k smíchu ... znamená to syfilis a další podobné příjemnosti. Nomen Omen?

3.9.2018 v 15:30 | Karma: 38,25 | Přečteno: 3277x | Diskuse| Politika

Monika Pilloni

V Neapoli mají radního co neumí italsky

Itálie? Levicově naladěný starosta Neapole - De Magistris, chtěl radního pro imigranty. Tento radní, Viraj Prasanna Mihindukulasuriya původem ze Srí Lanky byl zvolen 15. června a musí mít tlumočníka, protože nemluví italsky !!!

8.8.2018 v 19:06 | Karma: 42,31 | Přečteno: 3575x | Diskuse| Politika
 • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Brusel zveřejnil 10 kroků pro přijímání migrantů, z nichž se Česko nevyzuje

12. června 2024  18:34

Evropská komise zveřejnila harmonogram, který má zajistit, aby v jednotlivých členských státech EU...

Pravda o střelbě na fakultě. Unikátní rekonstrukce, vrah přišel ve 13:23

17. června 2024

Premium Pravda o střelbě na filozofické fakultě se vynořuje postupně a některé detaily jdou proti tvrzením,...

„Tak dlouho tam ta zrůda byla...“ Zjištění o střelbě na fakultě rozlítila pozůstalé

18. června 2024

Premium Univerzita Karlova i pozůstalí podali stížnosti proti policejním závěrům prosincové střelby na...

Udělejme Evropu opět skvělou, vybízí maďarské předsednictví s Rubikovou kostkou

18. června 2024  15:34

Maďarsko představilo priority svého předsednictví v Radě EU, jež začíná 1. července. Jeho logem je...

Většina Čechů je pro konec války na Ukrajině i za cenu ztráty území, říká průzkum

18. června 2024  15:23

Přibližně dvě třetiny Čechů by podpořily rychlé ukončení války na Ukrajině i za cenu územních...

Pchjongjang se chystá na Putina, Rusko zahájilo manévry v Pacifiku

18. června 2024  10:25,  aktualizováno  15:23

Ruský prezident Vladimir Putin míří do Severní Koreje na dlouho očekávanou návštěvu. Předchází ji...

Biden otevře nelegálním migrantům v manželství s Američany cestu k občanství

18. června 2024  15:14

Americký prezident Joe Biden hodlá poskytnout nelegálním imigrantům, kteří jsou v manželském svazku...

 • Počet článků 157
 • Celková karma 0
 • Průměrná čtenost 4740x
"V okamžiku, kdy se vzdáte svých zásad a svých hodnot, jste mrtví, vaše kultura je mrtvá, vaše civilizace je mrtvá. Tečka." Oriana Fallaci

 

Zajímám se o aktuální politické dění v Evropě.

Seznam rubrik