Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Itálie - Benátky: Jihadistická teroristická buňka. „Bomba do ráje“ na Rialto

ITÁLIE – BENÁTKY : Policejní  zátah v noci ze středy na čtvrtek . Poražená JIHADISTICKÁ TERORISTICKÁ  buňka, v poutech trio z KOSOVA a další nezletilý ve vazbě. Chtěli se vyhodit do povětří na mostě Rialto.

La traduzione integra del seguente articolo in lingua ceca :

http://www.veneziatoday.it/cronaca/arrestati-sospetti-terroristi-venezia.html

Zatčený terorista z Kosova v italských Benátkách.

PORAŽENÍ JIHADISTÉ - TERORISTÉ Z KOSOVA V ITALSKÝCH BENÁTKÁCH

30.března 2017

„V Benátkách získáš okamžitě vstup do nebe, s tolika nevěřícími co jsou zde. Položit nálož na most Rialto.“ Jiný odpovídá: „Ano, hodit to tam. A pak bum bum.“

To není sci-fi. Není to ani film. Džihádisté ??chodí našemi ulicemi. Dokonce nás obsluhovali v restauraci. Ve skutečnosti  všichni 4 zajatci (nezletilý je ve vazbě) pracovali jako číšníci v historickém centru lagunárního města. Již několik měsíců byli přesvědčeni, že je třeba jednat. Přesvědčeni, že vyhodit se do povětří na mostě  Rialto je  ta správná akce. Tak by měli přístup do „jejich“ ráje.  Policie a  carabinieri společně s vybranými týmy jako je NOCS - Centrální bezpečnostní operační jádro a GIS -Speciální zásahová skupina, zatkli 3 občany z Kosova : Fisnik Bekaj, 25 let, Dake Haziraj, 26 let, a Arjan Babaj, 28-letý, kteří se tvořili Jihadistickou buňku, která byla připravena , dle vyšetřovatelů, vstoupit do akce.

VIDEO ZÁSAHU:

http://citynewsveneziatoday.video.stgy.ovh/~media/49957829164037/video-ok-ok-1-2.mp4

NACVIČOVALI SI ZÁSAH

„Nacvičovací fáze je velmi důležitá - řekl prozatímní šéf zastupitelství  v Benátkách, Adelchi D'Ippolito - jednou získané výbušniny nebo jiné zbraně akce je okamžitá. Zasáhli jsme předtím. " Chycen také  17-letý kosovan - aktivní člen buňky, který  se školil přes videa Isis a připravoval se na atentáty. Mluvil otevřeně během odposlechu: „Pokud zítra udělám slib a dostanu  příkaz, musím všechny zabít.  Alláh řekl: ,‚Stejným způsobem “. Všechny čtyři podezřelí  žili ve starém městě mezi  čtvrtěmi San Marco a Castello. Za svítání vypuklo také  12 prohlídek  i na pevnině.  V ulici Fratelli Bandiera , táhnoucí se z Marghera ( u Benátek-Mestre) až do oblasti Treviso.  Další osoby jsou vyšetřovány (3), ale pro ně to není opatření ,,omezení osobní svobody” považované za nezbytné.

Zásah policie.

VYŠETŘOVÁNÍ  ZAČALO PŘED NĚKOLIKA MĚSÍCÍ

Vyšetřování začalo v roce 2016, ale mělo  vlastně  prolog již v roce 2015, kdy Dake Haziraj ohrožoval svého zaměstnavatele, když naznačoval, že by mohl mít k dispozici zbraně. Vyšetřovatelé se zaměřili na něj a jeho spolubydlícího, Fisnik Bekaj.  Jsou to lidé, kteří zdánlivě mají zcela normální život: Facebook profily bez vady a mají zaměstnání.  Povolení k pobytu v pořádku. Stručně řečeno, příkladní občané. Byla to všechno jen zástěrka: vyšetřovatelé se domnívají, že Fisnik Bekaj v roce 2016 (před několika  měsíci) se vrátil do Benátek  po svém pobytu v Sýrii. Jistě nebyl výletě pro potěšení. „Máme důvod se domnívat, že tam  šel do boje,“ poznamenal D'Ippolito. V Benátkách by tak činit i nadále, ale beze zbraní. Spoléhal  na slovech a na videa. Takto začala jeho aktivita proselytismu, která našla živnou půdu u ??jeho spolubydlícího a u dalších  zatčených. Ale jejich digitální aktivita neměla  žádné hranice, mající kontakty ze Středního východu a dalších zemí, které mají stejnou „revoluční“( jak ji oni nazývají) ideologii.

CESTA DO KOSOVA

Zlom za údajného  vůdce skupiny nastal v listopadu 2015, kdy si Bekaj udělal výlet do Kosova, z něhož se vrátil jako fundamentalista.

,,Sledováním sociálních sítí (především Facebook a Instagram) -  vysvětlil na tiskové konferenci Daniele Calenda, vůdce DIGOS (Generální  divize Vyšetřování a zvláštních operací ) v Benátkách – Našli se fiktivní  profily zcela podvratného charakteru.  Oni se trénují  v první řadě jako samouci a to za použití  sečných zbraní s pokyny o tom, kde a kdo se má stat obětí.

Poznámka:  Nepřípadá vám ten jejich trénink nějak povědomý ?  Všichni ti psychicky narušení útočnící v kategorii  ,,ojedinělé případy”  ???

Speciální jednotka policie v Benátkách.

ODPOSLECHY

Z odposlechů se tak dostala k vyšetřovatelům  celá řada informací.  Rozhovory  jako například: ‚,On je  skvělý, že si dal bombu dovnitř batohu”  - říká v jednu chvíli Babaj při sledování videa ve francouzštině , kde se mimo jiné říkalo: Bojujte se  světem  ve vaší oblasti, zabijte a jednejte, protože můžete změnit dějiny.  Nebo dále:  „Musíme zemřít, my ... - řekl jeden ze zatčených - protože nemůžeme brát tuto zemi, pokud zítra budeme mít tuto možnost, proč  toho  nevyneužít?“. Další z těch zatčených odpovědí: „Ano, budeme muset každopádně zemřít!“.

LOGISTICKÁ ZÁKLADNA V BENÁTKÁCH

Z pronásledování a odposlechu se zrekonstruovala  komunikační síť mladých Kosovanů. Bylo zjištěno, že dům, ve kterém má bydliště k pronájmu Bekaj se stal základem pro mnoho krajanů, včetně Babaje. Tam se modlilo a diskutovalo a velebilo ISIS, radovalo se z útoků. Pátek byl věnován modlitbě, obvykle v kulturní asociaci v Mestre. Na sociální síti, zejména prostřednictvím profilu Instagram uživatele„gurhaba“, kolovali islamistické příspěvky. Až do noci ze středy na čtvrtek,do zásahu policie: „obě oblasti byli obklíčeny - bylo vysvětleno na tiskové konferenci - od chvíle, kdy speciální jednotky vnikli do ubytovacích zařízení do zatčení podezřelích uběhlo pouhých 12 sekund. Všechno dobře dopadlo. "

Teď samozřejmě vyšetřování pokračuje: v rámci prohlídek byli také nalezeny pistole ...

Zdroj:

http://www.veneziatoday.it/cronaca/arrestati-sospetti-terroristi-venezia.html

Zatýkání kosovského jihadistického teroristy.

 

Autor: Monika Pilloni | čtvrtek 30.3.2017 20:47 | karma článku: 38,11 | přečteno: 1822x
  • Další články autora

Monika Pilloni

Bombový atentát před Salviniho návštěvou na sekci Lega Trentino v Ala

Ala: bomba exploduje v sídle Ligy jen několik hodin před návštěvou ministra vnitra Mattea Salviniho. Místopředseda senátu hovoří o tomto činu jako o terorismu a Předsedkyně senátu o vážném útoku a poškození demokracie.

13.10.2018 v 10:52 | Karma: 29,33 | Přečteno: 2385x | Diskuse | Politika

Monika Pilloni

Protest proti italské vládě, ulejváci jásali a dělali bordel ... podpora nelegálům

Řádění, nepořádek, oheň, dýmovnice a dopravní kolaps. Slogany proti vládě, proti bezpečnostnímu nařízení, proti fašismu a rasismu. Manifestace studentů středních škol a univerzit. Sociální centra, ANTIFA ... Podpora nelegálům!

12.10.2018 v 23:55 | Karma: 41,29 | Přečteno: 2824x | Diskuse | Politika

Monika Pilloni

Salviniho Liga zahájí svou činnost i v Praze

Sekce pražské Ligy oficiálně zahájí svou činnost v neděli 7. října, čestným hostem bude lídr SPD a místopředseda Poslanecké Sněmovny - Tomio Okamura spolu s předsedou Poslaneckého klubu SPD - Radimem Fialou

2.10.2018 v 17:58 | Karma: 33,59 | Přečteno: 1299x | Diskuse | Politika

Monika Pilloni

Syfilis, tak zní akronym nové politické strany Laury Boldrini

Itálie: Bývalá předsedkyně poslanecké Sněmovny Laura Boldrini by chtěla založit novou politickou stranu která dá na frak pravici. Akronym LUE je ovšem k smíchu ... znamená to syfilis a další podobné příjemnosti. Nomen Omen?

3.9.2018 v 15:30 | Karma: 38,25 | Přečteno: 3277x | Diskuse | Politika

Monika Pilloni

V Neapoli mají radního co neumí italsky

Itálie? Levicově naladěný starosta Neapole - De Magistris, chtěl radního pro imigranty. Tento radní, Viraj Prasanna Mihindukulasuriya původem ze Srí Lanky byl zvolen 15. června a musí mít tlumočníka, protože nemluví italsky !!!

8.8.2018 v 19:06 | Karma: 42,31 | Přečteno: 3576x | Diskuse | Politika
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Wimbledonská šampionka Krejčíková! Italku přemohla v dramatickém finále

13. července 2024  14:45,  aktualizováno  18:51

Wimbledon má opět senzační vítězku. A znovu po roce tato senzace pochází z Česka! Barbora...

Štěpán Kozub hraje dirigenta. Divadlo Mír točí komedii Srnky

16. července 2024  21:59

Ostravská parta kolem Divadla Mír točí pro kina film Srnky. Příběh napsal, na několika scénách...

Írán plánuje zabít Trumpa, zjistili nedávno Američané. Posílili jeho ochranu

16. července 2024  20:42,  aktualizováno  21:38

Spojené státy získaly v uplynulých týdnech informace o íránském plánu zabít exprezidenta Donalda...

Fronty na oběd i bloudění ke kanceláři. Štrasburk Čechy první den potrápil

16. července 2024  21:33

Štrasburk (od zvláštní zpravodajky iDNES.cz) Čeští europoslanci mají za sebou první den plenárního zasedání Evropského parlamentu. Seznamovali...

Zasáhneme Berlín i Prahu, hrozí opět Rusko. Naštvaly ho americké rakety

16. července 2024  20:59

Rusko může zasáhnout téměř všechny evropské metropole v čele s Berlínem, Prahou a Paříží, pokud mu...

  • Počet článků 157
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4740x
"V okamžiku, kdy se vzdáte svých zásad a svých hodnot, jste mrtví, vaše kultura je mrtvá, vaše civilizace je mrtvá. Tečka." Oriana Fallaci

 

Zajímám se o aktuální politické dění v Evropě.

Seznam rubrik