Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

EU chce nadále usnadňovat špinavou práci pašeráků, Salvini překáží ... mluví i s Moskvou

Pokusy o překažení spolupráce s Libyjci. EU řekla Salvinimu NE na vracení migrantů doLibye, ta není bezpečná.. Salvini:„Evropská unie chce nadále usnadňovat špinavou práci pašeráků? Nebude to dělat mým jménem ... 

Itálie, Salvini: Události posledního týdne

Dvě služební cesty :

Návštěva Moskvy a jednání s ruským ministrem vnitra,o obchodu a spolupráci ... nepřítelem je Islám a ne Rusko ... 

Návštěva Egypta a jednání s Egyptským prezidentem v otázce spolupráce a boji proti terorismu ... 

Nelítostný boj proti mafii - desítky zadržení členů klanu Casamonica ... 

Mimo jiných regionálních akcí ... zde výběr aktuálních témat týkajících se migrace ... 

Pokusy o překažení Salviniho spolupráce

s Libyjci …

Libyjci zachránili přes sto padesát migrantů a odvezli zpět. Mafiáni a pašeráci se s tím musí smířit. Matteo Salvini Fb.

Proactiva Open Arms publikovala na Twitteru fotografie dvou těl na moři, mezi pozůstatky lodi. Libye prý nechala zemřít na lodi ženu a dítě, protože se prý nechtěli nastoupit do člunu libyjské hlídky . Zakladatel této neziskovky - Oscar Camps napsal: „Libyjská pobřežní hlídka prohlásila, že zachytila loď s 158 lidmi, kterým poskytla lékařskou a humanitární pomoc, ale neřekli, že nechali dvě ženy a dítě na palubě a potopily loď.“

Camps ještě udal, že když dorazili, tak jednu ženu našli ještě naživu, ale bohužel pro druhou ženu a dítě se již nedalo nic udělat.

Tato verze neziskovky Proactiva Open Arms, podle které mělo došlo k neposkytnutí pomoci od Libyjců, je dle ministerstva vnitra falešná zpráva neboli tzv. „fake news.“

Také verze nezávislých pozorovatelů ukazuje, že prohlášení Open Arms není pravdivé.

Německá novinářka Nadja Kriewald z německé TV N-Tv, která byla přítomna v době intervence pobřežní stráže v Tripolisu spolu s libyjským novinářem freelance jménem Emad Matoug, totiž poslala svědectví:

„Jsme si jisti, že když jsme odešli, nikdo ve vodě nebyl.“ Tito dva reportéři byli na libyjské hlídkové lodi a tvrdili, že když byly záchranné akce 158 osob ukončeny, nebylo na moři žádné tělo. Německá reportérka může prokázat své svědectví, protože kameraman, který s ní byl, natočil všechny záchranářské fáze, včetně posledních minut, kdy na moři nebyla žádná těla. Reportáž se všemi shromážděnými záběry prý bude zveřejněna v pátek na německém vysílači N-Tv.

To, že na prohlášení Opens Arms, není něco v pořádku, dokazuje také útěk směr Španělsko … kam míří aniž by přijali nabídku přistání u Malty a nebo Itálie v Katánii k vyložení „přeživší“ ženy a „dvou mrtvých těl“ …

Po tom, co tato neziskovka spolu s dobrodějci z celého světa, plivala „na Salviniho a jeho Libyjce“ urážky všeho druhu, jejich mluvčí prohlásil, že po tom co je Salvini označil za lháře, tak do Itálie nepojedou. Jenže oni nechtěli těla a tu ženu vyložit ani na Maltě. Takže zřejmě bude něco pravdy na tom co Salvini prohlásil, že to vypadá, že něco skrývají. Kdo ví … jisté je, že mnozí se snaží Salviniho zastavit.

http://www.ilgiornale.it/news/cronache/laccusa-delle-ong-libia-assassini-arruolati-italia-1554582.html

http://www.ansa.it/sito/notizie/politica/2018/07/17/open-arms-libia-lascia-morire-donna-e-bimbo_87b2d57d-5693-4ccc-9315-00a2db8c423b.html

V minulých dnech a ještě i dnes se mluví o přerozdělování migrantů co přijeli v neděli do Pozzallo …

V Pozzallu, v oblasti Ragusa, bylo v neděli vyloděno 450 migrantů, kteří byli na palubě lodí Protector a Monte Sperone (Guardia Finanza a Frontex). Bylo identifikováno 9 údajných pašeráků. Migranty si po 50 vezme Německo, Španělsko, Portugalsko, Malta, Francie a Irsko jich uvítá 20 …"Dnes poprvé můžeme říci, že přistáli v Evropě", ozval se italský premiér Conte. "Toto je politické vítězství," poznamenal ministr vnitra Matteo Salvini. Autor nedělního článku v deníku Il Messaggero napsal, že přetrvává roztržka se zeměmi Visegrádu, kteří říkají NE politice přerozdělování.
https://video.ilmessaggero.it/cronaca/migranti_sbarco_pozzallo-3858992.html

https://www.facebook.com/salviniofficial/videos/10155917569738155/

Reportér Rai 24 ore news se v Moskvě 15. Července v neděli dotazoval Mattea Salviniho. První otázka zněla: „jsi tady na finále fotbalového utkání, ale k otázce migrantů. Německo jich přijme dalších 50, potom Malta, Francie … takže Italská vláda vyhrává?

V rozhovoru k této otázce Matteo Salvini uvedl:

„Konečně existuje vláda, která hájí zájmy italských občanů. Po 650.000 přistání během pár let, což je nevyřízená záležitost (bývalé vlády), kvůli které, všichni v Evropě, poneseme důsledky ještě dlouhou dobu. Konečně si všichni uvědomili, že nemůžeme platit jenom my, přijímat jen u nás … takže je to začátek nové cesty. Samozřejmě, že konečným cílem vlády není přerozdělení do Evropy, ale zablokování odjezdů. Méně lidí odjede, méně lidí zemře.“

Právě k této věci český premiér Babiš řekl, že toto přerozdělení je začátek cesty do pekla ...

„Perfektně, pak ať nás podpoří v pomoci libyjským orgánům - ať nám pomohou všechny zachránit, každého ošetřit, nakrmit, ale pak odvézt zpět do Libye“.„Jediným řešením jak ukončit obchod s lidmi a bojovat opravdu proti pašerákům lidí a proti pašerácké mafii je dát vědět, tak, aby to všichni pochopili, že do Itálie a do Evropy přijedeš pouze, jestliže máš povolení k tomu, aby jsi přijel a jakákoliv loď, která bude na moři nalezena, dostane pomoc a bude vyprovozena zpět. Do včerejška se tato myšlenka nedala ve 24 News vyjádřit, jinak bychom byli obvinění z rasismu, egoismu, fašismu a nacismu i zlovolnosti atd. Nyní mají v Evropě jasno, že Itálie už není imigračním táborem celého světa.”

Český premiér říká jediné řešení je to australské tedy ne ta relokace vy s tím souhlasíte?

„Vyhodnocujeme jak to udělat, abychom zachránili životy a do Itálie přijel jen ten, kdo má právo na to sem přijet. Nyní, tak jako i v minulých dnech, sleduji vývoj situace týkající se těch 2 lodí, které jsou v italských vodách a na kterých se nachází také 16 matek a 11 dětí, kteří pravděpodobně v příštích hodinách budou moci vystoupit v Itálii a jelikož chceme pro děti to nejlepší, tak chceme zamezit tomu, aby museli vyjíždět. Řešení je pomoci Libyi kontrolovat jejich hranice, jejich přístavy, jejich vody, to je jediným řešením. Na rozdíl od toho, jak konal Renzi, Monti, Letta, Gentiloni … odmítáme přijmout všechny a financovat všechny ...“„Chci ještě říct … ty dvě lodě NNO, které jedou k libyjským vodám, si mohou ušetřit čas, námahu i peníze, protože italské přístavy pro ně nebudou k dispozici.“„Jsme ve vládě 45 dní, do této doby přijel kdokoliv, odkudkoliv … během těchto 45 dní se mi zdá, že se spousta věcí změnil, již jeden týden pracuje 250 nových funkcionářů, kteří mají za úkol v komisi identifikovat kdo má právo zde zůstat a kdo ne … takže počítám s tím že identifikace bude rychlejší a do konce léta chceme snížit náklady na migraci a tím ušetřit 500.000.000 eur, s tím, že budeme garantovat základní potřeby ale nic víc. A dále kontrola vychytrálků, jak z hlediska neziskovek tak z hlediska takzvaných uprchlíků, kteří ihned potom co dostanou azyl, jezdí do zemí z kterých prchají, na dovolenou …”

Migranti, Evropská unie řekla Salvinimu NE:

"Libye není bezpečným přístavem"

Matteo Salvini otevírá „novou frontu“ s Evropou …

Neziskovkové lodě jsou v přístavech jen španělská Open Arms  měla namířeno k Libyi ... do Itálie mají zákaz.

S Bruselem a evropskými partnery v ten moment ještě probíhala jednání o rozdělení 450 migrantů, co přistáli v Pozzallo, kdyžSalvini prohlásil: „Libye by měla být považována za „bezpečné útočiště“ kam navrátit všechny ty, co plují z pobřeží této severoafrické země.“ EU komise krátce a jasně odpověděla „V žádném případě.“

"Musíme změnit právní předpisy a zajistit, aby byly přístavy v Libyi bezpečné," říká Salvini dále z Moskvy a obviňuje Evropu z "pokrytectví". "Dáváte Libyjcům peníze, poskytujete hlídkové čluny, cvičíte pobřežní hlídku. Ale pak je Libye považována za nebezpečný přístav. Je to bipolarismus, který musí být překonán ".

Za několik hodin po jeho prohlášení přichází Brusel s odpovědí.

„Žádná evropská operace nebo loď přistávat v Libyi nebude, protože Libyi nepovažujeme za bezpečné útočiště,“ zdůrazňuje mluvčí Komise před intervencí vysoké představitelky EU Mogheriniové. Rozhodnutí nepovažovat Libyi za bezpečný přístav, je prý rozhodnutím Evropského soudu pro lidská práva, takže se jedná o čistě právní posouzení, které se neřídí politickým rozhodnutím, ale je to čistě v rukou Nezávislého soudu, který má své metody hodnocení založené na právním státě a právu. Nemluvě o tom, že prý tu žádost Itálie nevznesla na Radě EU.

Následovala Salviniho blesková reakce, kterého „NIET“ z Bruselu velmi podráždilo a na Twitteru reagoval takto:

„Evropská unie chce nadále usnadňovat špinavou práci pašeráků? Nebude to dělat mým jménem, buď nastane změna, nebo budeme nuceni jednat samostatně“ … předpokládá, že když požádá o změnu týkající se pravidel odmítnutí , tak „něco, co je dnes zakázáno, může se stát zítra normálním.“

 

Mezitím v přístavu Zwuara – což je jeden z hlavních přístavů, z něhož plují lodě naložené lidmi - nastala další tragédie: Osm migrantů, včetně šesti dětí, bylo zabito výpary benzínu - uvnitř kontejneru, kde bylo pašeráky nacpáno 90 lidí, čekajících na cestu přes moře.

https://www.ilmessaggero.it/primopiano/cronaca/unione_europea_no_salvini_libia-3859042.html

 

Autor: Monika Pilloni | čtvrtek 19.7.2018 17:23 | karma článku: 40,79 | přečteno: 2190x
  • Další články autora

Monika Pilloni

Bombový atentát před Salviniho návštěvou na sekci Lega Trentino v Ala

Ala: bomba exploduje v sídle Ligy jen několik hodin před návštěvou ministra vnitra Mattea Salviniho. Místopředseda senátu hovoří o tomto činu jako o terorismu a Předsedkyně senátu o vážném útoku a poškození demokracie.

13.10.2018 v 10:52 | Karma: 29,33 | Přečteno: 2384x | Diskuse| Politika

Monika Pilloni

Protest proti italské vládě, ulejváci jásali a dělali bordel ... podpora nelegálům

Řádění, nepořádek, oheň, dýmovnice a dopravní kolaps. Slogany proti vládě, proti bezpečnostnímu nařízení, proti fašismu a rasismu. Manifestace studentů středních škol a univerzit. Sociální centra, ANTIFA ... Podpora nelegálům!

12.10.2018 v 23:55 | Karma: 41,29 | Přečteno: 2824x | Diskuse| Politika

Monika Pilloni

Salviniho Liga zahájí svou činnost i v Praze

Sekce pražské Ligy oficiálně zahájí svou činnost v neděli 7. října, čestným hostem bude lídr SPD a místopředseda Poslanecké Sněmovny - Tomio Okamura spolu s předsedou Poslaneckého klubu SPD - Radimem Fialou

2.10.2018 v 17:58 | Karma: 33,59 | Přečteno: 1299x | Diskuse| Politika

Monika Pilloni

Syfilis, tak zní akronym nové politické strany Laury Boldrini

Itálie: Bývalá předsedkyně poslanecké Sněmovny Laura Boldrini by chtěla založit novou politickou stranu která dá na frak pravici. Akronym LUE je ovšem k smíchu ... znamená to syfilis a další podobné příjemnosti. Nomen Omen?

3.9.2018 v 15:30 | Karma: 38,25 | Přečteno: 3277x | Diskuse| Politika

Monika Pilloni

V Neapoli mají radního co neumí italsky

Itálie? Levicově naladěný starosta Neapole - De Magistris, chtěl radního pro imigranty. Tento radní, Viraj Prasanna Mihindukulasuriya původem ze Srí Lanky byl zvolen 15. června a musí mít tlumočníka, protože nemluví italsky !!!

8.8.2018 v 19:06 | Karma: 42,31 | Přečteno: 3575x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Slunečno vydrží až do poloviny týdne, tropické teploty padnou v pátek

24. června 2024  6:25

V pondělí a v úterý bude slunečno, odpoledne může přechodně přibývat mraků, srážky se ale Česku...

Vyzývám Čínu, aby uznala realitu. Prezident Tchaj-wanu navrhuje jednání

24. června 2024  6:16

Podle tchajwanského prezidenta Williama Laje Čína nemá právo postihovat obyvatele ostrova nebo...

Žhářství, agrese, vyhrožování rodině. Úředníci se bojí, lidé na ně útočí

24. června 2024

Premium Mají dohlížet na to, aby děti vyrůstaly v co nejbezpečnějším a nejlaskavějším prostředí,...

USA zaspaly. Čínská přístavní strategie funguje, přebírá si přístav v Peru

24. června 2024

Premium Klidné jihoamerické městečko se za čínské peníze brzy promění v obří přístav, který změní...

  • Počet článků 157
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4740x
"V okamžiku, kdy se vzdáte svých zásad a svých hodnot, jste mrtví, vaše kultura je mrtvá, vaše civilizace je mrtvá. Tečka." Oriana Fallaci

 

Zajímám se o aktuální politické dění v Evropě.

Seznam rubrik