Pátá kolona nastoupila?

Pamětníci Února ještě nevymřeli. Tehdejší puč podporovaly bezpečnostní složky, ovládané komunistou Noskem. I dnes se čtyřicetitisícový dav srotil v Praze, aby dokázal svou sílu. A zase jsou zde policajti. Na podporu levičáků, kteří by opět chtěli pohřbít demokraticky zvolenou vládu.

Řvoucí davy se domáhají svých práv. V podstatě se jedná o jediné: o platy. Alespoň tak to prezentují.  Řada lidí nemá takříkajíc na růžích ustláno, žijí z ruky do huby a přitom do Prahy nejeli. Křiklouni, podporovaní komunistickými a sociálmědemokraickými politiky se zde cítí v bezpečí,  mohou se vyřvát, v anonymním davu se odreagovat ze svých mindráků. Tady jsou silní. Ale doma, v podnicích a úřadech? Většina z nich, aby nenaštvali zaměstnavatele -  jak trefně poznamenal Václav Klaus, raději si vzala dovolenou nebo náhradní volno. Je třeba lepší ukázky lidské hlouposti ve službách moci? Na to ať si čtenář odpoví sám.

O co jim tedy jde? Jak tomu v dějinách vždy bývalo. Pouze o moc. A moc jsou peníze. Nikoliv pro ně, ale pro komunistické, socanské a odborářské bossy. Ne nadarmo se odboroví předáci tak snadno umisťují na kandidátkách komunistů a sociálních demokratů.

Co však lze od odborů čekat? Vždy byly, a stále jsou, pátou kolonou socialistů a komunistů. Bez masové podpory odborářů by komunisté neuskutečnili svůj Vítězný Únor. Nutno přiznat, že Gottwaldovi v tom  tenkrát pomohli také sociální demokraté., kteří dnes masivně podporují odborářské rebelanty. a brojí proti vládě. Po celou dobu láskyplné vlády komunistů, šly s nimi odbory. Zdravíme se čest práci a oslovujeme se soudruzi. Ještě mám v živé paměti, jak mne soudruh náčelník, když jsem v osumdesátých letech sloužil na železnici, seřval za pozdrav „dobré ráno“. Kdo jiný než odbory a ostatní levičáci organizuje odpor proti vládním opatřením, která mají vyvést z krize Řecko? Proto také není divu, že pokud současná vláda nechce dovést Českou republiku do Řecka, jsou sociální demoktaté, komunisté a odboráři zajedno.

Je smutné, že policejní odboráři, tedy ti, kteří přadevším mají dbát na pořádek a dodržování zákonů, vzali útokem budovu ministerstva vnitra a napáchali tam materiální škody., tedy dopustili se kriminálních deliktů. Těžko říct, zda pochválit Radka Johna, že zachoval chladnou hlavu a proti těmto chiligánům z řad policie nezasáhl. Nebo měl nasadit pořádkovou jednotku? Mohlo to být zajímavé. To by se policisté řezali navzájem. Puč jako v Únoru nebude. Policajti se vyřádili.

Celý dnešní humbuk se tak jeví jako demonstrace levičácké síly proti demokraticky zvolené většinové vládě. Proto čekám od vlády také dostatečnou pevnost. Stojí za ní většina, která sice neřve a nedemonstruje, ale je zde.

Doufám, že pokud někdo znovu podá návrh vedoucí k zákazu činnosti komunist,ů že ho Radek John nesmete ze stolu jako jeho oranžový - údajně nezávislý -  předchůdce. Spolu s nimi by měly být zakázány rovněž odbory. Oč jsou odbory lepšími, než byly lidové milice? Obojí byly oporou komunistům během jejich čtyřicetileté nadvlády. Rozdíl byl pouze v tom, že LM byly ozbrojenou falangou komunistů. Ovšem nesmíme zapomenout, že všichni milicionáři byli uvědomělými komunisty a také odboráři.

 

Autor: M. K. Pijáček | úterý 21.9.2010 15:15 | karma článku: 41,13 | přečteno: 3755x