Jak se v Česku krade firma

Návod na to, jak si snadno převést fungující infrastrukturu firmy na nově založený právnický subjekt a vyšachovat tak nepohodlného společníka z firmy.

Argumenty společníka, který se chce aktivně podílet na chodu firmy a jehož menšinový podíl je stejně velký jako ten váš, odbudete na schůzce slovy, že je šašek.

Spojte se s ostatními společníky a použijte většinu hlasů na valné hromadě k odvolání nepohodlného z vedení firmy. Řekněte mu, že s ním nehodláte  podnikat a nabídněte mu odkup jeho podílu za minimální částku.

Když společník nepřistoupí na vámi požadovanou sumu, přidejte do nabídky klauzuli, že jej propustíte i ze zaměstnaneckého poměru, proti čemuž se nemůže nijak bránit, ježto už není ve vedení firmy.

Po četných upozorněních, že je neuvážené nepřistoupit na vaši štědrou a dobře míněnou nabídku, jej skutečně propusťte. Požádejte jej, aby vrátil všechen firemní majetek včetně klíčů do firmy.

Když se poté jako majitel bude domáhat svých práv nahlédnout do účetnictví, blokujte mu přístup do firmy navrhováním záměrně nevyhovujících termínů a lhaním o neschopnosti nikoho ze zaměstnanců být mu ve zvolenou dobu k dispozici.

Až se nakonec četnými přípisy společník domůže přístupu do prostor své vlastní firmy, nechte své zaměstnance a právníka, ať jej rozptylují uspořádáním schůzky v místnosti s patřičnými dokumenty. Sekretářce řeknětě, aby nebyla k dispozici a vymlouvala se se slovy, že bez povolení šéfa nemůže nijak asistovat.

Založte společnost se stejným předmětem podnikání jako vaše původní firma.

I když víte, že vaše původní firma nebude moci k předem známému datu za daných podmínek dle zákonů České republiky pokračovat v podnikání, nedělejte nic proto, abyste tuto situaci jakkoli řešili.

Osočujte společníka z blokace řešení této nastále situace. Lidem ve firmě a jejím úzkém okolí podávejte informace o domnělém desktruktivním chování společníka.

Stále společníkovi nabízejte odkup podílu za minimální částku. Po obdržení odpovědi a nástinu částky, se kterou by se společník při případném prodeji spokojil, jej místo hledání kompromisu ujistěte, že není možné bavit se o jiné než jeho původně navržené částce.

Mezitím dejte ve firmě sbohem i rodinnému příslušníkovi společníka, který nemá žádné zastoupení ve vlastnické struktuře ani vedení firmy.

Dejte vědět klientům a zaměstnancům firmy o vámi nově založeném subjektu se stejným předmětem podnikání a nutnosti od daného data jednat dále už jenom s touto firmou.

Infromujte společníka, že původní firma k danému datu nemůže za daných podmínek podle zákonů ČR dále fungovat. Obviňte jej z toho, že ač nebyl ve vedení firmy, pro její záchranu neudělal zhola nic, zvláště neakcoptoval vaši nabídku na odkup podílu.

Informujte jej dále o tom, že z těchto důvodů přesunujete veškerou dosavadní fungující infrastrukturu do vámi nově založené firmy, jejíž jste stoprocentním vlasníkem.

Zazvonil zvonec a podnikání je konec. Tedy začátek...

Autor: Jan Petrus | pondělí 13.7.2015 20:38 | karma článku: 17,51 | přečteno: 1353x
  • Další články autora

Jan Petrus

Velká hokejová liga a 4 kola play-off

12.4.2017 v 15:42 | Karma: 14,44

Jan Petrus

O podstatě našeho uspořádání

18.11.2016 v 14:45 | Karma: 13,27

Jan Petrus

Média nemusí být nestranná

26.4.2016 v 13:25 | Karma: 21,07

Jan Petrus

Česká demokracie začala Bílou horou

14.2.2016 v 21:30 | Karma: 15,20