O tom, jak mBank vykopala jámu a teď do ní sama klouže

Nenechte se okrádat – reklamní slogan mBank  říká, že všechny ostatní banky kradou. Tedy, že jsou to zloději. Zase jeden krásný příklad útoku na emoce.

Jen by bylo fajn si před tím, než začnu plivat na sousedovic dvorek, zamést ten svůj vlastní. 

Web Finparáda udělal zajímavé srovnání podmínek, které banky deklarují v kampaních  s tím, jakou nabídku dostane žadatel na pobočce. Označím-li konkurenty za nekalé živly, měla bych na tom asi být lépe než oni.  Tak jsem si vzala data z Finparády ( oni si dali tu práci a banky oběhli, za což jim patří srdečný dík) a kalkulačku.  Zajímavé počty.

Konkrétně se jedná o stotisícový úvěr na dobu pěti let.

A ejhle: půjčka od mBank rozhodně není nejvýhodnější.

Půjčkychtivý občan ušetří ve srovnání s mBankou u jiných bank docela dost peněz:

 

Banka
Zuno
Raiffeisen
KB
GE
Equa
Cetelem

 

 Já tomu tedy rozumím tak, že to jsou částky, které žadatelé ušetří,  ale možná je to jinak, možná se jen nenechají okrást?

Šéf mBank v rozhovoru pro Lidové noviny k této kampani řekl: „Nejde ale o náš názor na ostatní banky, ale jedná se o vnímání zákazníků. Abychom získali jejich pozornost, musíme říct něco, co tak sami cítí, čemu rozumí a co tak vnímají. Tedy že velké banky se k nim nechovají férově..“

To je konstatování, které mě trochu vyděsilo.  Takže kdyby se tu náhodou objevilo hodně lidí, kteří si myslí, že je potřeba velké banky třeba znárodnit, protože představují velkokapitál, tak se stane co? To je samozřejmě úvaha dohnaná do absurdity.  Jenomže jednou o někom utrousíte, že je zloděj, pak třeba, že je nenažranec, příště zase nějakou jinou kapku jedu. A z takových kapek se rodí nenávist, zloba a strach.  Velmi nebezpečné emoce. Podle toho, co šéf mBank říká, si o svých kolezích na trhu ve skutečnosti nemyslí, že jsou zloději. To je dobře, protože teď by se s nimi třeba musel pohádat o tom, kdo je větší. 

 

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Marie Petrovová | pátek 18.12.2015 12:50 | karma článku: 34,93 | přečteno: 7485x