Jarda na hrad!
Jágrův výkon vymazal ostatní události z 11.5.. Na vedlejší kolej se tak dostal Johnův teatrální odchod z vlády, nový předseda poslaneckého klubu ODS či údajný Dalíkův úplatek. Omamné opojení z výkonů našich hokejistů nám zase na pár dnů vlilo notnou dávku vlastenectví. Je důležité mít v týmu legendu, pozitivní vzor, profesionála, který patří ve své práci mezi nejlepší na světě už dlouhá léta.
Tým to dokáže semknout a nabudit. I ostatní pak chtějí předvádět výkony na hranici svých možností a k technické dovednosti přidávají ještě kreativitu a nasazení na pokraji sebeobětování. Je to vzácné, je to příkladné. Tým funguje na bázi vzájemné důvěry a vzájemného respektu. Co více si přát? Kdyby se teď volil prezident v přímých volbách, pak by jistě ve všech sportovních barech zvítězil Jaromír Jágr. Krom toho je finančně zabezpečený a domluví se anglicky.
Náš hokejový tým je přibližně stejně početný jako naše vláda. Vím, že srovnání kulhá, ale přesto se nabízí. Profesionalita? Týmový duch? Snaha o co nejlepší reprezentaci ČR? Dělba rolí? Až se příští týden zase vše vrátí do šedi normálu, pak bude možná čas se do podobného srovnání pustit. My si navíc svou vládu platíme ze svých daní. Neměli bychom tedy chtít alespoň slušný výkon na profesionální úrovni? O co více stoupáme v hokejových řebříčcích, o to více bohužel padáme v jiných. Proč? Češi do toho! A nejen v hokeji.
Petr Havlík
Vítejte v Babišlandu
Představte si, že sedíte ve své honosné vile v Průhonicích. Jsou vánoce 2008. A říkáte si, že to nebyl špatný rok. Zdá se, že investice do politiky nemusí být nevýhodná.
Petr Havlík
Většina si to tak přeje, takže je to pravda!
Je těžké, skoro až nemožné, se vyznat v tom dnešním komplikovaném a nesrozumitelném světě. V té nekonečné spleti různých zájmů, her a mystifikací. Kdo je kdo? Co je co? A co je vlastně pravda? A co je to vlastně ta pravda?
Petr Havlík
Časy se u nás mění od roku 2013
Ano, časy se u nás mění systematicky a to dosti důkladně od roku 2013. V tomto roce se stal prezidentem republiky Miloš Zeman a nejsilnějším mužem české vlády Andrej Babiš.
Petr Havlík
The Times They Are A-Changin
Trump není šálek mého čaje, ale řada voličů volila proti Hillary, která byla zcela tragická. Američané volili proti přehnané korektnosti, proti asymetrické globalizaci.
Petr Havlík
Společně sdílená národní identita – 3. část
Na jaře loňského roku jsem uveřejnil svou dvoudílnou úvahu na téma naší společně sdílené národní identity, kterou v těchto dnech umístil do své nabídky také jeden z výrazných internetových portálů.
| Další články autora |
Zemřela Zdena Mašínová, dcera legionáře a perzekvovaná sestra uprchlých odbojářů
Ve věku 92 let zemřela Zdena Mašínová, jejíž bratři za totality utekli ozbrojení na Západ. Čelila...
Po deštích se lesy plní houbami. Tady mají Pražané největší šanci na plný košík
Počasí posledních dnů jako by si čeští houbaři sami vymodlili. Kombinace vydatných dešťů a...
Pražská muzejní noc 2026: Na Florenci se chystá videomapping zdarma, zahraje i Lake Malawi
Více než 60 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí otevře své brány netradičně v nočních...
Mačkáte v MHD tlačítka správně? ROPID vysvětlil, jak dávat znamení bez zmatků
Kdo někdy nervózně mačkal tlačítko v tramvaji pětkrát za sebou nebo hledal ten správný čudlík, není...
Začíná léto a s ním i obří stavba u letiště. Neriskujte, že vám kvůli kolonám uletí letadlo
Míříte na dovolenou a ta začíná na Letišti Václava Havla v Praze? Tak zbystřete, hlavně pokud...
Hledání výbušnin i střežení objektů. Psy v řadách armády chrání speciální pomůcky
Velitelské stanoviště je hotové, ale jeho ochrana teprve vzniká. Natažení ostnatého drátu,...
VÁLKA NA UKRAJINĚ: Hrdina přežil 1137 dní v zajetí. Ruskou hymnu musel zpívat 4000krát
Tohle je příběh muže, jemuž válka vzala domov už v roce 2014 při útěku z ostřelovaného Luhansku....
OBRAZEM: Nahlédněte do doby zbojníků a portášů, zve opravené fojtství v Jasenné
Opravené Mikuláštíkovo fojtství v Jasenné na Zlínsku ve čtvrtek otevřelo Národní muzeum v přírodě....
Čeští fanoušci jsou v Guadalajaře a těší se na první zápas MS. V Mexiku je vítaly i televizní štáby
Po příletu do Mexico City se vydali do dějiště prvního českého zápasu. Fanoušek Radek z Litoměřic a...

Ideální na snídani i rychlou večeři? Test čerstvých sýrů s jogurtem Hollandia
Jemná krémová textura, svěží chuť a univerzální využití v každodenní kuchyni. Redakce eMimina otestovala dva čerstvé sýry s jogurtem od české...
- Počet článků 239
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1733x



















