I v Česku se platí za autobus
Citace ze http://www.tomitour.com
Myslím si, že bývalá delegátka udělala velkou chybu, když začala situaci řešit a objednala autobus na odvoz na letiště, pak asi měla na krku autobus a turisty, kteří neměli peníze. Prostě měla turistům oznámit, že společnost skončila a že se mají obrátit na UNION pojišťovnu, že ona již s nimi nemá nic společného a v klidu odjet taxíkem na letiště. Turisté by si za stejné peníze objednali taxíky a byl by klid.
Hádejte, co by se stalo, kdybyste někde u nás nastoupili do vlaku a přišel průvodčí a vy mu hrdě oznámili, jako ti naši turisté, že nemáte peníze a že vám má vlak zastavit u nějakého bankomatu. Asi by vás někam odvezli. Ale ani autobus není povinen s cestujícími objíždět bankomaty, i když to teoreticky možné je. Podle médií turisté požadovali po bývalé delegátce také zavolání sanitky a přitom jí tvrdili, že nemají peníze (viz ještě dále). Vidíte tu jejich úvahu? Sedí v autobuse, nemají u sebe peníze na zaplacení a dožadují se dalších služeb. Turecký majitel autobusu dobře věděl, že kdyby dovezl turisty na letiště, že by se mu turisté nemuseli s penězi od bankomatů vrátit s logikou, „my jsme za zájezd zaplatili a podruhé platit nebudeme“. Asi si to podle nich ta turecká společnost měla vyřešit s pojišťovnou a je tím nezatěžovat.
Uvědomte si, že turecký majitel vidět podivně oblečené turisty z nějaké malé podivné země, odkud prchají jejich obyvatelé do Kanady, kde si svrhávají vládu uprostřed předsednictví, kde krachují turistické společnosti, kde se soudy táhnou roky, a tito podivní turisté vám tvrdí, že si doběhnou k bankomatu pro peníze a že se vrátí. Věřili byste jim? A co když jim bankomat peníze nedá?
Ostudu nám pochopitelně udělala společnost TOMI TOUR a nejen v Turecku. Ale ostudu nám udělali také turisté, vypadáme pak v Turecku jako „holé“ zadky, které nemají ani 600 Kč na cestu na letiště. Již chápete, proč při příletu do USA či Kanady po vás chtějí, zda máte peníze na pobyt či zpáteční cestu?
A ta poznámka o lékařské službě. Přestavte si, že by ta bývalá delegátka tu sanitku objednala, jako asi ten autobus. Kdo by sanitku asi zaplatil? Co když ta omdlelá také neměla peníze a tvrdila by, že sanitku neobjednala? Víte, kolik cizinců dluží za ošetření v Česku? A křičet na bývalou delegátku, že má zavolat sanitku, proč zrovna ona, proč ne ti křičící „hrdinové“. Oni neumí telefonovat? Měli mít, jako mám já, kartičku od pojišťovny, kde je telefonní číslo a kde je poznačeno, že tam dokonce mluví česky. Jenže je jednoduší křičet na někoho druhého, ať to zařídí a zaplatí, tomu se říká buď neznalost a nebo vychytralost.
Mám obdobnou letošní zkušenost při návratu u Londýna, kam jsme letěli na levné zpáteční letenky. Když jsme dorazili autobusem na letiště vzdálené také 60 km, tak jsme zjistili, že naše společnost nezaplatila nějaké služby, takže se letenky vypisovaly přes 3 hodiny ručně. A mohli jsme si jen říkat, byly to levné letenky a naše blbost, že zítra jdeme do ráno do práce. Když cestujeme s nějakou levnou společností, tak musíme počítat i s problémy. A jak reagovali Češi? Naše letadlo bylo pronajaté od jiné společnosti a chudák posádka tam na nás čekala 4 hodiny. A jak to někteří čeští primitivové reagovali? Opili se a po nástupu do letadla začali nadávat letuškám úplně jiné společnosti, než která to zavinila. Mám říkat, že to bylo lidsky pochopitelné? Ne, měli je z letadla pro opilost a nadávky vyhodit. Vyřešil to nakonec profík kapitán, opilci usnuli, a kapitán nás bez známek únavy z čekání a řešení situace bez problémů přepravil do Prahy.
Podle mě bývalá delegátka se to snažila vyřešit a vyřešila, jen někteří turisté to jaksi nechápali a nechápou. Asi se domnívali, že pojištění zájezdu proti krachu znamená, že odletí ve stejném čase a bez dalších nákladů. Ale to si může myslet jen opravdu někdo mimo realitu. A můžete si být jisti, že další delegáti si sakra rozmyslí něco řešit. A není vám podivné, že tyto problémy mají pouze Češi?
Pavel Pokorný
Kolik má stát vstupenka do Národního divadla Brno?

Čtu na předvčerejším iDnes článek o financování Národního divadla Brno, že se mu nedostává peněz. Souhlasím s tím, že kultura se má-může dotovat, ale jak moc? Je moc 3⁄4 miliardy?
Pavel Pokorný
Zdravotní pojišťovny - účet bez hostinského?

Před roky jsem v blozích navrhoval, aby zdravotní pojišťovny předložily klientům roční účet, „má dáti - dal“. Vracím se k tomu po událostech ve slovenském zdravotnictví a po zprávách o možném krachu dvou zdravotních pojišťoven.
Pavel Pokorný
Už zase vyhazuji funkční věc kvůli bateriím

Jdu vyhodit do elektro odpadu letos již 2. funkční AKU šroubovák z roku 2019. Šroubovák je funkční, „jen“ odešel bateriový blok. Náhradní bloky se již neprodávají, nové typy bloků jsou o pár milimetrů delší.
Pavel Pokorný
Co s nebezpečnou divokou zvěří?

Média jsou plná útoků medvědů na Slovenku. I u nás máme medvědy, vlky, rysy, divoké kance, jeleny. Nemělo by Slovensko vydat pokyny, jak se chránit před nebezpečnou divokou zvěří (zkráceně NDZ) s důrazem na útok medvědem?
Pavel Pokorný
Nejezděte v zatáčce přes plnou středovou čáru!

Čeští řidiči neumí projíždět zatáčky, silnice je jim úzká. Jedete do zatáčky, a často ve vašem pruhu proti vám jede auto, najíždí na vás klidně i půl metru přes plnou čáru a nějak věří, že vy se držíte u krajnice.
Další články autora |
Pekarová chválila Kingdom Come. Nemáte zásluhu, neparazitujte, sepsul ji autor
Hra Kingdom Come Deliverance 2 od českého vývojáře Warhorse Studios je celosvětový prodejní hit....
„Je to tu peklo.“ Dva dny s narkomany na Andělu, drogovém epicentru Česka
Premium „Já chci umřít. Fakt chci umřít. Rozumíte? Bože, prosím, ať už chcípnu, tohle není život, tohle je...
Masakr ve švédské škole si vyžádal deset mrtvých. Zahynul i pachatel, říká policie
Zhruba 10 mrtvých si vyžádala úterní střelba v areálu vzdělávacího centra v Örebro ve středním...
Šikaně čelila roky, říká matka napadené dívky. Škola pochybení odmítá
Několik desítek dětí v sobotu v Hodoníně přihlíželo nevybíravým útokům na dvanáctiletou dívku. Ta...
Hasič vyjel k nehodě, jejíž obětí byla jeho manželka. Pomáhají kolegové a sbírka
Býval dobrovolným hasičem, nyní už je zkušeným profesionálem. Jenže jeden nedávný zásah skončil pro...
Loňské záplavy znečistily i vodu z třetiny testovaných vodovodů, uvedli hygienici
Zářijové povodně na severu Olomouckého kraje kontaminovaly kromě zasažených studní i vodu z téměř...
Libereckého hejtmana dohnala korupční kauza. Půta nebude kandidovat ve volbách
Aktualizujeme Liberecký hejtman Martin Půta, nepravomocně odsouzený v korupční kauze, nebude kandidovat ve...
Odstup, ruský agente. Slováci protestovali proti Ficovi v desítkách měst, i v Brně
Tisíce Slováků v pátek opět vyšly do ulic na shromáždění za proevropské směřování země. V...
„Miluju Japonsko,“ řekl Trump. S Išibou se stihl na sebe mračit i strojeně se usmívat
Americký prezident Donald Trump se v pátek sešel s japonským premiérem Šigerou Išibou v Bílém domě....

Buďte fit: Vyzkoušejte cvičební program gravido
Hledáte komplexní lekce cvičení pro těhotné a maminky po porodu? Nebo byste ocenily srozumitelné informace o přípravě na porod a mateřství? Přesně...
- Počet článků 306
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 2381x