Demonstrace postradatelných a neschopných?

Odboráři si žijí v nějakém utopickém státě, kde jedni mají vytvářet hodnoty a druzí stávkovat, aby jich ti první vytvářeli více. Nebo o co v té demonstraci jde? Aby se komerční sféře ulevilo?

Po stávce vyhládne, "Mámo, hoď tam ještě bůček ..."

Když se budete dívat na záběry demonstrujících, tak vás možná překvapí, kolik lidí je v práci postradatelných a mohou si dovolit demonstrovat. A zajímalo by mě, kde jsou ti dobře placení a schopní odborníci veřejné sféry, v čele demonstrujících? Ti totiž demonstrovat nepotřebují, stávkují spíše ti méně schopní, co se bojí, že by mohli být postradatelní a že by se v komerční sféře spíše neuživili. A kde jsou ti údajní chudí, co nemají či nebudou mít na jídlo a oblečení?

Hejtman středočeského kraje dal svým zaměstnancům neplacené volno, možná je to test, jak zjistit, které zaměstnance nepotřebuje anebo se prostě rozhodnul škodit. Kolik komerčních firem si něco takového může dovolit? A zkusil si někdo na krajském úřadě nedemonstrovat a dokonce v pracovní době pracovat? Nedělají se tam dokonce seznamy demonstrujících jako za komunistů, kdo byl či nebyl na prvomájovém průvodu?

A kdo bude hasit, když hasiči demonstrují? Nebo je hasičů moc?
Předhazuje se lékařům, že mají pracovat i zadarmo, že skládali lékařskou přísahu. Nepřísahali i policisté a vojáci? Není tedy jejich přísaha důležitější než nějaké peníze? Můžu být na lince 158 či 150 odmítnut, že právě demonstrují?

Když má normální zaměstnavatel dluhy, tak logika praví, že musí šetřit. Náš stát dluhy má a vysoké, na každého z nás připadá asi 100 tisíc a tedy čtyřčlenná rodina dluží 400 tisíc. Normální dluh je možné vymáhat, kolik rodin by nyní bylo schopno svůj podíl na dluhu splatit? Jenže socialističtí odboráři nelogicky říkají, že sice dlužíme, ale platit se to nemusí, oni to nějak zařídí. Logika je známa již od starého Řecka, v Řecku na ní odboráři již dávno zapomněli, a ani více než 2000 let nestačilo, aby dorazila mezi naše odboráře. A mimochodem, za nás se učila na střední škole, ale je otázka, na jaké školy, zda vůbec do nich odboráři chodili a kolik je asi ještě mezi nimi falešných maturitních diplomů (viz odkaz). I když, bible je také plná nelogických věcí, takže by odboráři měli patřit spíše k náboženství: „Bože dej, ať jsou plné obchoďáky a já mám stále vysoký plat!" A po demonstraci si odboráři zajdou do obchoďáku, po nezvyklém pohybu na čerstvém vzduchu vytráví, a s plným košíkem si dojdou na pokladnu zapípat. Zdá se vám, že se frekvence pípaní na pokladnách se snižuje?

Jak se hrnou odboráři do práce, můžeme vidět na odboráři, současném europoslanci a členovi ČSSD "tátovi" Falbrovi, nějak po zvolení do europarlamentu si vsugeroval, že europarlament je trafika za dlouholetou odborářskou činnost, má absence, ale peníze samozřejmě bere (viz odkaz), něco o absenci je v zákoníku práce.

Proč by nemohl být přijat zákon, který by stanovoval, že průměrné platy ve veřejné sféře nesmí být vyšší než v komerční sféře, která vlastně veřejnou sféru živí? Ale to se nedaří ani u sociálních dávek, které jsou často vyšší než mzda, kterou by si dotyčný zasloužil. Případné námitky, že ve veřejné sféře je vyšší vzdělanost, můžeme odmítnout, na co potřebuje některý úředník maturitu, nestačí na výkon jeho funkce znalosti ze základní školy, tedy z té dřívější, kdy měly školy ještě nějakou úroveň? Podívejte se na staré filmy, jaké měli maturanti znalosti třeba z latiny či té filosofie. A kde se objevují problémy s falešnými diplomy, ve veřejné sféře, v komerční sféře podnikatele nezajímá diplom, zajímá ho udělaná práce.

Tedy milí demonstrující, je krize, ale stále není chudoba, tak se s tím nějak vyrovnejte a neškoďte. Nebo se odstěhujte do Řecka.

Odkazy
http://zpravy.idnes.cz/cesti-europoslanci-patri-k-nejmene-pilnym-nechodi-na-jednani-a-mlci-1do-/domaci.asp?c=A100908_195705_domaci_vel - účast na zasedáních europarlamentu
http://zpravy.idnes.cz/falesnych-maturantu-jsou-v-armade-desitky-s-vysvedcenim-meli-vyhody-1iv-/domaci.asp?c=A100618_205528_domaci_vel - falešná maturitní vysvědčení

Pro odborníky: Pojem veřejná sféra zde zahrnuje státní správu a samosprávu.

 

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Pavel Pokorný | úterý 21.9.2010 12:22 | karma článku: 43,44 | přečteno: 6674x