Sociální stát na entou! Přijít o práci bude zdá se výhodou, min. v určitých odvětvích

Stát tj. my všichni se štědře postaráme o horníky ze zkrachovalých OKD. Na řadu přijdou i ostatní horníci. Automobilový průmysl sice dnes nabízí tisíce volných pracovních míst, ale je právě ten řešením? Možná dnes, ale zítra?

http://www.novinky.cz/domaci/404382-prispevek-8000-mesicne-pro-vsechny-propustene-horniky-zadaji-vladu-odbory.html

Co se stane v případě  kolapsu automobilového průmyslu? Tam již nepůjde o desítky tisíc, ale o stovky tisíc a milióny potenciálně nezaměstnaných jen v naší malé zemičce. Kdo se postará o ně? Také stát tj. my všichni? Jak to asi zvládneme? Je vyplácení letitých výsluh koncepčním, spravedlivým a dlouhodobě udržitelným řešením? Nebo je to bohapustý nekoncepční socialistický předvolební populismus? Vyspělý svět se den ode dne blíží ke své ekonomické zkáze, často nazývané umírněně jako "krize". "Krize" nám střídá "krizi" již posledních 15-20 let. 

Podobnými populistickými, nekoncepčními, "projídacími" kroky se neodvratitelný kolaps stále sune před námi, bez ohledu na hrůznost jeho dopadů v blízké budoucnosti. Právě automobilový průmysl je dnes asi nejklíčovějším odvětvím ve vyspělém světě, na který jsou navázány stamilióny pracovních míst. Automobilová produkce rok od roku zrychluje. Vytvářejí se další a další pracovní místa, stavějí se nové továrny. Existuje však skutečně i adekvátní poptávka po takovém neustále se zvyšujícím množství nových automobilů? Skutečně se podobně jako za socialismu nevyrábí na sklad?  Pro Vás možná šokující odpověď naleznete v níže uvedeném článku... Míříme k trendu každý rok nový vůz do každé rodiny. Že na něj nebudeme mít? Nebojte, nejen banky nám něj přeci moc rády půjčí. 

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4092-pohrebiste-aut-kde-konci-miliony-neprodanych-kusu.

Míříme k trendu každý rok nový vůz do každé rodiny. Že na něj nebudeme mít? Nebojte, nejen banky nám něj přeci moc rády půjčí. Půjčí nám i na dům, dovolenou, na co si jen vzpomeneme, no není právě toto ráj na Zemi? Nebo je to už poněkud přitažené za vlasy? Čím tento způsob hospodářství musí zákonitě skončit?

O tom na jakém vývojovém stupínku se naše společnost v současnosti nachází, kam směřuje a jak může vypadat další vývoj pojednává např. tato zajímavá studie... Dost z toho mrazí, já vím, ale minimálně za přečtení a zamyšlení to stojí. Možná to stojí i za mnohem více... 

http://pravyprostor.cz/mysi-raj-a-upadek-spolecnosti/

Můj dnešní článek patří mezi ty ne zrovna optimistické a to já osobně jsem dokonce až přehnaným optimistou, člověkem s růžovými brýlemi. Nebo jsem jím možná do nedávna, nežli jsem začal o věcech více přemýšlet, byl. Nepátrat, nezkoumat je mnohem, mnohem pohodlnější. Člověk si pak může skutečně připadat jak v ráji a ještě s tím být nespokojený. Pokud ale začnete o věcech skutečně do hloubky přemýšlet, trochu bádat, propojovat si poznatky přinese vám to spíše vrásky, mnohdy i chvíle jakési beznaděje. Ale pomůže vám to se alespoň trochu připravit na to, co nás bohužel zřejmě nemine... 

Prosím, nesnažím se šířit paniku, pouze si zas tak přemýšlím a spojuji různá témata... Děkuji za přečtení a možná i zamyšlení.

Autor: Pavel Holub | úterý 24.5.2016 17:07 | karma článku: 37,19 | přečteno: 4939x