Radikální islamismus: Evropa s USA a jejich hlásání demokracie

Tak jako Česká republika má svého hrdinu Jana Palacha, který obětoval svůj život na protest proti potlačování svobod a pasivnímu přístupu veřejnosti, tak stejně pro arabský svět je hrdinou Muhammad Buazízí, který se upálil před úřadem vlády v Tunisu v roce 2010 na protest proti špatným životním podmínkám a nezaměstnanosti. Tímto začalo tzv. Arabské Jaro, které pro většinu lidí v Evropě a pro zbytek světa bylo jakýmsi prvním povstáním lidu proti diktátorům a jejich politice. Ano, média nás opravdu přesvědčila o tom, že obyčejní lidé v arabských státech severní Afriky zatoužili po západní demokracii, a nepřímo volali o pomoc Ameriku a alianci NATO o rozmbombardování jejich států.

Takto jsme to četli ve všech různých novinách, viděli to v televizi a slyšeli v rádiích. Prvním světoznámým konfliktem byl hned po Husním Mubaraku z Egypta znám problém v Libyi. O Libyi jsem psal desítky článků, kde hlavně popisuji stav Libyie a mediální masáž ze strany západu. Už v té době bylo jasné, že zabití Muammára Kaddáfiho a mnoha dalších vládních činitelů a politiků z arabského světa mají nasvědomí naši oblíbení a všudy přítomní REBELOVÉ.

Kdo to byli a jsou naši oblíbení rebelové, kterým tak západ s Evropou fandil a fandí? Samozřejmě, že jsou to islámští radikálové, kteří tak stejně už v roce 2011 zabíjeli v Libyii, Egyptě a Alžíru. Dobře víme, že po převratu v Egyptě, kdy Mubarak z velké části držel politiku a vůbec atmosféru v liberálním duchu se k moci dostali radikální skupiny, které byly jakýmsi demokratickým způsobem zvoleny do vlády a vyhrály. Určitě si pamatujeme, jak se psalo, že dost možná už nebudeme jezdit na dovolenou do Egypta, protože tam zakážou nosit plavky.

Dobře víme, co se stalo v Libyi po zabití Kaddáfího. Jelikož mám v Libyi rodinu tak mám aktuální informace a měli by jste vědět, že Libye je na pokraji občanské války, že nemají ještě DOPOSUD obnovenou infrastrukturu, že tam lidé nemají domovy, vodu. Oblast od oblasti ovládají islámistické skupiny, které využívají Libyi jako hlavní bod pro pašování zbraní, protože Libye je klíčová v severní Africe. Drtivá většina plynu, ropy a vody je využívána k boji a k zásobování islámského radikálního státu, který se zde nevyskytl jen tak ze dne na den, ale který byl pečlivě připravován a podporován ze západu a to jen pro oslabení arabského regionu. Evropa s Amerikou prý chtěli pomoci arabům ke kapitalismu alias demokracii a namísto toho pomohli radikálním skupinám ovládnout regiony, skoro mi to připomíná druhou světovou válku a americké zájmy. Protože o životy lidí se nikdo nezajímá a mediální pakáž nám na hlavní stránky médií vnucují, že se máme bát smrti a toho, že vše je konáno ve jménu islámu, ale oni ho jen využívají. Je to jen nástroj jak lidi obalamutit.

Takže jistě, celý tento boj a to 5-ti leté divadlo bylo akorát dobré k tomu, posílit radikální skupiny, které už od začátku byly v čele všech těchto rádoby protestů proti vládám, které se údajně nelíbili obyčejným lidem. Bylo to jasně popisováno od roku 2010 a jasně to popisoval právě Kaddáfí, který o rebelech mluvil jako o radikálech, které podvrhl právě západ a co také si myslet o lidech, kteří údajně zabíjí, aby přiměli stát k západní demokracii? 

Kdo to všechno podporoval a zásoboval? Jak dobře víme, a jak se skoro stále všude psalo a píše - podporuje je Evropa a Amerika. Těch zpráv o zásobování municí ze strany NATO a Ameriky pro své žoldáky "Rebely" je na internetu požehnaně. 

Ptám se, jak je možné, že se nyní Evropané diví, co se ve světě děje? Nejspíš proto, že se to začalo dotýkat široké veřejnosti, která ale bohužel nemá žádné informace o arabském světě, stejně jako arabský svět nemá žádné informace o nás. Proto tolik ukvapených názorů a rádoby pravd. NATO a Amerika údajně chtěla arabskému světu pomoci k demokracii, ale na místo toho jen zabili statisíce lidí, dětí a žen a nakonec je vyvražďují radikální poblázenci, co by jste dělali vy v jejich situaci?! Možná by jste chtěli zabít jejich vrahy.

Rád bych zde napsal, že nejsem muslim a můj vlastní otec, který je u armády Libye jako plukovník u letectva mne nikdy nenutil být muslimem nebo někým kdo nechci. Vím, že se zde najde opět hodně tlachařů a rádoby názorů, jak jsem i já zabiják a že to mám v krvi a podobné slátaniny, ale vězte, že je to vše vždy jen o lidech a kořen žádného náboženství nikdy nikoho nenutil k zabíjení. Stejně jako Hospodin ve Starém Zákoně povolával svůj lid k zabíjení žen a dětí, tak stejně Korán obsahuje tyto prvky a je smutné, že existují lidé, kteří se přiklání k radikalismu, ale nikdo nemůže říct, že být člověkem znamená být vždy zabijákem. A proto doufám a věřím, že se lidé změní a pochopí, že zabíjení a zlo je tady jen proto, abychom ho porazili Láskou a vírou.

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Ammar Otman | pátek 23.1.2015 9:00 | karma článku: 20,59 | přečteno: 1235x