Senátor Ben Sasse se zastal kandidátky Barettové

Trumpova kandidátka na soudce Nejvyššího soudu, Amy Coney Barettová, je už třetí den vystavena „grilování“ před soudním výborem Senátu. Její levicoví odpůrci se pokoušejí nachytat ji na jakoukoli vadnou formulaci.  

Barettová má sedm dětí, z toho dvě adoptované z Haiti. Bude-li zvolena, bude jedinou soudkyní, která nestudovala práva na Harvardu ani v Yale.

V současnosti učí na katolické univerzitě Notre Dame a slouží na odvolacím soudu v Chicagu. Senátor Lindsey Graham z Jižní Karolíny, předseda soudní komise, ji nazval „jednou z nejkvalifikovanějších osob současnosti.“ Její víra byla trnem v oku některým členům soudního výboru Senátu již v roce 2017, kteří naráželi na církevní dogmata a chtěli slyšet, zda je „ortodoxní katoličkou.“

Ve včerejším slyšení se soudkyně Barettové zastal senátor Ben Sasse, který uvedl mimo jiné: „Není věcí vlády šťourat se v duši člověka. Jestli se člověk modlí v mešitě, synagoze, kostele nebo je bezvěrec, do toho nemá vláda co mluvit. Je to záležitost rodiny a sousedů. Svoboda náboženství patří, vedle svobody tisku a práva demonstrovat, k základním svobodám. Tento výbor ani Kongres proto nemůže zkoušet soudkyni Barettovou z náboženství. Tvrdím to jako křesťan, že navážet se do komunity věřících je porušení základního práva. Co si myslím o Bohu já nebo soudkyně Barettová, do toho vládě nic není.“

Ve včerejším článku Jolany Humpálové Amy C.Barettové bylo uvedeno, že Barettové se vyčítá členství v People of Praise, což označují někteří „znalci“ za sektu. Tito znalci asi nikdy nečetli Nový zákon ani základní informace o křesťanském společenství People of Praise  (PoP).

Komunita „Lidé chvály“ (PoP) byla založena v roce 1971 a je aktivní ve 22 amerických městech. Sama sebe definuje jako charismatickou, ekumenickou, smluvní komunitu věřících. V komunitě jsou křesťané z nejméně 15 církví. Komunitní smlouva není přísahou ani slibem, ale osobním závazkem, kterým se po několikaletém pobytu v komunitě členové dobrovolně zavazují, že:

-budou sloužit jeden druhému a milovat se navzájem jako sourozenci v Kristu, usilovat o jednotu, sdílet evangelium o Pánu Ježíši Kristu;

-budou sloužit jeden druhému v potřebách duchovních, materiálních i finančních; členové se scházejí jednou týdně, kromě shromáždění ve svých církvích;

Člen PoP musí potvrdit svou víru v Nicejské vyznání a být pokřtěn ve jméno Otce, Syna i Ducha svatého.  

 

 

 

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Karel Orlík | čtvrtek 15.10.2020 6:30 | karma článku: 21,26 | přečteno: 434x