Propaganda Šádího Shanaáha 2

V prvním článku jsem reagoval na článek Šadího Shanaáha o Muslimském bratrstvu. Po pročtení jeho blogu jsem objevil další překrucování pravdy. Posuďte sami. Šádí napsal:

„Byla to Velká Británie, která umožnila vznik státu Izraele, tedy toho, co Arabové vnímají jako nejvyšší produkt evropského koloniálního vměšování.“

Balfourova deklarace, vyjadřující souhlas se zřízením židovské vlasti v Palestině, byla jen krátkou mezihrou v britské protižidovské politice. Pravda je zcela opačná. Britové ukrajovali ze slíbené vlasti pro Židy stále větší části pro Araby. Po Židech, kteří před nacisty prchali do Palestiny, stříleli, vraceli je zpět do nacistické Evropy, v lepším případě je zavřeli do sběrného tábora.

„Značná část Arabů stranila Němcům, jejichž politika Židy do Palestiny vyháněla. Britové se pokoušeli Židy zadržet a dva roky jim bránili v příchodu do Palestiny.“ (historik Bernard Lewis)

„Domácí násilí je neislámské.“

Takovou lež se Shanaáh nestydí napsat na svém blogu. To mu může uvěřit jen negramotný. Korán je jedinou náboženskou knihou, která nabádá k bití žen. Pro muslimy dokonce platí súra 64:14- „Věřícím jsou jejich ženy a děti nepřáteli.“

„Válka o Palestinu nezačala invazí arabských armád v květnu 1948, ale občanskou válkou mezi Palestinci a Židy, která vypukla v prosinci 1947. Dobře vycvičení, moderně vybavení, zkušení a jednotně organizovaní židovští vojáci stáli proti palestinské lokálně organizované domobraně (oslabené brutálně potlačeným povstáním z let 1936-1939) a oddílům špatně vyzbrojených arabských dobrovolníků.“

To je další ukázka překrucování pravdy. S takovou lží to Shanaáh zkouší u českých čtenářů, kteří vědí o české vojenské pomoci Izraeli, bez níž by se Židé asi arabské invaszi neubránili. Proto se o české pomoci v 1948 učí židovské děti ve škole. Po uzavření příměří 10. června 1948 zůstaly Izraeli arabské zbraně za miliardy dolarů.

„Židovská komunita v Jeruzalémě ( cca 100 000 ) se v 1948 jen zoufale bránila za nedostatku zbraní, munice, potravin i vody. Nejbojeschopnější jednotkou disponoval zajordánský král Abdulláh - Arabskou legií, která byla řízena britskými důstojníky a vybavena moderními zbraněmi.“

(Právnická fakulta Masarykovy univerzity Brno)

„Ve dnech 14.-15. května překročily hranice Izraele vojska Egypta, Sýrie, Libanonu, Zajordánska a Iráku o celkové síle asi 24 000 mužů. Izrael této síle čelil 18 000 muži, 2 tanky a 4 letadly.“

(Seminární práce Petra Humla z 2005)

„Ve válce v 1948 bojovali na straně Arabů také němečtí žoldnéři. Izraelci každého z nich, koho chytili, okamžitě zastřelili.“

„Izrael si přeje jen existovat, zatímco palestinští Arabové si přejí, aby nikdy neexistoval“

(oba citáty z knihy Politics of the Middle East, autorů M.G.Roskina a J.J.Coyleho)

 

V okamžiku, (14.května 1948) kdy ostatní arabské státy vstupují do konfliktu, má izraelská armáda k dispozici přes šedesát tisíc vojáků vybavených moderními zbraněmi z USA, Československa a Británie. I když v průběhu arabsko-izraelské války počty arabských vojáků kolísaly, nikdy ve skutečnosti nepřevýšily počet židovských vojáků. (???)

(O podstatě konfliktu, 9.11.10)

 

Jestliže by měl Shanaáh pravdu, pak to byla z arabské strany téměř sebevražda. Co si můžeme přečíst na internetu?

„Počet vojáků nebyl z počátku statisticky monitorován, ale s pokračováním konfliktu se tento počet zvyšoval. Neexistují žádné věrohodné údaje o počtu palestinsko-arabských bojovnících.“

(http://cs.wikipedia.org/wiki/D%C4%9Bjiny_Izraele)

O počtu izraelských vojáků v den napadení arabskými vojsky čteme na internetu následující:

:29,677
40,825
63,586
88,033
92,275
106,900
107,652
108,300

(http://en.wikipedia.org/wiki/1948_Arab%E2%80%93Israeli_War)

Ale tomu odstavci Šadího Shanaáha se dá věřit, neboť to odpovídá nestranným pozorovatelům, tvrdícím, že čtení knih není arabská kultura. Raději chodí do kin.

„Vždy mě zarazil počet knih v průměrné arabské rodině, kterou jsem navštívil. Většinou se pohyboval kolem jedné (Korán). Statistiky jsou tristní. Zhruba 70 milionů Arabů je negramotných.“

Autor: Karel Orlík | pondělí 21.2.2011 10:45 | karma článku: 16,68 | přečteno: 1048x