Letadla, která byste (ne)měli vidět

Říká se, že existují věci mezi nebem a zemí. Někdy jsou ale víc skutečné, než bychom si mohli myslet...

28. října 2013 byl nedaleko Amsterodamu na kameru zachycen trojúhelníkový objekt, nehybně stojící na obloze. Nejdříve to vypadalo, že jde o dětského draka pozoruhodného tvaru. Pak se ale několikrát ve spodní části zablesklo a objekt zmizel z hledáčku kamery závratnou rychlostí. Předmětný snímek se následně stal hitem na youtube a ufologové měli zase o čem psát. Možná se ale nabízí prozaičtější vysvětlení. Prostě jen armáda nějakým nedopatřením odkryla karty. Armádní vědecký výzkum totiž neustále pracuje na nových technologiích, o kterých se nám, pravděpodobně ani nesnilo. Pokud se dnes, stejně jako v minulosti, něco odtajní veřejnosti, věřte, že to je z hlediska vojenského výzkumu již včerejšek. Možná tedy nebude trvat dlouho a nad našimi hlavami běžně proletí například některý z těchto zvláštních dnes ještě „neexistujících“ letounů.

TR3-B Astra

Kontroverzní letoun (holandské „ufo“), který je údajně součástí jednoho ze striktně utajovaných a takzvaných černých projektů USA, vymykajících se jakékoliv finanční i jiné kontrole. Měl být použit v prvních hodinách války v Zálivu, vyzbrojen elektromagnetickými laserovými pulzními kanóny. Vzhledem ke své konstrukci může stát ve vzduchu a sestřelovat nepřátelské objekty doslova jako na střelnici. Hlavním pohonem jsou tři raketové trysky v rozích trojúhelníku. Pomocí kruhového akcelerátoru plazmy snižuje gravitační síly o 89 % a tím se stává pro posádku skvěle ovladatelný a dokáže dosáhnout rychlosti kolem 3000m/s ve výšce 36 km. Údajně se vyrábí ve dvou modifikacích o délce 90 a 200 m.

TR-3A „Pumpkinseed“

Další z tajných projektů armády spojených státu. Má sloužit jako průzkumné letadlo určené k označování cílů a měl být také použit ve válce v Perském zálivu. Jeho aerodynamický tvar mu přinesl přezdívku „Pumpkinseed“ „Dýňové semínko. Používá technologii pulzní detonace a také antigravitační technologie. Systém proudění vzduchu umožňuje motorům teoreticky pohánět letoun až na rychlost 10 Machů (3 315 metrů za sekundu) při nadmořské výšce 55 km. Systém pohonu jej může dostat až na hranici vesmíru, kde přepne na raketový pohon.

Aurora SR-33A

Je středně velké plavidlo konstruované jako průzkumný letoun. Může používat jak konvenční palivo, tak i technologie antigravitačního pohonu. Vzhledem ke své povrchové úpravě je na radarech neviditelný. Je také schopen letět do vesmíru a dokonce dosáhnout i Měsíce. Vývoj i existenci těchto tří letadel americká vláda důsledně popírá.

 

Následující dva letouny ale skutečně ve vývoji průkazně byly a podobnost s těmi zapíranými není jistě náhodná.

Lockheed Martin X-44 Manta

Letoun založený na koncepci stíhačky F22 Raptor, bez zadních ocasních křídel, ale s hlavním plným delta křídlem. Nástupce F22 měl mít větší zbraňovou kapacitou, lepší radarové krytí a také větší kapacitu a využití paliva. Projekt byl zastaven v roce 2000

A 12 Avenger II

Byl určený pro americké námořnictvo a zpočátku to vypadalo, že svými vlastnostmi, překoná všechna používaná letadla, startující z letadlových lodí. Během výroby se však vyskytlo množství problémů, které sice byly v závěru z velké části vyřešeny, ale v roce 1991 došla ministerstvu obrany trpělivost a celý projet zastavila. Zůstala po něm jen maketa a příznačná přezdívka  „Flying dorito“, létající tortilla chips.

Až tedy při večerní procházce spatříte na obloze něco, co tam očividně nepatří, nepropadejte panice, nemusí to být zrovna návštěva z vesmíru, ale třeba jen to, co jste neměli vidět.

Autor: Petr Omelka | čtvrtek 12.11.2015 9:48 | karma článku: 26,46 | přečteno: 4963x
  • Další články autora

Petr Omelka

"Vy tupci, to není naše hymna!"

2.7.2021 v 18:22 | Karma: 27,57

Petr Omelka

Učitele vyhodili z práce za YouTube

27.5.2021 v 11:01 | Karma: 32,03