Vývoz zbraní z ČR kamkoliv

Z Amnesty International mi docházejí zprávy o různých aktivitách této společnosti, jejich výzvu k zamezení vývozů zbraní považuji za natolik závažnou, že se o ni v tomto blogu podělím.

Konkrétním příkladem nezodpovědného prodeje českých zbraní jsou šachy se 7 starými vrtulníky Mi-24/35, které česká armáda prodala v České republice. Ze zprávy OSN z r. 2015 vyplývá, že tyto vrtulníky byly dále prodány do Spojených arabských emirátů (SAE). Avšak podle prestižního mezinárodního vojenského týdeníku IHS s Defence Weekly armáda SAE žádné bitevníky z ČR ve své výzbroji nemá a i vzhledem k úrovni vybavení armády SAE je naprosto nepravděpodobné, že by byly pro ni jakkoliv využitelné. Z toho lze dedukovat, že byly dále předprodány a kam asi.

Amnesty International organizuje v této věci petiční akci adresovanou vládě, potažmo ministru zahraničí a koho zajímá, nalezne na  https://www.amnesty.cz/zbrane/

Gaučoví válečníci se nyní chichotají, koho zajímá nějakých 7 bitevníků či nějaké jiné zrezivělé české zbraně, se kterými jsou ve válečných zónách vražděni lidé na všechny světové strany. Takovéto obchody přece provozují všechny státy a pro tyto válečníky je důležité, že ty krámy jsou využívány někde daleko mimo dostřel jejich gauče. Nepochybuji o tom, že všechny zbraně produkující země používají jakékoliv kalé i nekalé taktiky a praktiky, aby měly co nejvyšší tržby, nevyjímaje ty, co nevíce kritizují jiné země v OSN či jiných světových organizacích. Jde o vršení zla a počítá se s lidskou otupělostí a lhostejností. Tak si dovoluji podpořit tuto naléhavou aktivitu AI a vyzvat další čtenáře k zamyšlení.

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Olga Pavlíková | pátek 26.5.2017 11:51 | karma článku: 17,96 | přečteno: 535x