Europarlament porušuje Úmluvy OSN

V debatě o kvótách nezazněla jedna zásadní věc. Rozhodnutí Evropského parlamentu o kvótách odporuje "U´mluvě o pra´vni´m postaveni´ uprchli´ku°”, kterou přijaly všechny členské země OSN. 

Ta je někdy nazývaná  Ženevská úmluva o uprchlících a je to multilaterální mezinárodní dohoda vypracovaná na půdě Organizace spojených národů v roce 1951. Definuje, kdo je uprchlík, a stanoví práva jednotlivců, kteří hledají a získají azyl, a povinnosti národů, které azyl udělují. 

V Cˇl. 26, Svoboda pohybu se píše, že “ Kazˇdy´ smluvni´ sta´t umozˇni´ uprchli´ku°m za´konneˇ se nacha´zeji´ci´m na jeho u´zemi´ vybrat si mi´sto bydleni´ a volneˇ se pohybovat na jeho u´zemi´, s urcˇity´mi vy´jimkami stanoveny´mi narˇi´zeni´mi, ktera´ se ty´kaji´ za stejny´ch okolnosti´ obecneˇ cizincu°.“ Jinými slovy - nikdo ani Europarlament nesmí uprchlíky přerozdělovat. 

Navíc - statut uprchlíka samozřejmě nemohou mít ekonomičtí turisté, kteří doputovali například až do Německa - Cˇl. 31 to říká trošku krkolomně:  

"1. Smluvni´ sta´ty se zavazuji´, zˇe nebudou sti´hat pro neza´konny´ vstup nebo prˇi´tomnost takove´ uprchli´ky, kterˇi´ prˇicha´zeji´ce prˇi´mo z u´zemi´, kde jejich zˇivot nebo svoboda byly ohrozˇeny ve smyslu cˇla´nku 1, vstoupi´ nebo jsou prˇi´tomni na jejich u´zemi´ bez povoleni´, za prˇedpokladu, zˇe se sami prˇihla´si´ bez prodleni´ u´rˇadu°m a proka´zˇi´ dobry´ du°vod pro svu°j neza´konny´ vstup nebo prˇi´tomnost."

Přeloženo do češtiny  - nárok na pomoc má jen ti uprchlíci, kteří přichází "prˇi´mo z u´zemi´, kde jejich zˇivot nebo svoboda byly ohrozˇeny ve smyslu cˇla´nku 1"

Takže nikdo z těch milionů nelegálních migrantů, co přešli půl světa až do Německa nebo dalších zemí, nemá právo se tam, ani jinde v Evropě, usazovat ani nemá nárok na jakoukoli pomoc a Evropská unie nemá nejmenší legitimitu tyto nelegály přerozdělovat evropským zemím a žádat po komkoli, aby tyto nelegály usazoval na svém území. 
Většina z nás nejsme odborníci na mezinárodní právo - a nikdo to po běžném člověku ani chtít nemůže. Horší je, že zcela jasně toto právo ignorují jak evropští politici, tak Evropský soud pro lidská práva (ESLP).

Španělé na základě zákona o ochraně veřejné bezpečnosti zatím vraceli nelegální migranty, kteří nelegálně a násilím překonali zátarasy a šestimetrový plot v jejich enklávách Ceuta a Melilla v Maroku. Tím zatím efektivně dokázaly bránit nelegální migraci při pronikání na území těchto enkláv. Jakmile se tento postup dozvěděly unijní a lidskoprávní neziskovky, v tomto případě Evropské středisko pro ústavní a lidská práva (ECCHR), prostřednictvím dvou migrantů podaly žalobu proti Španělsku (oficiálně tuto žalobu podali samozřejmě uprchlíci, kteří nejspíš ani neumí psát). Viz blog: http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-zakaz-branit-nelegalni-migraci-d8w-/p_zahranici.aspx?c=A171025_174726_p_zahranici_wag 
Evropský soud ve Štrasburku rozhodl, že „Dlouhodobá praxe vytlačování uprchlíků na vnějších hranicích EU je protiprávní“.

Tedy, opět když to vrátíme do lidštiny - to ,že někdo nelegálně překračuje hranice je právní a bránit mu v tom je protiprávní. Co dodat?

Mezinárodní úmluvy jasně určují pravidla - a Evropské instituce dělají vše proto aby navzdory mezinárodnímu právu udělaly z hranic cedník a z práva a zákonů  cár papíru.

Není to “kupodivu” tak, že EU nám může diktovat a naši politici se “musí proti své vůli” podvolovat. je to naopak - v ochraně hranic v ochraně  suverenity je na naší straně nejen zdravý rozum a přirozené právo, ale také to právo mezinárodní. Bude dobré si toho do budoucna všímat. 

Autor: Tomio Okamura | pondělí 6.11.2017 9:00 | karma článku: 42,49 | přečteno: 2923x
  • Další články autora

Tomio Okamura

Šťastný nový rok

1.1.2020 v 8:00 | Karma: 39,14

Tomio Okamura

Nová totalita

27.2.2019 v 16:34 | Karma: 45,38

Tomio Okamura

Boj o ropu

4.2.2019 v 17:03 | Karma: 44,88

Tomio Okamura

Budoucnost ekonomiky 21. století

25.6.2018 v 14:53 | Karma: 37,65

Tomio Okamura

Den osvobození od fašismu

8.5.2018 v 9:00 | Karma: 43,25