FL

Měli masky proti akné, takže to nebyl rasizmus. Kdyby se tak namaskovali, aby vypadali jako černoši, tak by to rasizmus byl?? Kdyby se dejme tomu namaskovali jako kosmonauti, znamená to že tím dehonestují kosmonauty?

JZ

Celá kauza je důkazem toho, že v USA na rozdíl od Ruska funguje nezávislá justice. U amerických soudů je možné se dovolat spravedlnosti, u ruských nikoliv.

JN

S tím souhlasím. Otázkou, je jak by to bylo u českých soudů.

A také (jak jsem napsal i v blogu) o to, že ani sebevětší odškodné po x letech nemůže některé věci vrátit zpět.

MP

"People interpreted the masks as “blackface”, the process of using make-up to appear black."

I kdyby to byly masky typu blackface a ne masky proti akne, co je na tom proboha rasistickeho? Pouziti make-upu k tomu, abych vypadal jako cernoch? Dokud takhle nekdo nechodi po ulici a nevyrvava u toho, ze cernosi jsou menecenni, apod., nemelo by to byt nic jineho nez prestupek proti bontonu, o zadnem rasismu nemuze byt rec.

Foto

No, pořád lepší, než když se po čase ukáže, že vrah nebyl vrah, nebo že vítěz nebyl vítěz, protože doping.

JN

Není tohle náhodou trolling (pro vás tak typický)?

P. S. Když byla administrace tak pilná při mazání příspěvku pana Komárka na základě vašeho "pohoršení", tak by dle mého názoru měla mazat i tohle.

OD

O53t88a 18D97v86o52r69a13k

12. 5. 2024 12:52

Souhlas. Ale jsem optimista a věřím že se to zase vráci do normálu. Ačkoliv je trener Rada bývalý duklak, které jsem v mladí nesnášel tak jeho zrovna mám rád, protože děla ten fotbal srdcem. Ten trest byl samozřejmě přehnaný, spíš než rádoby o rasismus šlo podle mého názoru o to, že těch různých potyček měl v minulosti víc.

MK

V USA se v těchto případech vyhazuje ze školy o oběti se mohou účinně soudně bránit.

A věřte tomu, že exisují i země, kde se rovnou střílí. I když nejmenuji, jistě většina pochopí, koho mám na mysli.

Kdybych si měl vybrat, beru USA.

JN

Článek ovšem není o tom, jestli je lepší žít v USA, v Rusku nebo třeba na Seychelách. A jak už jsem napsal níže v odpovědi panu Zieglerovi: je fajn, když se v USA po vyhazovech ze školy či ze zaměstnání mohou lidé soudně bránit. Nebylo by nicméně lepší, kdyby k těm vyhazovům kvůli často nesmyslným obviněním z rasismu vůbec nedocházelo?

Mě by spíše potěšilo, kdyby na základě výroku soudu vznikl precedens, že natřít si tvář načerno není automaticky projevem rasismu, pokud přitom dotyčný nedělá nějaká dehonestující, nebo zesměšňující gesta. Obhajoba, že si ti kluci natřeli tváře kvůli akné, k takovému precedensu nezavdává žádnou příčinu.

EH

Hlavně nesmí panovat dvojí metr, že načernění obličeje je zločin a zesměšňování tlustých, postižených, náboženství (mimo islám, ten je tabu) se děje beztrestně pořád.

PB

..... sa dycky leknu, když si hraběnka naordinuje pleťovou masku,- a vode dneška jí navíc opovrhuju! ....... buďte rádi, že ste ju neslyšeli, když si tady tu hrůzu přelouskala,- všechny Honzy, Jardy, Tondy, Maruny a Američany poslala hluboko (píííp), rasistka jedna odporná!

JK

A co se děje u vás ve škole? Nebo nebyl jste zase na nějakém koncertu největšího básníka? Co soudí jakýsi Nožička o amerických školách, soudech a potažmo celých Spojených státech, je irelevantní. Jak vyplývá i z vašeho článku, oni se s tím v USA popasují i bez vašich moudrostí a připomínek.

JN

Co soudí jakýsi Kvapil o tom, co soudím nejenom o amerických já, je pro změnu naprosto irelevantní pro mě.

  • Počet článků 1590
  • Celková karma 39,75
  • Průměrná čtenost 3241x
Píši hlavně o politice, školství a sportu. 

 

Seznam rubrik