Nedělní ráno
Pokusím se probudit v ústech nějakou příjemnou chuť, ale na jazyku cítím pouze odporný pach po pivu, kořalce a cigaretách, až se mi udělalo zle. Zamlaskám, ale ta pachuť nemizí, je stále odpornější. Hlava mě třeští, bolí ze všech stran a žaludek hlásí, že brzy se asi jeho obsah zjeví na koberci a to nemohu dopustit. Protahuju se a postupně si uvědomuju, co se dělo a co se asi bude dít. Za okny svítá, je neděle, může být tak kolem půl sedmé a na parapet padají dešťové kapky. Den jak vyšitý pro blbou náladu a když si ještě vzpomenu, že zítra musím do rachoty, je po náladě úplně. Pomalu se sbírám a protahujíc praskající staré kosti, vstávám. Jsem už ve věku, kdy nepotřebuju tolik spánku a tak bosýma nohama padnu na koberec. Moje žena vedle spokojeně oddychuje, ze sna se usmívá a je evidentně spokojená, protože ta spánek naopak potřebuje, a hodně. Namáhavě vstanu a funíc se přesunu do kuchyně. V pološeru a popaměti najdu ve spleti nádobí sklenku s vodou a lačně ji do sebe kopnu. Je teplá, nechutná a dobře mi rozhodně nedělá, ale žízeň je pekelná a v puse je strašně sucho a pálivo. Lopotně vykonám tělesné potřeby, s hrozným hekáním si vyčistím smradlavé zuby a vlezu do sprchy. Kapky chladné vody jsou jako balzám na bolavou hlavu a rozpálené tělo a tak se řádně osprcuju a s ručníkem kolem pasu stojím u zrcadla, kloktám ústní vodu, oprašuju se deodorantem a šklebím se na to ožralé zvíře přede mnou. Otevřu ledničku, ale obsah složený z jogurtů, mléka a tvarohu mne neuspokojuje. Podle staré a osvědčené metody, že čím jsi se zkazil, tím se i naprav, nalévám sklenici studeného piva a lovím kyselou okurku. Ona kombinace funguje náramně a pomalu cítím, že se dostávám do kondice. Za okny se rozednilo, přestalo pršet a den se poněkud rozjasnil. Pustil jsem domů trochu chladného, skorojarního vzduchu a ptačího zpěvu a bylo mi fajn.
V ložnici zavrzala postel, ozvalo se zazívání a žena volá, že má žízeň. Nalévám zbytek piva do sklenky a otvírám dveře. Oči i se jí rozzářily a s neskrývaným potěšením dopije pivo a poděkuje. Tak u nás začíná neděle. A k obědu bude vepřová se zelím, no není to nádhera?
Jiří Nohava
Prý útok na zboží, to je ale vůl!
Ten kdo sledoval pondělní pohovory s Babišem na téma Rusko, má jasno. Větší tragéd v premiérském křesle nikdy neseděl. A to už tam byli kapacity. Zbývá přetrpět tu hrůzu do podzimu a pak ho nabrat na vidle.
Jiří Nohava
Prvním vyhoštěným agentem musí být Zeman!
A současně musí být rozprášena ruská diverzantská buňka, která v Praze na hradě zakořenila s příchodem šmatlavého a uslintaného zrádce.
Jiří Nohava
Tvrdíku, jseš ubožák!
Padesát let fandím Slavii, v časech dobrých i zlých, ale ještě nikdy jsem nezažil takový hnus, jako teď. Tvrdík odhalil svou křivou hubu zrádce a všem fandúm plivl do tváře. Jde sice "jen o fotbal", ale...
Jiří Nohava
I (po)slušnost má své hranice.
Moje trpělivost je u konce. Nepochopitelná, zmatečná a škodlivá nařízení lidí kolem Babiše nás dostihly. Jsou to zločinci a historie to jistě potvrdí.
Jiří Nohava
Novoroční výprodej vakcíny za skvělé ceny, do vyprodání zásob!
Tak jako třeba, klobouky, náušnice nebo zubní pasty jsou po Vánocích podivně zlevňovány, dle posledních důvěrných informací Ústavu pro výzkum neviditelné ruky trhu přijde první pondělí roku 2021 na řadu i zatím neznámá vakcína.
| Další články autora |
Jak dobře znáte Evropu? Otestujte se před letní dovolenou
V Evropě si každý najde to své – od pláží přes horské túry až po historická města plná památek. Jak...
Třesně vs. mléko. Znáte mýty o jídle?
Strašily vás babičky bolavým břichem po zapití třešní nebo angínou z bleskově snědené zmrzliny v...
Chtěla zkrášlit svět své dceři. Dnes její muraly obdivují tisíce kolemjdoucích
Šedé rozvaděče, oprýskané zdi nebo nevýrazné ploty dokáže proměnit v barevná díla plná rostlin,...
Proč jsme unavení, i když nic neděláme? Častou příčinu většina lidí přehlíží
Mnoho lidí zažívá zvláštní typ únavy. Ne tu fyzickou po sportu nebo náročném dni na nohou, ale...
Metro D nemění jen podzemí. Na povrchu vyrostou nové čtvrti a vykoukne i dinosaurus
Pražské metro D je bezpochyby jednou z nejsledovanějších staveb současnosti. Zatímco hluboko pod...
Archeologové na Pohansku odkryli dosud neprozkoumané hroby, ostatky čeká analýza
Tři až čtyři dosud neprozkoumané hroby odkryli na Pohansku v Břeclavi archeologové z Masarykovy...
Policie v Děčíně pátrala po ozbrojeném devětadvacetiletém muži
Děčínští policisté dnes vpodvečer pátrali po devětadvacetiletém ozbrojeném muži. U sebe měl nůž....
V Pardubicích pátrají po 48letém muži, policie žádá veřejnost o pomoc
Policie hledá v Pardubicích osmačtyřicetiletého muže a žádá veřejnost o pomoc. Mohl by být v...
Pokuty z Chorvatska i Itálie mohou dorazit až měsíce po návratu z dovolené
Autem k moři do Chorvatska a Itálie každé léto vyráží statisíce Čechů. Mnoho řidičů se však stále...
- Počet článků 237
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1481x



















