Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Celebrity života v březnu

I v březnu pokračoval náš cyklus besed pro seniory s názvem „Celebrity života.“ A i přes některé komplikace (např. chřipkovou epidemii) se vše povedlo.

Březnové setkání v Domě seniorů Nová Slunečnice v Praze 8, kam pravidelně docházíme, abychom zpříjemnili „našim“ babičkám a dědečkům pár chvil zajímavým programem, se trošku zkomplikovalo.

Z důvodu nutného přeložení termínu se jeden host besedy nemohl dostavit a dalšího hosta nám zase skolila viróza den před akcí. Dokonce i Shaana nemohl kvůli nemoci přijít zahrát, jako obvykle…

Přemýšlela jsem jak mám vše nyní zařídit. Koho mám takto na poslední chvíli pozvat – a v tom jsem si uvědomila, že celebrit života přijde na setkání zase celá řada. Přeci naše babičky a dědečkové, se kterými se tam potkáváme.

 

 

A tak jsme si udělali besedu trošku obráceně. Povídali jsme si všichni dohromady. Probrali jsme mateřství v dnešní době a v jejich mladších letech, aktivity kterým se věnovali dříve a kterými žijí nyní a v návaznosti na hovory o umění stárnout, jsme se dostali dokonce  i k plastickým operacím.

 

 

 

Povídali jsme, smáli se, poslouchali Honzíka Pražáka a jeho čtení… zkrátka užili jsme si další příjemné společné odpoledne.

 

 

 

Na konci března jsme zavítali do Domu seniorů Helios v Havířově. Zde jsme měli besedu se známou havířovskou bylinkářkou Zdeňkou Dostálovou.

 

 

Ta přítomným seniorkám povyprávěla zajímavosti o bylinkách, na co si mají v péči o své zdraví dávat pozor, jak jim v ní může pomoci příroda a dokonce i pár příběhů ze své praxe.

 

 

Divačky poslouchaly pozorně a zapojovaly se do diskuse se svými dotazy.

 

 

Pochutnali jsme si na výborných čajích z meduňky a heřmánku, které tématicky připravila děvčata z Domu seniorů Helios.

První beseda a akce v Havířově se povedla a my už se nyní těšíme na další aktivity, které společně uspořádáme.

 

Jsme rádi, že se nám daří naše činnost posouvat stále dál a usilovně pracujeme na tom, aby to tak i nadále  pokračovalo.

A VÁM  VŠEM velice děkujeme za přízeň, kterou nám projevujete a doufáme, že nám ji zachováte.

 

 

                                                                                        Za Nadační fond MOST SBLÍŽENÍ 

?                                                                                        Helena Skočová

 

 

Autor: Most mezi námi | středa 18.4.2018 10:16 | karma článku: 5,82 | přečteno: 136x

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Další články autora

Most mezi námi

Viru navzdory

Přestože jsme sem na blog už dlouho nic nenapsali, naše činnost stále pokračuje. Dál chodíváme do domů seniorů s programy, které „naše“ babičky a dědečky baví.

23.4.2020 v 15:03 | Karma: 5,95 | Přečteno: 164x | Diskuse | Občanské aktivity

Most mezi námi

Když se daří, tak se daří…

Znáte to taky? Když vám na něčem hodně záleží, dlouho na tom pracujete, domlouváte, organizujete a když si myslíte, že je hotovo, začne vše nějak... ehm... kolabovat?

29.11.2018 v 13:01 | Karma: 10,60 | Přečteno: 302x | Diskuse | Občanské aktivity

Most mezi námi

Fotosoutěž - vyhlášení výsledků a pozvání na vernisáž

Dlouho očekávaná chvíle je zde. Máme výsledky fotosoutěže a dvacet vybraných fotografiích už se zpracovává v tiskárně. A tak je namístě, abychom vás s výsledky seznámili a pozvali vás na slavnostní vernisáž.

16.11.2018 v 11:59 | Karma: 6,88 | Přečteno: 244x | Diskuse | Občanské aktivity

Most mezi námi

Rozhovor s porotkyní - Johanka Horáková

Zveřejnění výsledků fotosoutěže se kvapem blíží a tak vám přinášíme ještě jeden rozhovor s porotkyní a to Johankou Horákovou. Zastupovala svou maminku, paní Jarmilu Kamenáčovou Horákovou, která v minulém ročníku získala 3. místo.

15.11.2018 v 12:47 | Karma: 3,26 | Přečteno: 163x | Diskuse | Občanské aktivity

Most mezi námi

Rozhovor s porotcem - Ivo Kaplán

Aktivní část fotosoutěže již skončila - ale konec to rozhodně není. Porotci nyní ještě pilně hodnotí a nás pak čeká spousta další práce s grafiky, tiskaři a pak při organizaci výstav vybraných fotografií ze soutěže.

19.10.2018 v 10:43 | Karma: 4,96 | Přečteno: 140x | Diskuse | Občanské aktivity

Nejčtenější

Pavel se s Babišem neshodl. Prezident trvá na účasti na summitu NATO, hrozí žalobou

Prezident Petr Pavel přijal na Hradě premiéra Andreje Babiše (8. května 2026)
8. května 2026  5:15,  aktualizováno  14:10

Jednání prezidenta Petra Pavla s premiérem a předsedou ANO Andrejem Babišem o zastoupení Česka na...

O kolik lze překročit rychlost za volantem v roce 2026? Tabulka tolerancí a pokut pro řidiče

Upozornění na měření rychlosti v ulici A. Dvořáka nechybí, avšak řidiči...
8. května 2026  17:43

Při rozhodování o postihu za překročení limitu přihlížejí policisté zejména k naměřené rychlosti....

Praha podporuje stovky dárců, za krev dostanou roční kupón zdarma. Kdo konkrétně ho získá?

Dárkyně krve
12. května 2026  14:44

Metropole znovu ocení dlouholeté bezpříspěvkové dárce krve. Celkem 321 lidí letos získá roční kupon...

Blíží se další výluka, metro C tři dny nepojede. Jak se dostat z Kobylis na Pankrác?

Stanice metra Budějovická
7. května 2026  6:58

Kdo si na prodloužený květnový víkend naplánoval rychlou cestu přes centrum metrem, bude muset...

Skrytý ráj kousek za Prahou. „Tajná“ zahrada přetéká květy a lidé o ní skoro nevědí

Arboretum Všenory je méně známou alternativou k velkým zahradám typu Průhonice....
6. května 2026  7:30

Lepší než Průhonice? Voňavými kvítky čerstvě obdařené lýkovce, koberce plaménků, ale i nespočet...

Hlavní tah na Benešovsku zastavil střet dodávky s auty, zraněných je více

Střet dodávky se dvěma osobními auty zastavil ve středu odpoledne provoz na...
13. května 2026  16:02,  aktualizováno  20:11

Střet dodávky se dvěma osobními auty zastavil ve středu odpoledne provoz na silnici I/3 u obce...

Čáslav si připomene významného místního průmyslníka Emila Picka

ilustrační snímek
13. května 2026,  aktualizováno 

Čáslav na Kutnohorsku si v pátek připomene významného místního průmyslníka židovského původu Emila...

MS v hokeji 2026: Šampionát se blíží. Jak vypadají medaile a proč se bude fandit i na pláži

Matěj Blümel si rovná hokejky před odletem na mistrovství světa.
13. května 2026  19:23

Očekávaný hokejový svátek vypukne už v pátek 15. května. Letošní mistrovství světa v ledním hokeji...

U jezera Most se podruhé uskuteční největší drum & bassový festival na světě

ilustrační snímek
13. května 2026  17:39,  aktualizováno  17:39

U jezera Most se podruhé uskuteční největší drum & bassový festival na světě Let It Roll....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 68
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 384x
BLOGEŘI  ČTOU  SENIORŮM

projekt NEJEN pro blogery a seniory

Organizováno s podporou blogu iDnes.cz

Organizátor: Nadační fond Most sblížení

více info: www.m-sblizeni.cz
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.