Diskuse
Nemůžeš mít děti? Tak plať!
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Z63u55z46a81n57a 65B73a76l20o60g25h55o48v98a
Je to populistická volovina, naštěstí mě již nepostihne. 1. To, že se narodí dítě není totéž jako, že se narodí plátce daní. V prvním momentu se narodí "vyžírka", která až po čase, t.j. v dospělosti, začne zplácet svůj dluh společnosti, pokud vůbec kdy začne.A to nejen proto, že z něj vyroste nepřizpůsobvý jedinec, ale může se také vystěhovat do ciziny a platit daně tam.
2. Rodičové jsou již stejně zvýhodněni, protože ač mají děti, které využívají různých sociálních výhod neplatí vyšší sociální odvody než bezdětní, také platí stejné zdravotní pojištění, ač i jejich děti péči využívají. Již vůbec nemluvě o dětech s postžením, starostlivost o které by si rodiče bez společenské solidarity nemohli vůbec dovolit. O daňovém zvýhodnění nebudu mluvit.
3. Penzijní systém je nastaven tak, že výše penze závisí od odvedených penízků ( teď pomineme různé valorizační koeficienty). Když budou rodiče míň odvádět, budou mít nižší důchod. Fakt je, že se o ně pak zřejmě ty vychované děti mají postarat. Asi.
Takže je to blbost, která se tady cyklicky objevuje jak kometa a stejným způsobem i končí. V temnotě dalekého vesmíru.Jojo.
P70e95t46r 21C70e14r57m52a11n
Myslím si, že takový zákon měl být už dávno. Je naprosrto spravedlivý. Vy vycházíte z mylné představy, že každý si spoří na svůj důchod. Je to ale obráceně. Děti platí důchod nám a my ho platili našim rodičům. Pokud někdo nemá děti z jakéhokoliv důvodu, není nikdo, kdo by bezdětným platil jejhich pozdější důchod. Proto by měli platit víc, aby nejen přispěli na důchod rodičů, ale něco naspořili i sobě.
V94á46c57l46a78v 71C53h66u93c57h21m31a
Nooo, zase kdyby se třeba sleva na soc pojištění nebo spíš část důchodu vázala nějak na daně placené dětmi, tak by to za úvahu stálo. Jenže tím by se systém dále komplikoval a to není moc dobrá cesta.
M85i28r66e97k 77P64i47n36k39a46s
To by byl takzvaný pravicový veletoč doleva. Odpovědnost v rámci rodiny by organizoval stát. Můj názor : ať je státní důchod dál počítán současným algoritmem a děti ať pomáhají rodičům péčí či finančně bez státních intervencí.
A kdo z nějakých důvodů děti nemá, má více disponibilních peněz, jak se na stáří zabezpečit.
J62i31ř33í 27K39i88n62d84l
Když žena, která chce mít děti a ze zdravotních důvodů děti nemůže mít, tak od státu nebere mateřskou, přídavky na děti na jiné děti ze svého platu přispívá a stát na té ženě vlastně šetří, takže dnes bude za to potrestána. To je fakt dobré.
J15i13t44k85a 20G17o36t97t48e16r57o60v89á
To je přesně to, co spousta lidí nechce vidět
J87a84r83o76s78l23a91v 48T20a26c71h58o49v94s24k54y
Je to naprosta demagogie.
P54a24v77e41l 71Z15e27m51a41n
za odporně demagogickým nadpisem, následuje stejně laděný miniblog
M55i89l50a66n 98S29t80e84h16l74í45k
Jedna věc je jistá - to, co rodiny s dětmi investují do výchovy a vzdělání dětí, mohou bezdětné rodiny investovat do zajištěného stáří. Navíc to zvýhodnění na odvodu sociálního pojištění není zase až tak opulentní, aby z toho bylo nutno dělat nějakou vědu.
J48i49t60k74a 69G46o94t86t71e37r70o22v21á
Znám rodinu, která má osm dětí z toho sedm je umístěno v několika dětských domovech. Poslední jim bylo odebráno nedavno ve velmi vážně zanedbaném zdravotním stavu.
M52a92r91i79e 28P27o81k67o42r45n32á
Ono je to vidět už dnes. Moje bezdětné kamarádky měly krásné dovolené, pěkně se šatily, chodily bez přerušení do práce (ani žádný zkrácený úvazek), takže mají trochu větší důchod. Moji synové jsou sice mladí, mají děti, špatně si nežijí, ale musí hodně počítat a obracet každou korunu. Tak jim pomáháme i z našich vedlejších příjmů a důchodů (ovšem jen na rozumné věci, jako rekonstrukce domku, větší rodinné auto apod), protože jsme rádi, že ty děti mají. Jestli pro dnešní 35níky už důchody skoro nebudou, tak ti, co vychovali pár dětí, nebudou mít tolik nahospodařeno. To se pak nedivím, že ti bezdětní budou souhlasit s "dovozem" populace, protože jim už na dalším osudu našeho etnika stejně záležet nebude. Takže po nich potopa, hurá na dovču do Karibiku.
J32i50ř80í 21K95i90n72d42l
Když je to taková fantastická výhoda, proč jste si pořizovala děti ? Mohla jste si prožít krásný bezstarostný život a jistě s láskou byjste živila ze svého platu sousedce 4 děti, aby si mohla pořídit páté a žít hezký život s přídavků na děti.
M29i78r16o15s62l12a71v 35K20u40l78h13a84v77ý
Na jedné straně je jistě platné, že je svobodné rozhodnutí každého, zda chce mít děti. Na druhé straně ten bezdětný při stejných příjmech chce mít stejný důchod jako ten od dvou, třech dětí. Už toto nesedí a druhá podstatná věc, kdo jim na ten důchod bude vydělávat, když budou chybět potomci.
J38a24n15a 36S10t66e87h91l77í16k13o37v51á
bezdětný se naopak zařídí tak,aby byl v důchodu soběstačný, nehledě na to,že žádné důchodu už nebudou..
M28i65l83o90š 80D63v37o92ř42á46č87e38k
Dobry clanek. Tech, i predvolebnich, 'socanskych' experimentu je cim dale tim vice.
- Počet článků 103
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 2758x


















