V Česku vzniká Národně socialistická dělnická strana (NS(Č)AP)

Česká strana Sociální demokracie v Duchcově vytvořila koalici s extrémistickou Dělnickou stranou sociální spravedlnosti, jejíž předchůdkyni Dělnickou stranu v roce 2010 zrušil Nejvyšší správní soud. Zástupci místní duchcovské buňky ČSSD, v honbě po moci, tímto úkonem flagrantně poukázali na rozbujelý institucionální anticikanismus, který v Česku kvete napříč všemi politickými stranami. 

Nemohu a nechci si jinak vysvětlit tuto „svatbu z rozumu“, kterou vzniklo spojenectví demokratické strany se stranou, která usiluje o totalitní režim, pokud se o demokratické straně ještě dá mluvit. Spíše bych řekl, že Duchcov je první vlaštovkou, kde se čelní představitelé demokratické strany k takovému kroku odhodlali. Jinde zřejmě ještě nedostali šanci. Až pak bychom se divili.

 

 V tomto světle se jeví opodstatněná obava z nástupu totalitního režimu, uváděná ve výroční zprávě BIS.

 

 "Frustrace běžných občanů pramenící z problematického soužití s některými zástupci romské menšiny a z neřešení této situace může kdykoli, v důsledku sebemenšího impulzu, vyústit nejen v radikálnější projevy a v podporu populistických či pravicově extremistických subjektů, ale může vést i k eskalaci problému a zejména k nárůstu skepse a nedůvěry obyvatel vůči demokratickým principům ČR," píše BIS ve výroční zprávě.

 

Tady je nutno podotknout, že ti frustrovaní lidé ventilovali na Romech většinou svůj osobní neúspěch v rodině, v okolí, v práci, svou špatnou ekonomickou situaci, do které se dostali převážně vlastní vinou, tak, že se nepromyšleně zadlužovali, třeba aby se ukázali u moře, či si jen nakoupili dárky pod stromek. Jistou roli také sehrávala nejistota v systém, obava ze ztráty zaměstnání spojená s vysokým předpokladem nezaměstnatelnosti v regionech, nestabilita politiky a nedůvěra v politiky, v sociální systém, no a také ta známá česká hamižnost. Ti frustrovaní lidé jsou pak snadnou kořistí pro bezprogramové „politiky“ toužící po totalitě, kteří jim nabízejí jednoduchá řešení na snadno zmanipulovatelné téma, jakými jsou Romové.  Konfrontace s realitou je pak děsivá a její uvědomení posiluje frustraci lidí.

 

Ne! Češi nejsou hloupí. Češi začínají vnímat realitu. Cítí ji ve svých peněženkách. Pořád více Čechů se propadá do propasti chudoby a dříve či později si uvědomí, že za tohle nenesou vinu Romové, ale politici. Proto se budou více klonit k totalitě. Budou hledat cestu jak znárodnit majetek bohatých, aby se třeba do důchodu nešlo v 70 letech, ale v 60. A proto se obávám, že další roky nebudou v popředí témata o Romech, ale o bohatých a chudých a odtržení se od demokratických států a demokracie. ČSSD v Duchcově spojenectvím s extrémisty tuto cestu již nastartovala a vládní politika pouze tuto cestu dláždí.

 

V evropském žebříčku kupní síly obyvatelstva se Česko letos propadlo na 26. místo. Před ČR se dostaly například Litva a Estonsko, lépe je na tom i Slovensko. Loni bylo Česko na 24. místě, v roce 2010 na 23. pozici. Vyplývá to ze studie společnosti Incoma GfK Kupní síla v okresech a obcích ČR 2014.

 

Miroslav Kováč

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Miroslav Kováč | pátek 7.11.2014 1:14 | karma článku: 11,89 | přečteno: 718x
  • Další články autora

Miroslav Kováč

Smrt v žatecké Pizzerii

22.10.2016 v 23:23 | Karma: 29,32

Miroslav Kováč

Komunista smrad necítí

7.9.2016 v 23:55 | Karma: 21,02