Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Proč byla přenesena povinnost prokazovat se na provozovatele?

Záměr je jasný. Donutit provozovatele přisvoji si pravomoce správního úřadu. Nelze kontrolovat vše, tak vytvoří situaci, kdy přitlačí provozovatele ke zdi, aby za ně dělali práci. 

Přitom ten původní přístup, kdy odpovědnost nesl každý sám za sebe, byl relativně v pořádku. 

Ale protože opatření dělají lidé, kteří jsou zlí lidé, chybí smysl pro spravedlnost. 

Nutí provozovatele vyžadovat zdravotní informace po zákaznících, což je trestný čin. Provozovatel nemá žádnou pravomoc tohle vyžadovat, a hrozí mu tedy 3 roky vězení za přisvojení si pravomocí správního úřadu. 

Parchanti ale vědí, že se lidi bojí autorit, i pokud je stát nutí páchat zločiny. A případně si i slíznout konflikty u těch, co nic ukazovat nechtějí. 

Přesto je řada hospod a restaurací, kteří deklarativně oznámili, že nic po nikomu vyžadovat nebudou, protože si uvědomují, že by tím páchali trestný čin. 

Celá záležitost náramně připomíná Německo v 30. letech, kdy mnoho Němců v domnění, jak jsou v právu, páchali hrozná zla na Židech, Romech, homosexuálech, postižených lidech.

Někteří si naivně myslí, že to způsobili politici. To je právě ta největší hloupost, kterou vyvrátila i experimentální psychologie. Lidé ... většina lidí.. je schopna páchat krůté věci jiným lidem, když přesunou odpovědnost na autority. Mají pocit, že jsou krytí. Dělají to všichni.. nebo většina kromě zrádců. A předpokládají, že kdyby se to ukázalo být nelegální, tak se vymluví na to, že to bylo přikázané.. a že tedy to dělat museli.

Němci stříleli lidi za jejich etnický původ. Systematicky je zabíjeli. A to dělali obyčejní Němci v domnění, že je to správna věc. Věřili v rasovou hygienu. 

Chtít po zákazníkovi zdravotní informace není ještě tak drsné, jak je házet do pecí, ale to je jen záležitost míry. Princip je stejný. A tyhle věci v minulosti vždy eskalovaly.

V současné době se už měsíce buduje jasný narativ, že neočkovaní jsou podlidé. Druhá kategorie lidí. Včetně skutečných restrikcí mířených vůči něm. V Austrálii už i budují speciální zadržovací tábor přímo neočkované. 

Je jasné, že je jen otázka času, kdy se rozeštvaní lidé začnou vzájemně napadat i sami mezi sebou. Neočkovaným je dávano za vinu všechno špatné. A jinak to lidé uvidí, až budou titulky novin mluvit o velkém počtu úmrtí.

Myslím si, že lidé jako Kubek dlouhodobě páchají trestný čin hanobení skupiny obyvatel a vyvolávání nenávisti vůči skupině obyvatel a volání po omezení práv a svobod skupiny obyvatel.

Také porušují paragraf, který zakazuje nátlak. Vědomě přiznali, že chtějí neočkované do něčeho tlačit tím, že jim znepříjemní život. Přesně takovou záležitost obecně zakazuje zákon.

Doporučuji si lidem nastudovat, co se odehrávalo na počátku nacistického Německa. Ani ne z pohledu na Hitlera a jiných velkých jmén, ale to jak k tomu přistupovali obyčejní Němci. Kde se vzaly miliony Němců ochotných celou věc dotáhnout až k milionům mrtvých?

Bohužel je hodně rozšířený infantilní názor, že to všechno způsobil rasismus. A tedy že když se zakázal rasismus a používání nacistických symbolů, že se zabrání opakování historie.

Ponaučením mělo být to, jakým způsobem se podařilo zmanipulovat miliony dobrých lidí, aby páchali ty největší zvěrstva. 

Dehumanizace neočkovaných a jejich permanentní každodenní démonizace v médiích postupně otvírá možnost opakování historie. Člověk nemá výčitky, pokud se chová hrubě k odlidštěným osobám druhé kategorie. Ani ho nebude trápit, když budou odvezeni do zadržovacích táborů nebo nějakým jiným způsobem transportování nebo nuceně "léčeni".

Dehumanizace a předávání odpovědnosti na autority umožnilo holokaust. Ale i stalinské čistky. Jako všechny totalitní režimy. Jde vždy o to samé. Jiná forma ale princip je stále stejný.

Nacismus a stalinismus byly jen z těch větších známějších mentacid. Ale těch případů bylo v historii víc. Řada lidí ani neví, že milion lidí bylo dávno po konci 2. světové války vyhlazeno v plynových komorách v Indonézii. Někdy v 70. letech. A to proběhlo ve spolupráci se Západem, protože šli po komunistech. Genocida komunistů resp. těch obviněných ze sympatií ke komunismu. 

Však si vzpomeňte, že po revoluci v 1989 se uvažovalo o zákazu komunistické strany. Vždyť by to bylo drastické porušení svobody slova a myšlenek. Ale jakýsi pocit morální nadřazenosti mladým demokratům dává pocit, že to není totalita, když to dělají oni.

 

Každopádně kdo je teď spolupachatel trestných činů zločinů proti lidskosti, se vystavuje riziku trestního stíhání. K soudu nepůjde Hamáček ani Vojtěch. K soudu půjde majitel provozovny, číšník, policista nebo učitelka. Ti co ty zločiny páchali.

Nutit například děti sportovat v respirátoru je vědomé ubližování na zdraví. A děti jsou paní učitelce vystaveni na pospas. Jsou nezletilé a nemohou se bránit. 

Zákony jsou tu od toho, abychom měli jakousi psanou dohodu, která v Ústavě deklaruje člověku vrozená práva a svobody. Jen to bylo dané na papír, protože stát člověku svobody nedává, jen je explicitně přiznává, a že je bude bránit. Je ale na každém, aby si sám dle vlastního vnímání uvědomil, jestli nedělá zlo.

 

Autor: Jiří Míka | úterý 2.11.2021 22:37 | karma článku: 24,08 | přečteno: 679x
  • Další články autora

Jiří Míka

Jak na elitním diskuzním serveru NYX chybí diskuze

Server NYX bývá popisován jako elitní, protože pro přístup do diskuzí je nutné získat schválení. Mezi uživateli je mnoho odborníků z různých oborů včetně zaměstnanců České televize a jiných médií.

9.12.2023 v 20:06 | Karma: 14,72 | Přečteno: 712x | Diskuse | Společnost

Jiří Míka

Moc velký reset na tak malý zájem masmédií

Všiml jsem si, že masmédia o Velkém resetu zároveň zmiňují konspirační teorie. Vlastně jsem nenašel snad ani jediný, který by je nezmiňoval. Tak počkat. Takže by o tom jinak ani nereportovali?

4.6.2023 v 4:18 | Karma: 20,59 | Přečteno: 446x | Diskuse | Společnost

Jiří Míka

Hon na Ševčíka

Pan Ševčík se měl připlést k demontraci, když šel náhodou okolo. Spustila se démonizace a volání po jeho odvolání jako děkana VŠE. V demokratické zemi za to, že šel okolo demonstrace. Indikuje mi to směřování k povědomé totalitě.

16.4.2023 v 16:12 | Karma: 35,70 | Přečteno: 1079x | Diskuse | Společnost

Jiří Míka

Reklamy - státem schválená propaganda

Až stát zakáže reklamy a marketing jako takový, pak mu budu věřit, že chce bojovat s manipulacemi. Vládní návrh na potírání "dezinformací" se hájí potíráním škodlivých manipulací. Ale reklamy si dokonce sám zadává.

5.1.2023 v 21:28 | Karma: 19,35 | Přečteno: 379x | Diskuse | Společnost

Jiří Míka

Korporace, banky i politici protlačují koncept metaverse

Jsme opakovaně upozorňováni, že dojde ke změně podstaty člověka - jeho propojení s digitálním světem spolu s genetickými modifikacemi a augmenty lidského těla. Od náhradních končetin po implantovaný mikročip.

28.8.2022 v 23:36 | Karma: 7,15 | Přečteno: 322x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Vláda schvaluje „český“ Green Deal. Prudce zdraží benzin, uhlí i stavby

17. července 2024

Premium Benzin a nafta podraží od roku 2027 až o deset korun, stavět nové domy bude složitější kvůli...

Harrisová vyzdvihla Bidenův odkaz, podpořila ji Pelosiová i guvernéři

22. července 2024  17:16,  aktualizováno  19:58

Americká viceprezidentka Kamala Harrisová uvedla, že úspěchy prezidenta Joe Bidena nemají v moderní...

Další facka Orbánovi. Setkání ministrů EU bude v Bruselu, ne v Budapešti

22. července 2024  19:22

Srpnové jednání unijních ministrů zahraničí se uskuteční v Bruselu, nikoli v Budapešti. Tento...

Vytlačení Ruska a sblížení s Putinem. Johnson radí, jak má Trump zajistit mír

22. července 2024  18:55

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump by mohl ukončit válku na Ukrajině „za...

Požár kamionu s bateriemi zastavil na D1 provoz ve směru na Prahu

22. července 2024  16:41,  aktualizováno  18:19

Kvůli požáru kamionu ve Vražném na Novojičínsku je neprůjezdná dálnice D1 ve směru na Prahu. Na...