Globální regulace - nedotknutelné dogma

V dubnu bylo na summitu G20 státy světa dohodnuto vytvoření světového finančního řádu formou globálních regulací. Spolu se zelenými/"ekologickými" regulacemi je to znepokojivá kombinace.

Doporučuji toto krátké video (se slovenskými titulky), které se snaží přiblížit, o jakých mezinárodních dohodách se po G20 začalo jednat. 

To, co bylo dříve spíše předmětem spekulací, se po letošním dubnovém summitu G20 (*) stalo informací otevřeně vytrubovanou celosvětovými masmédií jako fakt a jediná cesta - regulace globální autoritou.

Přidejte tomu slovíčkaření o sjednocení lidstva, celosvětovém míru a podobná kýčovitá hypnotická slova a člověk může získat pocit, že státu a vládě České republiky sice nedůvěřuje, ale ty globální instituce budou snad jiné. Je tomu snad tak u EU?

*) resp. již od prvních dnů finanční krize v září 2008, kdy nám Česká televize ve zpravodajství předem oznámila, že "svět čeká nový finanční řád".

Globální ekománie

Celosvětová uhlíková daň je také již blízkou realitou:

Sarkozy má nový recept na zlepšení klimatu: uhlíkovou daň
http://ekonomika.ihned.cz/c1-37877430-sarkozy-ma-novy-recept-na-zlepseni-klimatu-uhlikovou-dan

Plán takzvané uhlíkové daně vypracovala komise jmenovaná francouzským prezidentem Nicolasem Sarkozym. Její předseda, bývalý socialistický premiér Michel Rocard řekl, že jejím účelem zdanit chování přispívající k globálnímu oteplování, za což mohou převážně fosilní paliva. Jestliže u nich panovala v komisi expertů víceméně shoda, rozpory nastaly u záměru zdanit také elektřinu, jejíž výrobu ve Francii valnou měrou zajišťují jaderné elektrárny.

Nemůže být každým novým dnem zřejmější, že bankovní i ekologická politická platforma jsou jedním ohromným spolu souvisejícím pyramidálním tunelem protekcionismu, který stále máme čas zastavit. Stačí otevřít oči a chtít znát pravdu, ať už je jakákoliv.

Pravda je myslím taková, že stojíme proti hrstce velmi bohatých lidí, kteří chtějí pomocí tohoto pyramidálního podvodu postupně tunelováním "znárodnit" celou planetu.

Není potom divu, že zisky z obchodování s emisemi mají připadnout ČEZu v důsledku naší vládou schvalované úpravy/přílepku zákona o obchodování s emisemi. Tyto peníze by podle výkladu odborníků připadly firmě ČEZ jako zisk navíc a nevedly tedy ke snížení ceny elektřiny, která je udávána trhem. 

Více následující petice: http://www.hnutiduha.cz/emisnipovolenky/

Závěrem bych dodal, že je šílenstvím usilovat o drahá "ekologická" řešení během finanční krize, kdy je peněz nedostatek. Ale na současné ekologické politické platformě toho není rozumného víc.

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Jiří Míka | pondělí 27.7.2009 22:10 | karma článku: 20,55 | přečteno: 2091x