Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Česká školní inspekce nutí děti cvičit v respirátorech

Už jsem to napsal mnohokrát a napíšu to znovu. Podle Světové zdravotnické organizace by lidé rozhodně neměli cvičit v roušce nebo respirátoru. Co je na tom k nepochopení? To potvrdí i selský rozum, který fanatismus vytlačil.

Řada lidí podlehla fanatismu natolik, že si jejich odchýlení od racionality už mají problém uvědomit, protože to tak dělají lidé okolo, a televize říká, že to tak má být.

Mohl bych se logicky zamýšlet, že když je náročné v respirátoru jet v MHD, tak asi nebude terno v tom sportovat.

Přitom vláda ještě nedávno přikazovala amatérskému sportu nosit při běhání respirátor. Aby prý policie nemusela řešit kontroverze, kde je hranice sportu a zahálky. 

Teď tomu cirkusu dala tečku Česká školní inspekce, která v metodických pokynech nabádá učitele, aby děti s nanucenými respirátory ve třídách cvičily. Ve třídách, kde pro počet dětí je už tak nekvalitní vzduch, i pokud se člověk nepohybuje. Stačí se začíst do nějakých vědeckých studií, kde se dozvíte, jak vlastně i ten náš normál, co byl ve třídách a jiných místnostech, kde je více lidí, byl problematický bez dostatečného větrání sám o sobě. 

No a teď děti v rouškách mají cvičit. 

To je v rozporu s tvrzením WHO, že by se v rouškách nemělo sportovat, protože to škodí zdraví.

https://www.yahoo.com/lifestyle/mask-coronavirus-covid19-exercise-who-144316012.htmlThe WHO has now warned donning a mask while being active may make breathing uncomfortable.It recognises laboured breaths as a “serious symptom” of the coronavirus.By making breathing difficult, wearing a mask while being active may exacerbate the existing symptom.Sweat may also make a mask wet, further hindering breathing and encouraging the growth of microorganisms, the WHO has warned.Exposure to microorganisms could trigger an infection that has nothing to do with the coronavirus.Experts have previously pointed out masks become less effective at warding off viruses when damp, with all of us having moisture in our breath.

Oficálně tedy máme rozhodnutí Češké školní inspekce systematicky ničit dětem zdraví. Každý den. Každou hodinu. I o přestávkách. Bravo.

Fanatismus už byl fakt prokazatelně posunut na rovinu zločinů proti lidskosti.

Přitom myšlenka je v jádru dobrá... děti v ČR za poslední rok ztloustly v průměru o 3 kg. To všechno se samozřejmě podepíše na zdraví. Takže opět.. pak se nedivte zvýšené vytíženosti nemocnic.

Všichni učitelé, školní inspektoři a ředitelé toto umožňující, by si měli uvědomit, že se osobně podílí na zločinech proti lidskosti (dokonce v rámci organizované skupiny, což je přitěžující okolnost). "Bylo to nařízení" nikdy u soudu jako výmluva nefungovalo.

 

https://tn.nova.cz/clanek/skoly-vyzraly-na-zakaz-telocviku-deti-cvici-kdykoliv-behem-vyucovani.htmlČeská školní inspekce přišla s neobvyklým doporučením pro základní školy. Kvůli zrušenému tělocviku nemají děti dost pohybu, a tak by podle ní měli učitelé zařazovat různá cvičení jinam do výuky. Žáci by se měli například před hodinou protáhnout nebo si o přestávkách zaskákat.V litvínovské základní škole se před hodinou češtiny protahují do rytmu básničky. Přesně tak, jak to navrhuje Česká školní inspekce. Protahování je jen začátek."Uděláme tolik dřepů, kolik je ve slově kočka písmen," instruuje je paní učitelka.Podle školní inspekce děti ztratily pohybové návyky a ve škole jim prý chybí nejčastěji tělocvik. Jenže do tělocvičen se nesmí kvůli protiepidemickým opatřením. Zatímco při obědě se děti mohou potkávat bez roušek, na hřiště nebo do tělocvičen nemůžou. "Připravili jsme dokument, jak ty aktivity realizovat mimo hodiny tělesné výchovy, ty pohybové aktivity se stanou součástí běžného školního režimu," uvedl Ondřej Andrys, náměstek ústředního školního inspektora.Zatím není jasné, kolik škol už se novou metodikou začalo řídit. Je dobrovolná."Byli bychom radši, kdyby byly úplně otevřené výchovy a děti mohly cvičit a zpívat. Fyzicky strádaly, jsou mnohem obéznější, pomalejší a hlavně lenivější," řekla ředitelka litvínovské základky Radka Jirkovská.Podle návrhu školní inspekce by se děti měly hýbat také o přestávkách. Třeba skákat panáka. Anebo do školy dojíždět na kole. Podle psychologů by ale děti měli motivovat především rodiče....

Autor: Jiří Míka | pátek 16.4.2021 16:51 | karma článku: 20,48 | přečteno: 504x
  • Další články autora

Jiří Míka

Jak na elitním diskuzním serveru NYX chybí diskuze

Server NYX bývá popisován jako elitní, protože pro přístup do diskuzí je nutné získat schválení. Mezi uživateli je mnoho odborníků z různých oborů včetně zaměstnanců České televize a jiných médií.

9.12.2023 v 20:06 | Karma: 14,72 | Přečteno: 712x | Diskuse | Společnost

Jiří Míka

Moc velký reset na tak malý zájem masmédií

Všiml jsem si, že masmédia o Velkém resetu zároveň zmiňují konspirační teorie. Vlastně jsem nenašel snad ani jediný, který by je nezmiňoval. Tak počkat. Takže by o tom jinak ani nereportovali?

4.6.2023 v 4:18 | Karma: 20,59 | Přečteno: 446x | Diskuse | Společnost

Jiří Míka

Hon na Ševčíka

Pan Ševčík se měl připlést k demontraci, když šel náhodou okolo. Spustila se démonizace a volání po jeho odvolání jako děkana VŠE. V demokratické zemi za to, že šel okolo demonstrace. Indikuje mi to směřování k povědomé totalitě.

16.4.2023 v 16:12 | Karma: 35,70 | Přečteno: 1079x | Diskuse | Společnost

Jiří Míka

Reklamy - státem schválená propaganda

Až stát zakáže reklamy a marketing jako takový, pak mu budu věřit, že chce bojovat s manipulacemi. Vládní návrh na potírání "dezinformací" se hájí potíráním škodlivých manipulací. Ale reklamy si dokonce sám zadává.

5.1.2023 v 21:28 | Karma: 19,35 | Přečteno: 379x | Diskuse | Společnost

Jiří Míka

Korporace, banky i politici protlačují koncept metaverse

Jsme opakovaně upozorňováni, že dojde ke změně podstaty člověka - jeho propojení s digitálním světem spolu s genetickými modifikacemi a augmenty lidského těla. Od náhradních končetin po implantovaný mikročip.

28.8.2022 v 23:36 | Karma: 7,15 | Přečteno: 322x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

ONLINE: IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  10:50

Sledujeme online Řada zemí čelí problémům s počítačovými systémy, které agentura Reuters označila za globální IT...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Na Lounsku se srazil minibus s autem, mezi zraněnými jsou ženy z věznice

19. července 2024  13:07,  aktualizováno  17:04

Nehoda minibusu a osobního auta u Lubence na Lounsku si dnes odpoledne vyžádala dvanáct zraněných....

Zemědělců ubývá, o práci se hlásí autonomní roboti. Největší váží 8,5 tuny

19. července 2024

Premium V Česku rapidně ubylo zemědělců, v odvětví pracuje dvakrát méně lidí než před 25 lety. Firmy to...

Mnoho firem v Česku stále bojuje s digitální pandemií. Na nápravě pracují

19. července 2024  16:42

Rozsáhlý výpadek počítačových sítí zasáhl i české firmy. Vedle letiště hlásily potíže pojišťovny,...

Dva žáci před školou v Německu pobodali učitele, ten je v ohrožení života

19. července 2024  16:36

Dva žáci pobodali učitele před školou ve městě Wedel poblíž Hamburku, uvedl server listu Bild. Muž...

Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde
Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde

Na cestách může být péče o pleť a pokožku náročná. Abyste s sebou nemusela neustále nosit denní a noční krém, sérum, balzám či masku, přišla...