Dáme lahev? Až ji otevřu v dílně a v montérkách

Mluvíme o lahvi vína, nějaké takové, jaké byly k dostání v končící akci hypermarketů Albert. Jejich ceny byly slušné a také na snímku vypadají výborně:

Ale to vše platí, jenom  než nastane hezká chvíle k jejich otevření. Uzávěr vypadá na první pohled vhodný pro jakéhokoliv nešiku – žádná vývrtka, prostě se jen rukou pootočí kovový uzávěr, který se zdá předperforovaný, takže snadná rychlá záležitost.

Ale kdepak! Podívejme se na tu »předperforaci« v detailu:

Žádná neexistuje! Uzávěr je namísto perforování jen lehce promáčknutý a ujišťuji každého, že se do lahve nedostane jinak nežli potupným a postupným přepilováním uzávěru pilkou na železo. Zapomeňte na eventuální romantiku. Než budete s prací hotovi, kouzlo chvíle vyprchá a nakonec budete čelit legitimní otázce: »Hele, a neliješ mi do sklenice s tím vínem i železné piliny?«

Na to člověk opravdu čeká, naštván a vysílen po boji s neotevřitelnou lahví.

Je zajímavé, že třeba solidní výrobci destilátů své lahve opatřují uzávěry, které opravdu otevře rukou i malé dítě. Viz připojený doklad, ze kterého vyplývá, že perforace je opravdu perforací a plní dokonale svůj účel.

Demonstroval jsem problém na různých lahvích od různých výrobců (i různých stáčíren) koupených v Albertu. Bohužel se stejný problém týká třeba Lidla a nemohl jsem věřit svým očím, když jsem stejně neotevřitelné lahve viděl i v londýnském Tescu.

To už nevypadá na problém našich distributorů, ale na problém celoevropského rozměru. Jak si v dnešní době může někdo dovolit produkovat výrobek, do kterého se zákazník nedostane? Proč to trpí Evropská unie, jejíž orgány jinak strkají nos do všeho? (Asi proto, že do těchto vín by jen tak nos nestrčily.) Trpí to i naše potravinářská inspekce – její stanovisko zní, že obsah (víno) je přece v pořádku a o obal se oni nestarají.

Znamená to, že koupí jakékoli takové lahve tento šlendrián trpíme výrobcům, distributorům a prodejcům my, zákazníci. A dokud budeme takový šunt kupovat, nic se nezmění. Existuje jediná možnost obrany – NEKUPUJME TO! Podívejme se v obchodě na uzávěr lahví, a pokud bude takový, jaký zde demonstruji, nechme lahev v obchodě. Podělte se o neblahou zkušenost se svými přáteli. Snad až se prodejcům začnou hromadit lahve, které nikdo nekupuje, chytí se za nos a dojde konečně k nápravě.

 

Autor: Michal Ptáček | pondělí 20.4.2015 9:30 | karma článku: 10,21 | přečteno: 668x

Další články autora

Michal Ptáček

Jak jsem ušetřil za elektřinu

Cena za elektřinu vyletěla vzhůru a v důchodcovské domácnosti vyvstala potřeba nějakou tu korunu ušetřit. Podívejme se tedy, jak jsem ušetřil (nebo do budoucna ušetřím), když jsem všechno utratil.

31.1.2023 v 16:20 | Karma: 13,89 | Přečteno: 702x | Diskuse | Ekonomika

Michal Ptáček

Fotbalový šampionát ... a my

Probíhajícího mistrovství světa v kopané se zúčastnilo 32 mužstev. Česká reprezentace scházela, protože v baráži nepřekonala ani prvního soupeře Švédsko.

12.12.2022 v 13:30 | Karma: 8,50 | Přečteno: 325x | Diskuse | Sport

Michal Ptáček

Naši fotbalisté v evropských ligách

Podívejme se na vytížení českých hráčů v nejsilnějších evropských ligách z pohledu právě uplynulého víkendového ligového kola.

17.10.2022 v 17:20 | Karma: 10,95 | Přečteno: 308x | Diskuse | Sport

Michal Ptáček

Kdo vyhraje fotbalovou ligu?

Začal 30. ročník samostatné české ligy. Byli pasováni favorité, sázkovky vypsaly kurzy. Podle historie ovšem lze mistra dobře odhadnout už po prvním kole, které proběhlo o víkendu.

1.8.2022 v 21:45 | Karma: 4,21 | Přečteno: 247x | Diskuse | Sport

Michal Ptáček

JIPka parkovala v Lánech

Nechci komentovat zdravotní stav prezidenta Zemana, ale zamyslet se nad jeho zdravím/nemocí a hospitalizací/nehospitalizací z jiného pohledu.

11.10.2021 v 15:50 | Karma: 25,71 | Přečteno: 968x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Snowboarding na ZOH 2026: Stříbrná Adamczyková se postaví na start i v neděli

ŽIVOTNÍ ÚSPĚCH. Před deseti lety v Soči 2014 vyhrála olympijské hry.
14. února 2026  7:49

To je jízda! Závody ve snowboardingu na ZOH 2026 přinesly českým fanouškům dvojnásobnou radost. V...

Program ZOH 2026: Kdy fandit Čechům na olympiádě

Hokejový obránce Jan Rutta si pohrává s kotoučem.
16. února 2026  14:15

Zimní olympijské hry 2026 jsou v plném proudu. Největší sportovní svátek roku potrvá až do 22....

GALERIE: Schody v Krči vedou do prázdna. Betonová záhada z dob krize

Pozůstatky schodů jsou patrné i po bezmála 90 letech.
9. února 2026  15:56

Uprostřed Kunratického lesa stojí dodnes betonová ruina, která mnohé kolemjdoucí mate: schody,...

Češi na ZOH 2026: Máme přehledný harmonogram Her v Miláně a Cortině

Brankář Karel Vejmelka na tréninku českého týmu
16. února 2026  7:17

Největší sportovní svátek roku je v plném proudu. Olympijské hry v Miláně a Cortině přináší desítky...

Pražské metro pod lupou: Které vlaky tu jezdily, které skončily ve šrotu a co přijde dál

Celodenní vystavení souprav na zhlaví Depa Kačerov u příležitosti 50. výročí...
9. února 2026  19:01

Po kolejích pražského metra se postupně prohánělo už pět různých typů souprav, ten poslední začal...

Policie obvinila muže z vraždy dalšího člověka na jedné z ubytoven v Žamberku

ilustrační snímek
16. února 2026  19:01,  aktualizováno  19:01

Policie obvinila 36letého muže z vraždy o 17 let staršího člověka na jedné z ubytoven v Žamberku na...

Na Staroměstském náměstí proběhne shromáždění Společně za Ukrajinu. Vystoupí prezident Pavel i Dominik Hašek

Prezident Petr Pavel při návštěvě Prostějova.
16. února 2026

V sobotu 21. února od 15 hodin se na Staroměstském náměstí uskuteční připomínka čtvrtého výročí...

Na Masarykově nádraží vlak srazil člověka. Vlaky se zpožďovaly o vyšší desítky minut

Rekonstrukce Masarykova nádraží probíhá za plného provozu, protože jeho funkci...
16. února 2026  18:12,  aktualizováno  19:53

Na Masarykově nádraží v Praze srazil v pondělí v podvečer vlak člověka. Provoz na železnici se v...

V Královéhradeckém kraji nasněžilo, na kluzkých silnicích bylo mnoho nehod

ilustrační snímek
16. února 2026  17:41,  aktualizováno  17:41

V Královéhradeckém kraji dnes sněžilo. Na silnicích zůstává vrstva sněhu, řidiči musejí být velmi...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 90
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1551x
Obyčejný člověk, který se jen snaží nebýt úplně obyčejný, což se mu stejně obyčejně nedaří.

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.