Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PK

Ty info mohu potvrdit i svou vlastní zkušeností, moc pěkně uděláno.

Jen doplním aktuální info, do kin přichází film o panu Kriegelovi, jediném, který nepodepsal moskevské protokoly. V poslední době na českou film. produkcí moc nekoukám, ale na tento jistě půjdu, je to oslava lidské odvahy ve velmi těžké době...;-DR^

0 1
možnosti
Foto

Soudruh Kriegel. Od roku 1945 byl jedním z vedoucích představitelů pražské komunistické organizace a v únoru 1948 se jako organizační tajemník pražské organizace KSČ a zástupce velitele Lidových milicí aktivně podílel na komunistickém převratu. V letech 1949 až 1952 působil jako náměstek ministra zdravotnictví v komunistické vládě.První tři důležití muži Lidových milicí byli František Kriegel, Josef Smrkovský a Josef Pavel. Později jedni z nejprogresivnějších mužů roku 1968?

1 0
možnosti
  • Počet článků 23
  • Celková karma 17,61
  • Průměrná čtenost 1027x
Baví mě jezdit na kole krajem (Kolínsko/Nymbursko - Podlipansko/Pošembeří), navštěvovat sousední vesnice, hřbitovy, objevovat stará boží muka zapomenutá vprostřed polí, seznamovat se s regionální historií. Nejzajímavější je sledovat, jak se ony "velké" dějiny z učebnic a knih projevily v historii malých "obyčejných" míst obývaných "obyčejnými" lidmi. Studuju obecní kroniky, hledám v archivech nebo v historických katastrálních mapách. A sem tam o tom něco napíšu.