Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JL

Díky za připomenutí. Tlustá Němka nesnášející nekorektně Poláky pobavila...doufám, že po válce zhubla...Kdopak asi ještě utíkal přes české území? Vybavuju si, že sem údajně migrovalo asi 200 000 Romů ze Slovenska a Rumunska? Za Rakouska-Uherska tu musel být frmol, zejména během válek.

1 0
možnosti
Foto

J32a92n 79Š53i81k

9. 5. 2022 9:33

Děkuji za článek. Dnes si už neuvědomujeme, jak obrovský pohyb lidí po konci Druhé světové války byl. Domů se vraceli vězni z různých táborů a nucených prací, vojáci z armád, uprchlíci ze svých zemí, vyhnanci. O této době slyšíme velmi málo a přitom je obdivuhodné, kolik událostí se tehdy dělo a hlavně jaká musela být vůle a nasazení lidí ze všech zemí odstranit co nejrychleji následky války a budovat nové...Přeji hezký den

3 0
možnosti
OS

Tohle by mělo být součástí dějepisu! A ne neustále rekuperované věty o vládcích v Egyptě a Mezopotámii.

0 0
možnosti
  • Počet článků 23
  • Celková karma 17,61
  • Průměrná čtenost 1028x
Baví mě jezdit na kole krajem (Kolínsko/Nymbursko - Podlipansko/Pošembeří), navštěvovat sousední vesnice, hřbitovy, objevovat stará boží muka zapomenutá vprostřed polí, seznamovat se s regionální historií. Nejzajímavější je sledovat, jak se ony "velké" dějiny z učebnic a knih projevily v historii malých "obyčejných" míst obývaných "obyčejnými" lidmi. Studuju obecní kroniky, hledám v archivech nebo v historických katastrálních mapách. A sem tam o tom něco napíšu.