9 triků, jak už nikdy neudělat chybu v obtížných anglických slovech

Máte problémy s tím, jak správně psát anglická slova? Máte svá „oblíbená“, která snad nikdy nenapíšete správně? Pak je tento článek přesně pro vás. Mám pro vás devět triků pro zapamatování anglických slovíček, ve kterých se nejčastěji chybuje při psaní.

1. Povědomý lhář

„Lie je lhát, tak lhář bude lier.“ Tak přesně takhle to nefunguje. Když budete přemýšlet, jak se správně píše slovo lhář v angličtině, vzpomeňte si na větu: That liar looks familiar. Proč? Protože, když si představíte slovo familiar, hned si vzpomenete, že lhář je liar.

2. Nikdy nevěřte lži

Druhým případem je, když ani nevíte, jak se řekne lež. Jestli lie nebo lay. Pomůže vám věta never believe a lie. Jak to? Se slovem believe většina lidí problém nemá. A přitom obsahuje slovo lie. A to už je slušná nápověda.

3. Ředitel je kámoš

Poznáte rozdíl mezi slovy principal principle, když je uslyšíte? A co naopak, které z nich znamená ředitel? Řekněte si větu a principal is your pal a bude vám to jasné. Principle znamená princip anebo taky hlavní.

4. Rytmus vám rozhýbe boky

Víte, jak se anglicky řekne rytmus? A jak to správně napsat? Tak si řekněte rhythm helps your two hips move. Neřeště, jak se to píše. Prostě si to řekněte. A teď za sebe napište první písmena každého ze slov. R-h-y-t-h-m. A máte to.

5. V červenci je opravdu horko

A jak říct opravdu? Pravda je truth, pravdivý zase true, takže to bude truelyTruthly? Ne. Horko je obzvlášť v červenci a ten se řekne July. Takže truly. Že vám to k sobě nesedí. Co se dá dělat. Prostě it’s truly hot in July. Nenechte se ale splést ve výslovnosti. Jde jen o to, jak slovo správně napsat.

6. Dezert je sladký

Ale jak se píše anglicky? Desert nebo dessert. Jedno z toho je poušť. Jak z toho ven? Řekněte si this dessert is so sweet. A co slyšíte na konci? Dvě slova končící na s. Takže napíšeme kolik s? Dvě!

7. Slečna Pellová nikdy nedělá chyby

Teda aspoň pravopisné. Jak je to správně, když se někdo přepíše? Mispell? Nebo misspell? Zeptejte se  slečny Pellové, protože miss Pell never misspellsMiss se u nás používá pro označení soutěže krásy.Takže snad všichni víme, že tam jsou dvě s. A díky tomu už budeme vždy vědět, že ve slově misspell taky.

8. Affect je děj, effect výsledek

To už víme. Jak to ale využít pro správné určení, jak se které píše. Opakujte po mně:  Affect describes an action, effect describes the end result. Všiml jste si něčeho podezřelého, Watsone? Dvojce slov affectactioneffectend? Skvělý postřeh. Je to prosté.

9. Oddělte krysu!

Separate a rat! K čemu je to dobré? Slovo separate vypadá jednoduše, že? Vždyť i česky se někdy říká separovat. Přesto ve spěchu občas někdo napíše seperate. Proč? Protože nevěděl o kryse.

Článek  byl původně zveřejněn na blogu jazykového portálu FairList.cz.

Autor: Martin Smutek | pondělí 27.4.2015 11:00 | karma článku: 17,34 | přečteno: 1633x