Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Jinak musím všem diskutujícím poděkovat za pěkné a smysluplné příspěvky, to se na idnesu v diskuzi moc často nestává.

0 0
možnosti
Foto

Kromě toho, že vína stolní, jakmile to s jejich konzumací poněkud přeženeme, bych řekl, že se okamžitě změní na vína "podstolní" - ale také to, že od vás, jako profesionální odbornice na víno bych čekal, že si s popisem mýtů o víně dáte daleko větší práci právě vy autorko - a nikoliv, že se budete v tomto směru ptát čtenářů...;-(

0 0
možnosti
Foto

Tak některé mýty už byly zpracovány v jiných článcích. A pokud se člověk ve světě vína začne více pohybovat, tak opravdu neví, co si třeba myslí občasní konzumenti, protože ho to ani nenapadne. Proto se ptám čtěnářů na jejich zkušenosti.

0 0
možnosti
Foto

No a vína se nám dělí na vína stolní, zemská, jakostní víno odrůdové známkové. Znalci vína, když si chtějí pochutnat, tak si dají jakostní víno s přívlastkem, kabinetní víno, pozdní sběr, výběr z hroznů, výběr z bobulí, výběr z cibéb, ledové víno, slámové víno. U jakostních vín s přívlastkem se nesmí v žádném případě zvyšovat cukernatost vína a tím jeho obsah alkoholu. U vín s přívlastkem nebolí hlava, což mohu já starý migrenik potvrdit,

0 0
možnosti
KD

Přece jen bych měl připomínku. Přidáním řepného cukru, což je zcela běžné, nemusí dojít k bolehlavu. ten způsobuje spíše špatný poměr přidané síry.

0 0
možnosti
Foto

Ano máte pravdu, ze síry taky bolí hlava. A cukr se přidává do vína, nikoliv však přívlastkového.

0 0
možnosti
MS

S tím bodem 3 vám dávám zapravdu. Poslední dobou je skutečně problém koupit starší červené víno, aby nebylo cítit stařinou. Já mám nejradši svatomartinská mladá vína - tam je jistota, že vás něco takového nepotká. Škoda, že už se u nás ztrácí tradice "Beaujolais nouveau", kdy se třetí čtvrtek v listopadu dostávalo na pulty toto cenově přístupné mladé víno. Toho jsem si udělal vždycky slušnou zásobu.

0 0
možnosti
KD

Ta tradice přece u nás vznikla a prohlubuje se v podobě právě Svatomartinských vín.

0 0
možnosti
JK

K 5. bodu: Pití vína, bez ohledu na to, jestli ho člověk pije sám nebo s někým, může vést k alkoholismu, stejně jako pití kteréhokoli jiného alkoholu. Záleží na tom, jak je který člověk k alkoholu vnímavý. Řada lidí to jistě udrží na množství jedna, dvě skleničky denně (mimochodem, co je míněno pojmem sklenička - dvě deci? - pokud si dáte dvě dvoudecové skleničky, není to daleko k půllitru a ten zase nemá daleko k sedmičce), ale dost lidí si postupně přidává, až se už dá hovořit o alkoholismu. ;-)

0 0
možnosti
Foto

No jo, to máte pravdu. Všeho s mírou, ale to už jsem asi taky někdy v minulosti psala. A s těma skleničkam to počítáte moc hezky. Ale vetšinou s eza rozumnou míru u žen považuje 1 dcl a u mužů 2 dcl denně.

0 0
možnosti
MR

Na víně je ovšem hloupé, že ho vyrábějí lidé kteří svoji práci moc nerozumí. Protože nejsou schopni udělat víno ve stejné kvalitě a chuti. Pořád se vymlouvají na počasí. Jednou moc děštivej rok. Jindy zase moc sluníčna, nebo bylo sucho atd. Zato sládek to je odborník na svém místě. Ten ať je počasí jaký chce tak nám vyrobí pivečko vždycky stejně chutný. Tohle ovšem není lež ani mýtus, ale pravda o víně.;-D

0 1
možnosti
Foto

P68e93t14r 37O36m80e63l60k72a

20. 7. 2016 13:01

Odborník promluvil;-D Něco tak proklatě inteligentního jsem už dlouho nečetl. Vy jste určitě jedním z těch, co dělí víno na bílé a tmavé a ptají se u burčáku na to, jaký je to ročník....;-DR^

1 0
možnosti
  • Počet článků 34
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 511x
Jsem redaktorkou, milovnicí vína a začínající sommelierkou v eDegustace.tv. Moje motto: „Ani milovat, ani pít víno není možno bez lásky a hlubokého citu.“

Seznam rubrik