Svobodní zahájili primárky pro volby do europarlamentu

Politické strany začínají sestavovat kandidátní listiny pro volby do Evropského parlamentu, které se budou konat v květnu. Ve Straně svobodných občanů sestavujeme kandidátní listiny pomocí tzv. primárek. V nich skoro tři tisíce členů a příznivců Svobodných hlasují přes internet a tím vybírají kandidáty a jejich pořadí.

Jak primárky fungují

Internetová volba probíhá od 5. do 12. února. Během tohoto období se členové a příznivci přihlašují pomocí uživatelského jména a hesla na web strany k hlasování. Hlasování předcházelo nominační období, ve kterém se členové mohli hlásit ke kandidatuře. Přihlásilo se jich celkem 64 a z nich nyní vybereme 22 lidí. Každý hlasující může vybrat 1 až 22 kandidátů, kterým dá hlas. Kdo bude mít nejvíce hlasů, bude lídr. Druhý největší počet bude druhý a tak dále.

Kandidáti se představují fotografií, životopisem, odkazem na svůj web a otevírají si na stranickém webovém fóru svá diskusní vlákna a v nich odpovídají na dotazy volitelů. Snaží se získávat hlasy psaním blogů a prezentováním na facebooku.

Každý, kdo fandí Svobodným, se může registrovat přes web jako příznivec, zaplatit roční poplatek na podporu strany ve výši 100 korun a svým hlasem podpořit kandidáty, kteří jsou mu nejsympatičtější.

U nás ve Svobodných takovéto primárky používáme vždy, když vybíráme kandidáty na kandidátní listiny. Vyhýbáme se tak čachrům, nespravedlnostem a křivdám. Vyhýbáme se tím také situaci, kdy se zájmy vedení strany rozejdou se zájmy voličů. U nás jednoduše na kandidátce je ten, koho naši voliči chtějí, ne ti kteří si své místo vylobbují u stranického vedení, jako je to v jiných stranách.

Proč kandiduji

I já jsem se rozhodl kandidovat v těchto primárkách a chtěl bych reprezentovat Svobodné jako lídr ve volbách do Evropského parlamentu.

Podle nás Evropská komise potřebuje čelit v Evropském parlamentu serióznímu opozičnímu hlasu. Chceme posílit zatím malou opozici, kterou nyní v Evropském parlamentu reprezentuje britský europoslanec Nigel Farage.

Než se Evropská unie rozpadne, nebo než z ní Česká republika vystoupí, bude EU každým rokem ovlivňovat naše životy. V Evropském parlamentu budeme schopni svými hlasy bránit přijímání evropských rozhodnutí, která by byla pro naši zemi a občany škodlivá. Budeme také moci navrhnout změnu Smlouvy o EU tak, aby naše země získala výjimku ze zavedení eura, jakou má třeba Velká Británie nebo Dánsko, které euro nemusí zavádět.

Evropská unie nám diktuje přes polovinu našich zákonů. Když nemůžeme jako Svobodní zatím ovlivňovat zákony přímo v našem parlamentu, zkusíme aspoň ve prospěch svobody a prosperity našich občanů ovlivnit tu část, která na nás padá z Bruselu.

Petr Mach je předsedou Svobodných. Svobodní v posledních volbách do sněmovny získali 2,5 % hlasů.

Autor: Petr Mach | čtvrtek 6.2.2014 14:05 | karma článku: 24,29 | přečteno: 1692x