Porsche přichází s novou generací pohonných hmot

Značku Porsche a její luxusní vozy zná téměř každý. Mezi milovníky luxusu jsou známé zejména pro své sportovní výkony a elegantní design. 

Značku Porsche a její luxusní vozy zná téměř každý. Mezi milovníky luxusu jsou známé zejména pro své sportovní výkony a elegantní design. S nastupující elektrifikací automobilového průmyslu se i tato společnost musela přizpůsobit trendům a požadavkům zákazníků, kteří si přejí ekologičtější jízdu. Automobilka přichází s převratnou novinkou v podobě ekologického paliva, které pravděpodobně nakopne i výkonnost jejích akcií.

Rok 2022 v Porsche

Porsche Automobil Holding SE je automobilový holding s kontrolním podílem ve společnosti Volkswagen AG. Prostřednictvím tohoto podílu se zabývá výrobou osobních a luxusních automobilů, mezi něž patří značky Volkswagen, Audi, SEAT, SKODA, Bentley, Bugatti, Lamborghini a Porsche. Vyrábí také motocykly pod značkou Ducati a užitkové vozy pod značkami Volkswagen Commercial Vehicles, Scania a MAN.

Velmi pozitivní zprávou je, že společnost Porsche AG bude od 19. prosince přijata do indexu DAX. S prioritními akciemi společnosti Porsche AG se na regulovaném trhu frankfurtské burzy obchoduje teprve od 29. září. Dnes akcie vzrostly přibližně o 14 % na 94 EUR. Celková tržní kapitalizace k 16. prosinci činí 89,4 miliardy eur a automobilka je rovněž zahrnuta v indexech MSCI a STOXX. Po pouhých třech měsících od vstupu na burzu jsme mohli zaznamenat pozitivní výsledky, přestože většina společností trpí následky pandemie a válečného konfliktu na Ukrajině. 

Ekologické palivo 

Na konci roku přichází automobilka s převratnou novinkou. Její pilotní závod v Chile zahájil výrobu alternativního paliva a do poloviny desetiletí chce vyrábět miliony litrů. Tento nový typ paliva se údajně chová jako benzín, což by znamenalo, že řidiči by konečně mohli získat praktickou náhradu a jezdit ekologicky, aniž by museli svůj vůz nabíjet, jako je tomu u elektromobilů.

Tradiční spalovací motory by tak mohly postupně "odejít" z trhu. Společnost Porsche očekává, že palivo bude zpočátku používáno především ve sportovních vozech a jejich zážitkových centrech s cílem postupně rozšířit jeho použití na běžné komerční aplikace. Po několika letech by se palivo prodávalo ropným společnostem a dalším subjektům k distribuci spotřebitelům.

 

Autor: Lucia Žárska | středa 28.12.2022 15:21 | karma článku: 8,83 | přečteno: 280x

Další články autora

Lucia Žárska

Vyplatí se nyní investovat do "piva"?

Nemluvíme o pití vašeho oblíbeného nápoje, ale o akciích Heinekenu. Tomu se v poslední době daří dosahovat lepších zisků, než se očekávalo. Co však musí investor při nákupu akcií zvážit, kromě zohlednění zisku?

16.2.2023 v 16:28 | Karma: 5,31 | Přečteno: 153x | Diskuse | Ekonomika

Lucia Žárska

Tesla plánuje další expanzi

Akcie oblíbené automobilky již nějakou dobu pociťují zvýšený tlak. Špatné podmínky na trhu a stárnoucí produktová řada komplikují situaci společnosti.

26.1.2023 v 16:23 | Karma: 5,88 | Přečteno: 166x | Diskuse | Ekonomika

Lucia Žárska

Microsoft bude propouštět zaměstnance

Technologický gigant oznámil, že plánuje zrušit tisíce pracovních míst v rámci posledního snižování stavu zaměstnanců.

19.1.2023 v 11:38 | Karma: 7,69 | Přečteno: 284x | Diskuse | Ekonomika

Lucia Žárska

LVMH začíná rok s novou ředitelkou Dioru

Skupina vlastní některé z nejluxusnějších značek, jako jsou Dior a Louis Vuitton, a v loňském roce se jí navzdory turbulencím na trzích skutečně dařilo.

16.1.2023 v 16:27 | Karma: 5,02 | Přečteno: 98x | Diskuse | Ekonomika

Lucia Žárska

Uvolnění restrikcí v Číně a následný nárůst infikovaných

Čína uplatňuje politiku nulového výskytu virů od roku 2022, kdy byla přijata přísná omezení. Dnes jsme svědky uvolnění opatření, což s sebou nese jak pozitiva, tak negativa.

27.12.2022 v 11:12 | Karma: 6,22 | Přečteno: 190x | Diskuse | Ekonomika

Nejčtenější

Vánoční strom na kruháči na pražském Žižkově. Gerilová akce místních se proměnila v oficiální výzdobu

Vánoční strom uprostřed kruhového objezdu u Nákladového nádraží Žižkov. Tento...
8. prosince 2025  13:45

Děkuji touto cestou neznámému, který nám opět ozdobil kruháč Ambrožova/Šrámkové krásným vánočním...

Pražané rozhodli: Oblíbeným místem v MHD je také „záchod“. Proč ho cestující milují?

Čtenáři Metra jsou v MHD milovníci jednosedadel. Nejraději na nich odpočívají v...
8. prosince 2025  13:54

Pohodlí, prostor, soukromí, otočení v prostoru prostředku hromadné dopravy, ale i výhled. To vše...

VyVolení slaví výročí. Dvojnásobný vítěz Vladko Dobrovodský už není v Česku

Vladko Dobrovodský
10. prosince 2025  13:25

Ve čtvrtek 11. prosince 2025 si připomeneme významné výročí české televizní historie. Bude to totiž...

Cestující mezi Prahou a Středočeským krajem ušetří. Praha sníží počet tarifních pásem

Vlakové spoje PID
10. prosince 2025  10:01

Od 1. ledna čeká cestující změna v tarifu PID. Území Prahy se nově bude počítat jako tři pásma...

Poslední tramvaj jela po Václaváku před 45 lety. Praha chce provoz obnovit do roku 2027

Václavské náměstí ve 20. století. Rok 1961.
11. prosince 2025  11:40

Provoz tramvají na Václavském náměstí, který po více než století patřil k samozřejmé součásti...

Policisté našli dvanáctiletého chlapce ze Zlínska, je v pořádku

Policisté a hasiči pátrají po dvanáctiletém chlapci z Halenkovic na Zlínsku....
14. prosince 2025  14:52

Policisté po dvou dnech rozsáhlého pátrání našli dvanáctiletého chlapce ze Zlínska. Je v pořádku,...

Při nehodě na D48 na Frýdecko-Místecku zemřel řidič, autem narazil do svodidel

ilustrační snímek
14. prosince 2025  12:52,  aktualizováno  12:52

Při nehodě na dálnici D48 o obce Dobrá na Frýdecko-Místecku dnes ráno zemřel sedmadvacetiletý...

Biatlon v Hochfilzenu 2025: V kolik startují čeští biatlonisté a proč přišla změna v sestavě

Lucie Charvátová předává štafetu Mikuláši Karlíkovi.
14. prosince 2025

V rakouském Hochfilzenu pokračuje Světový pohár v biatlonu. Závodníci mají za sebou sprinty, o...

Rohy, kožichy i kontaktní čočky. Navštívili jsme největší sraz krampusáků v Česku

Přípravy na čertovské řádění. Srazu se jako vystupující zúčastnila s rodinou i...
14. prosince 2025  13:42

Vítejte v pekle. A kdo si nepohlídá děti, tomu je čerti klidně odnesou. S tímto varováním vyrazilo...

  • Počet článků 68
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 254x
Je spoluzakladatelkou webu Mafinn, kde se po obsahové stránce věnovala edukaci laického publika v oblasti různých druhů investic. Jak sama říká, investovaní může být jasné, srozumitelné a dostupné pro každého, stačí vědět jak na to. I proto se rozhodla v oblasti finančních trhů směřovat svoji další kariéru na pozici analytičky ProfitLevel. V pozici hlavní analytičky brokerské společnosti ProfitLevel se věnuje tomuto tématu podrobněji. Zároveň pokračuje ve psaní odborných textů o kapitálových trzích do médií a na blogy.

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.