Tandem snů: Petr Pavel/Robert Šlachta

Není úplně nemožné, aby se souhrou okolností běsný sen spojení armády a policie stal skutečností. Všichni, kteří se dnes pozastavují nad ubýváním svobody, budou na dobu vlády tandemu Zeman/ Babiš možná vzpomínat jako na zlaté časy
Budeme vzpomínat na Zlaté časy svobody tandemu Zeman/Babiš?

Nejprve se letem světem seznamme s kandidátkou hnutí pana Šlachty. Tvoří ji většinově bývalí policisté nebo vojáci z povolání. Jako doklad uvádím, jména a profese na prvních místech kandidátky:

 

Praha: RNDr Jiří Hynek, český manažer, politik a ekonomický diplomat v obranně-bezpečnostním sektoru, vedoucí delegace České republiky při Poradní skupině NATO pro průmysl.

 

Středočeský kraj: Mgr. Tomáš Sochr, elitní policista ÚOOZ. Začínal jako řadový detektiv a vypracoval se až na vedoucího odboru nelegálních obchodů na ÚOOZ.

 

Jihomoravský kraj vede Robert Šlachta, dvojkou je Miloš Rouzek: 25 let věnoval Policii ČR ve službách pořádkové služby, cizinecké služby i útvaru vyšetřování. V současné době živnostník. Bydlí v Pohořelicích jako Bob Šlachta. Že by se znali?

 

V kraji Ústeckém máme na prvních třech místech policisty, nebo bývalé členy ÚOOZ, čtyřkou do mariáše je voják z povolání.

 

V Jihočeském kraji je jedničkou novinářka, ovšem ihned následována bývalým vojákem z povolání, který pracoval i jako policista, trojku kandidátky zaujímá městský policista Malec ze Skočic.

 

V Olomouckém kraji jako jednička kandiduje Mgr. et Mgr. Václav Vévoda, právník specializující se na správní a trestní právo. Byl vojákem z povolání, později příslušníkem Policie ČR.

 

V Pardubickém kraji máme na prvním místě bývalou policistku. Zajímavý je kraj Vysočina, kde na prvním místě kandiduje žena, která strávila se svými malými dětmi téměř rok v policejní ochraně v programu na ochranu svědků.

 

Marek Krojidlo, veterán Policie ČR a člen IPA (International Police Association je mezinárodní organizace, jejíž členové jsou současní či bývalí policejní pracovníci bez rozdílů hodnosti), kandiduje v kraji Libereckém jako dvojka, před ním jako jednička stojí sociální pracovnice v domově pro osoby se zdravotním postižením.

 

V kraji Karlovarském je až na třetím místě Bc. Milada Razímová, DiS, která pracovala víc než 25 let jako vyšetřovatelka násilné a mravnostní trestné činnosti nejdříve na Okresním úřadu vyšetřování v Sokolově, současné době pracuje jako referentka majetkové správy na Krajském ředitelství policie Karlovarského kraje.

 

V Plzeňském, Zlínském a Královéhradeckém kraji žádný kandidát za policii ani armádu nekandiduje. Patrně v těchto krajích staršinům došli vojáci i policisté.

 

Chválihodné je, že na kandidátkách se na prvních místech objevují ženy. Množství bývalých policistů a vojáků z povolání však nevěstí nic dobrého. Jejich volební program skýtá jednoduchá řešení složitých problémů, dá se jej uskutečnit pouze za přísného dozoru ze strany státní moci. Při radikálním odstraňování korupce a narovnání daňového režimu pro zahraniční investory, je docela možné, že bude vylita i vanička občanských a politických práv a svobod.

 

K tomuto faktu by mohla přispět i potencionální možnost uvedení armádního generála Petra Pavla do funkce prezidenta. Co o minulosti této vysoké armádní persony mimo jiné víme: V roce 1988 byl v hodnosti kapitána hodnocen jako „třídně uvědomělý a politicky vyspělý. Jako člen strany při výkonu své funkce napomáhá prosazovat vedoucí úlohu strany mezi podřízenými. Snaží se získat pro tuto politiku ostatní. Politicko-ideová připravenost jmenovaného je na dobré úrovni.

 

Honit bývalé komunisty více než třicet let po-té pokládám za nesmysl. Dá se vyčíst, že pan generál je loajální ke své vlasti, ať vládne kdokoliv. Jako voják uznává řád. Dostal-li se i na „generální „ředitelství“ NATO, je jistě nejen ambicózní ale i schopný.

 

Na aktuální téma zvládání koronakrize pan Petr Pavel řekl, že na vrcholu by měl být jen jeden člověk; přesné vyjádření pro Seznam Zprávy bylo: „Na vrcholu, kde měl stát jeden člověk, který měl být krizovým manažerem, se to střídalo. Celý systém měl několik hlav a tak vypadala komunikace a rozhodování.“

 

Vzhledem k tomu, že krize je permanentním stavem našeho světa, zní tento výrok poněkud nebezpečně. Strach a nedůvěra v armádu a policii mnohé z nás provází z časů minulých, ale může to být jen náš mylný pocit. Ve starém Římě se v době nebezpečí povolával prostřednictvím usnesení senátu diktátor, jehož jmenoval jeden z konzulů, my si takového diktátora možná i sami rovnou zvolíme.

 

Vzhledem k chaotickému vládnutí současné vládní garnitury v dobách krize, to může být dobře. Leč mám o tom jisté pochybnosti.

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Jan Lněnička | středa 4.8.2021 17:05 | karma článku: 16,59 | přečteno: 523x