Šlo by to bez kosmetiky?

Známe to všechny – chceme vypadat jako krásná modelka v reklamě. Jak to asi jen dělá? Která kouzla a čáry používá?

Když pak prostřednictvím televizní obrazovky tvrdí, že je to díky zázračné síle nějakého konkrétního výrobku, rozhodnete si ho také pořídit. Jenže to jsou vlasy, zuby, nehty a tak dále, a než se nadějete, máte doma plné poličky roztodivných lahviček a kelímků, které nestačíte používat. Nad jejich možnostmi využití si váš partner, který má v koupelně pět věcí, marně láme hlavu.

Doporučuji si jednou začas přečíst složení těchto výrobků. Možná se vám udělá až lehce nevolno. Předpokládejme, že žena žijící v 21. století chce využívat výhod kosmetiky. Nemusí si tím ale rozhodně ničit své tělo a zdraví, Výbornou alternativou jsou přírodní výrobky. Letošní léto jsem se zaměřila na přírodní deodoranty a opalovací krémy a zjistila jsem, že fungují minimálně stejně jako ty „škodlivé“.

Jelikož nepatříme ke kulturám, které jsou hrdé na svůj tělesný zápach, většina z nás užívá deodorant nebo antiperspirant každý den. Velká část z nich obsahuje sloučeniny hliníku. Vedou se rozsáhlé diskuze o jeho škodlivosti a mnoho odborníků například těhotné ženy varuje před užíváním těchto přípravků. Naštěstí se začínáme částečně vracet k přírodním produktům a začínají se na trhu objevovat přípravky na pocení na přírodní bázi. A světe div se, fungují.

Přírodní deodoranty neslibují zastavení pocení na x hodin či dní, ale zabraňují nepříjemnému zápachu. Třešničkou na dortu je pak papírový obal, který lze kompostovat.

Organické minerální deodoranty neobsahují žádné parabeny ani živočišné přísady, tudíž je bez potíží mohou používat i vegani. Vydrží opravdu hodně dlouho, jsou bez vůně a tudíž unisex.

Výborné jsou i krémové deodoranty pro muže v plechové krabičce, který se nanáší prsty. Přirozené pocení nepotlačují a zabraňují množení bakterií, které mají na svědomí zápach. Při mírné túře v letním počasí fungují spolehlivě, při náročnějším terénu jsou účinky slabší, stejně jako u naprosté většiny deodorantů. Je potřeba si uvědomit, že pocení je přirozený proces, jehož prostřednictvím dostáváme z těla škodlivé látky a není žádoucí ho zcela potlačit.

Dalším velkým tématem kromě deodorantů jsou opalovací krémy a oleje. Hlavně v případě dětí, které zažívají své první léto v životě. Přírodní malinový olej, který se lisuje z malinových jadérek je finančně nákladnější, ale dokáže vaše dítě spolehlivě ochránit před sluníčkem. Využívá se jeho přírodní ochrany před UV zářením. Je potřeba vyzkoušet, a mazat častěji. Daří se mu na tmavém a chladném místě. Pokud jím natřete vaši ratolest a vyšlete ji na pískoviště, je jasné, že na ní nějaké to zrnko ulpí, ale to už je riziko olejů. Také zabraňuje předčasnému stárnutí a je výborný i na popálenou kůži od slunce.

Kombinace některých olejů (z malinových jader, sladkých mandlí společně s mrkvovým a měsíčkovým macerátem a dalších) předchází spálení, připraví pokožku na opálení a aktivuje opálení. Má přírodní ochranné vlastnosti, neobsahuje žádný přidaný ochranný faktor.

Na přírodní výrobky se specializuje mnoho kamenných obchodů i eshopů. Většinou v nich vládne příjemná přírodní atmosféra a nechybí uvědomělý prodavač či provozovatel daného webu, zajímající se o výše zmíněnou problematiku.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Leona Šťávová | pondělí 15.8.2016 22:02 | karma článku: 10,50 | přečteno: 384x
  • Další články autora

Leona Šťávová

Hausfrau podvádí i milence

19.10.2016 v 23:34 | Karma: 15,69

Leona Šťávová

Bloguje každý trdlo

16.10.2016 v 0:08 | Karma: 16,13

Leona Šťávová

Peter Hoeg a jeho noc

19.9.2016 v 0:04 | Karma: 8,51

Leona Šťávová

Dvacet let s Islandem

5.8.2016 v 22:49 | Karma: 14,69