Ladislav Kratochvíl
Považuji se za srandistu a optimistu. Kromě srandiček jsem také autorem a provozovatelem webu osob se sluchovým postižením
http://www.kochlear.cz
jenž si vybrala Národní knihovna ČR k archivaci jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví, což je pro mě obrovská pocta a mám z toho větší radost, než kdyby mi poslali milion korun.
stránky osob se sluchovým postižením
- Počet článků 187
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1196x
Seznam rubrik
- Jak to vidím a neslyším
- Počítače (převážně vážně)
- Kráťoviny (převávážně nevážně)
- Poradna (nevážně)
- vynálezy a objevy (nevážně)
- Remcání
- JIPka (vesele o nudě)
- Nezařazené
Oblíbené stránky
Oblíbené knihy
Oblíbené blogy
Ladislav Kratochvíl
S tučně psaným jako s kořením
Neslyším a komunikuji česky. 9,2 spoust sdělení mám v textové podobě. S možností psát na počítači tučně se však dost rozmohlo nadužívání takovéhoto psaní. Něco „otučnit“ by mělo být pouze zvýraznění významově důležitého.
Ladislav Kratochvíl
Nedělejte prosím "klikněte zde"
Pro více informací klikněte ZDE, píšeme o tom "ZDE"... Tento nešvár, který se šíří internetem jako "mor v odkazech", musel vymyslet ten, co vymyslel jezdící text a nedovedu si to vysvětlit. Obzvláště komicky to pak vypadá, když si návštěvník stránku vytiskne (což bývá často).
Ladislav Kratochvíl
Využití hlasového vyhledávání Google pro osoby s postižením sluchu
V polovině roku 2013 Google velmi vylepšil své hlasové vyhledávání, které je tak použitelné pro osoby se sluchovým postižením k převodu delší mluvy, než pouze jedno-dvě slova na text. Jelikož se mě na to hodně lidí ptá, spáchal jsem jakýsi návod.
Ladislav Kratochvíl
Můj vztah k reklamám formou mailingu (spamu)
Před nedávnem jsem byl dotázán na názor k tomuto způsobu reklamy. Z mého pohledu to je nevyžádané obchodní sdělení, proti kterým je třeba bojovat. Někomu (těm rozesílačům) se však asi líbí a považují to za účinnou reklamu.
Ladislav Kratochvíl
Víte kde je ZDE?
Máte vytištěný článek z webu, kde je "najdete ZDE", případně "píšeme o tom v tomto článku". Poznáte z papíru, kde hledat ono "ZDE", nebo "tento článek"?
Ladislav Kratochvíl
Jak se ptát když vás zlobí počítač
Počítač je pouze tzv. "rychlý blbec". Pokud nemáte počítač dlouho, či nejste technický typ, je pro vás mnohdy zcela neřešitelný i triviální problém a to často jen proto, že se špatně zeptáte na radu. Místo co nejpodrobnějšího popsání problému se omlouváte, že s počítačem neumíte a kdesi cosi. Neomlouvejte se, není proč a raději podrobně popište problém.
Ladislav Kratochvíl
Magický jezdící text a "hejbací" obrázky
Docela by mě zajímalo, čím přitahuje jezdící text <marque> začínající webotvůrce (či různé "grafiky" v televizích). Možná tím, že je velmi snadné udělat nějaký ten pohyb. Navíc člověk to vidí, kam se podívá a může mít pocit, že je to děsně profi.