AG

Pokud dovolíme aby nám zdechly poslední dvě ocelárny,tak už nikdy žádnou novou neotevreme. Chceme-li vyrábět těžké zbraně, potřebujeme vlastní ocelárny, chceme-li mít pod kontrolou strategické provozy, potřebujeme vlastní ocelárny.

Dík za informace. Už jsem si myslel, že nějací naši překabátění postkomunisté huť rozkradli, jako bylo zvykem v devadesátých letech. Tak Indové! Zatím to dělalo na mne dojem, že kdyby naše vláda vytáhla dvě miliardy a zaplatila to za majitel, mohl závod dále fungovat. Ale takto se s našimi penězi zacházet nesmí!

LJ

Pokud vím, tak oba indičtí majitelé se snažili a stále snaží o udržení výroby, při současných cenách energie a tlaku na růst mezd je to však obtížné.

Chybně byla privatizována Huť Poldi Kladno, kterou koupil architekt Vladimír Stehlík na základě projektu, podle kterého měla huť přejít na výrobu rodinných domků. Tato huť vyráběla ušlechtilé oceli a měla dobré jméno ve světě. Podobné ocelárny v Německu dobře prosperují. Fantastovi Stehlíkovi se podařilo huť brzy zlikvidovat, přičemž tam nevyrobil ani jeden rodinný domek a nesplnil ani jeden z dalších cílů, který v privatizačním projektu uvedl.

Foto

J84o17s26e92f 65B57á78r54t86a

25. 3. 2024 17:38

Hutní podniky VÍTKOVICE, NH měly své energetické závody, které v minulosti dodávaly energie v podstatě za náklady svým provozům. Oddělením energetiky došlo k tomu, že TAMEH dodával energie za ceny na Lipské burze a to nešlo přežít. Mýlím se?

  • Počet článků 420
  • Celková karma 17,90
  • Průměrná čtenost 522x
Žiji v Ostravě, povoláním hutník, narozen 1943, katolík - dost důvodu pro to, abyste mne nečetli.