Není žádný důkaz, ale důvody k obezřetnosti zde jsou: Jak souvisí Šlechtová s Okamurou a

Zemanem? Jaké nebezpečí představuje Radek Koten? Co by nás mohlo čekat? Co můžeme dělat jako občané? 

Kdyby se ve hře nacházel jen jeden nečitelný hráč, neměla bych potřebu psát tento článek. Ale hráčů přibylo a hra se zajímavým způsobem komplikuje a u toho bych se v tento moment chtěla zastavit:

Nemáme důkaz o tom, že prezident Zeman nás skutečně táhne na východ. Jsou jen podezřelé jeho hodně vřelé vztahy s Putinem, jeho zahraniční politika s Ruskem i Čínou. Je třeba obezřetnosti a to i v rámci jeho nanejvíc podezřelého týmu. Probleskují otázky, zda Miloš Zeman jedná svobodně, nebo je někam tlačen Putinem. Těžko posuzovat, ale velmi pravděpodobně, kdyby tomu tak bylo, bychom se to stejně nedozvěděli. Obezřetnost je třeba i vzhledem k jeho nekonzistenci. V roce 2011 říkal, že lidé jako Andrej Babiš, který vytuneloval Unipetrol, dělal další šméčka, byl spojený s kdečím a kdekým nemá v politice co dělat a dneska jeho pohled? Když jde o společný rybníček voličů...

Nemáme důkaz, že nás Tomio Okamura táhne na východ, ale pokud takové obavy zaznívají z úst jeho bratra, který by jen tak nevypustil, že "Tomia pravděpodobně podporují Rusové", tak je důvod k obezřetnosti. 

Andrej Babiš asi není spojený s východem, ale sám je postavou spíše oligarchickou. Každopádně je postavou monopolní, lhavou a bezskrupulózní. Je třeba obezřetnost. Obezřetnost je potřeba o to více, že na Ukrajině se oligarchové dostali k moci až v roce 2007 a vidíme situaci dnes. Slovensko zápasilo s Mečiarem apod. a mají z toho problémy dodnes. Stejně tak Italové s Berlusconim. 

Pokud předseda výboru pro bezpečnost Koten nemá pod kontrolou svůj FB, nebo naopak s tím konvenuje a jen po ozvání se demokratických politiků stáhl ze svých pohledů, nedivím se obezřetnosti demokratických politiků. Není jasný tvar politika (Přestože bych pochopila snahu diskuse ohledně chemtrails atd.). Pokud by toto existovalo samo o sobě, byla bych v klidu a v čase následném by se kompetence pana Kotena ukázala. Pokud to přidám jako další bod k výše i níže zapsaným, vnímám nikoliv obavu, ale nutnost obezřetnosti také. 

To, co ve mě ale lehkou obavu vyvolává je nakloněnost Okamurovců podpořit jakékoliv referendum, kde lidé nasbírají 100 000 podpisů, včetně vystoupení z NATO. Emocionální ovlivnění lidí (kdy pak nejde o nezávislé referendum) je známé a pro řadu otázek nemáme laické odpovědi. Pokud je někde třeba transformace (např. EU), pak otázky typu "vystoupit - nevystoupit z EU" postrádají smyslu ve chvíli, kdy to není třeba řešit, protože nepohoda ve stávajícím stavu je pochopitelná a vystoupení místo transformace může být slepé řešení. Nejde o to, že by referendum vůbec nemělo být, pouze je důležité vnímat, zda motivy politické strany cokoliv podporovat je čistý a ochráněný vlastním vědomím, nebo jde o politické podnikání (kterým se Okamura netají) a je tedy cíleným populismem. 

Poslední otázku obezřetnosti ve mě budí možná ministryně obrany Karla Šlechtová: Pamatuji se na rozhovor, kdy se snažila výrazně obhajovat vhodnost toho, že české hotely koupí Číňané. Nevěřila jsem svým uším a doufám, že to bylo jen nepodařené vyjádření. Přesto mi oblíbenost Karly Šlechtové u pana prezidenta dává nutnost ptát se, nakolik je pro-čínsky orientovaná a to i za cenu rozprodání České republiky. 

Nepodezřívejme, ale buďte obezřetní, sledujme další vývoje událostí a to komplexně. 

Držím všem zúčastněným palce, aby byli co nejvíce při skutečném vědomí a v kontaktu s dlouhodobými zájmy tvaru České republiky. 

Alena Kulhavá

 

Autor: Alena Kulhavá | pátek 1.12.2017 7:08 | karma článku: 20,59 | přečteno: 799x