Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

S Putinem je potřeba jednat!

Druhá studená válka je na spadnutí. A stejně tak i ta třetí světová. Asi to mnozí nevidí, ale ukrajinský Majdan se nám zvrtnul nejen v Ukrajinskou občanskou válku. Prezident Ukrajiny používá stejnou lživou propagandu jako Kreml. To samé dělá západ. A celý ten spor může na dno svrhnout velkou část Evropy... A potažmo celého světa...

A proto je teď, místo nesmyslných sankcí, které jen oslabují firmy a lidi zde v Evropě, potažmo v Česku, lepší zmírnit tyto dětinské spory. Bylo by docela dobré zamyslet se nad tím, proč Miloš Zeman neodmítá aktivní komunikaci s Putinem. Na akci ku příležitosti vítězství spojenců nad nácky byl prezident Ruska Putin pozván naprosto oprávněně.

Předem, pro všechny zemanofoby, jsem odpůrcem Ruska. Situace v zemi, vysoké rozdíly bohatých a chudých, charakter Rusů, jejich historická minulost a jejich laksnost v oblasti islamizace země mi přijde naprosto do nebe volající. A zdůrazňuji, že si to musíme přiznat všichni. Ale nepozvat Putina by bylo krajně neslušné. Rusko patří mezi vítězné strany. Rusko, tehdy Sovětský svaz, pomohlo k znovudobytí Evropy od nacistů. A nyní přichází další důvody.

USA má zálusk na novou studenou válku. Putin je Západem označen za diktátora i přes to, že ten samý Západ otevřeně podporuje diktátory z Hamásu, který vládne nestabilní Palestině. Vidíte ten konrtast, tu ironii? Není tak jednoduché označit za viníka ukrajinské krize jednu stranu. Nezapomeňme, že svrhnutí ex-prezidenta Ukrajiny bylo podporováno ultrapravičáky a to velmi otevřeně. A také nezapomeňme, že to, co se na Ukrajině děje, nebylo cílem ani přímým důsledkem Majdanu. To bylo jakési vyústění a využití situace a nejen ze strany Ruska, zdá se mi.

A co Obama? Prohlásil, že by se Rusko mělo omluvit za katastrofu letounu nad východní Ukrajinou. bez důkazů, které by jednoznačně svědčily o tom, že má ona země na tragédi přímý podíl. Neprokázala se zatím ničí vina, ale jedině západní prezident Obama může někoho jen tak označit za viníka. A navíc bylo toto prohlášení vydáno všemi médii a nikým nebylo výrazně zpochybňováno. 

Proto mi přijde naprosto nepochopitelné dělat ze Zemana a jiných, kteří prohlašují, že je nutné komunikovat s Putinem, nějaké zlé lidi podporující diktaturu. Mimochodem, Zeman byl osočován za chválení Číny, kterou posléze stejně chválil i Obama, což nikdo ze zarputilých antizemanovců nezaregistroval. Nechtělo se jim. A Zeman byl ten, jenž jako jeden z prvních vysokých politiků začal kritizovat islám. A byl to Zeman, jenž jako jeden z prvních vysokých politiků upozornil na nedostatky v zákonech vlády o školkách a služebním zákoně. A byl to Zeman, který správně prohlásil, že je důležité vést dialog.

Dialog o tom, zda by nebylo na místě zahodit válečnou sekyru. Zda by nebylo lepší diplomaticky dospět a spojit se. Zde je nepřítel. Světová válka je na spadnutí a my čelíme ohrožení islamizací. Ta, která nyní zabíjí v Sýrii a Iráku, je řízena konzervativním islámem. A proti takovéto formě je potřeba opravdu bojovat. Musíme komunikovat s tak velkou zemí, jako je Rusko, obchodovat a spolupracovat. 

Co je na tomto názoru a na jiných názorech, které Zeman prohlásil, špatného? Dle zarputilých antizemanovců vše, ale to je jen fanatismus. Dle člověka se selským rozumem by se dalo říci, že vulgarity do slovníku prezidenta nepatří, ale názory jsou 100% moudré. To mu v otázkách globální politiky nikdo rozumě nevymluví. 

Takže vás, megaodpůrce Ruska, Zemana, Okamury a jiných, vyzývám: Dejte šanci naší civilizaci. Nedopouštějte její zničení jen kvůli nějakým osobním pocitům. Válka je na spadnutí. A ohrožuje nás všechny. Rusko hlavy neřeže, to muslimové je řežou i v Rusku. A stejně tak to čeká nás, budeme-li nadále slepí poslouchat lživá masmédia. Nenechme si kálet na hlavu, mějme vlastní názor, zjistěme si pravdu! Islám je tu nepřítel číslo jedna, Rusko má dispozice k tomu nám s ním pomoct! Spojme se a zničme ten teror! A pak se klidně dále jako malé děti hádejte o nějaké vulgarismy!

Autor: František Kubásek | čtvrtek 27.11.2014 14:00 | karma článku: 30,93 | přečteno: 1179x
  • Další články autora

František Kubásek

Liberálové, proč se tak divíte, když někdo aplikuje vaši vlastní medicínu?

Poslední reakce na docela trapné bilboardy Andreje Babiše, varujícími před válkou, mě utvrdily v tom, že liberální demokraté, kterým já říkám "libtardi", nemají ani trochu sebereflexe a od Babiše se neliší vůbec v ničem.

18.1.2023 v 11:49 | Karma: 39,16 | Přečteno: 1431x | Diskuse | Média

František Kubásek

IZRAEL vs. HAMÁS: jak to začalo a kde Hamás bere rakety

Tohle je můj článek se zdroji, které najdete dole v mnoha odkazech. Snažil jsem se popsat, jak začal současný konflikt Izraele a Hamásu.

18.5.2021 v 9:53 | Karma: 38,00 | Přečteno: 1700x | Diskuse | Politika

František Kubásek

"Turnaj se povedl" aneb šílené lži kolem mistrovství světa juniorů

Byly časy, kdy česká hokejová reprezentace pravidelně bojovala o nejvyšší příčky. Byly časy, kdy jsme byli smutní, že naše reprezentace do dvaceti let prohrála ve čtvrtfinále. A teď máme být šťastní za prohru 0:3? Co to sakra je?

3.1.2021 v 13:26 | Karma: 35,52 | Přečteno: 1683x | Diskuse | Sport

František Kubásek

(Koróna) pozitivní deník - den 1 až 3

Je zajímavé, jak se nemoc vyvíjí. Následující poznatky jsou jedním z asi dvou set tisíc případů jen v ČR, a tak předpokládám, že každý to má trochu jiné.

17.12.2020 v 14:33 | Karma: 25,20 | Přečteno: 942x | Diskuse | Věda

František Kubásek

(Koróna) pozitivní "deník" - Den minus 3 až 1

Říkal jsem si, že záznamy jednoho pozitivně testovaného třicetiletého jinak zdravého muže může někoho zajímat. Následující zkušenosti tedy berte jako jeden z mnoha případů, jak to může probíhat. Ale taky nemusí.

15.12.2020 v 15:54 | Karma: 40,27 | Přečteno: 4998x | Diskuse | Věda
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Wimbledonská šampionka Krejčíková! Italku přemohla v dramatickém finále

13. července 2024  14:45,  aktualizováno  18:51

Wimbledon má opět senzační vítězku. A znovu po roce tato senzace pochází z Česka! Barbora...

Írán plánuje zabít Trumpa, zjistili nedávno Američané. Posílili jeho ochranu

16. července 2024  20:42,  aktualizováno  21:38

Spojené státy získaly v uplynulých týdnech informace o íránském plánu zabít exprezidenta Donalda...

Fronty na oběd i bloudění ke kanceláři. Štrasburk Čechy první den potrápil

16. července 2024  21:33

Štrasburk (od zvláštní zpravodajky iDNES.cz) Čeští europoslanci mají za sebou první den plenárního zasedání Evropského parlamentu. Seznamovali...

Zasáhneme Berlín i Prahu, hrozí opět Rusko. Naštvaly ho americké rakety

16. července 2024  20:59

Rusko může zasáhnout téměř všechny evropské metropole v čele s Berlínem, Prahou a Paříží, pokud mu...

Po tropické noci udeřily bouřky na Ostravsku, další vznikly na západě Čech

16. července 2024  7:38,  aktualizováno  20:07

Česko má za sebou další tropickou noc. Podle meteorologů na přibližně osmině měřicích stanic...

Prodej bytu 3+kk, 77 m2
Prodej bytu 3+kk, 77 m2

U Stadionu, Velká Bíteš, okres Žďár nad Sázavou
4 641 000 Kč

  • Počet článků 179
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2697x
www.incorrect.cz

Odpůrce nespravedlnosti
Podle pana Kohouta dokonce filozof