Jak iDnes.cz umlčuje lidi kvůli slovu "Cikán"

Na iDnes.cz vydali článek o dívce, která jen proto, že je Romka, málem musela do zvláštní školy a nyní chodí na univerzitu. To mi přijde celkem uhozené, protože redaktor, který tohle psal, asi nemá takové zkušenosti s Romy jako já. 

Pod článkem jsem uvedl svůj komentář, který nasbíral přes 30 "+" hodnocení. Takže bylo vidět, že čtenáři s ním vesměs souhlasili. Nechápu pak tedy, proč byl příspěvek smazán. Nejspíše kvůli slovu "Cikán". Jenže proč my, Česi, máme Cikány nazývat výrazem z cizího jazyka? Vždyť slovo Cikán nepochází ze seznamu vulgarit - pochází z oficiálních českých výrazů. Pro jakýkoliv jiný důvod je, dle mého názoru, smazání naprosto nepřijatelné. Výraz "Cikán" se používá v divadlech, měl by se správně používat všude. Nemůžeme upřednostňovat cizí výrazy před českými, to není ani správné a ani vlastenecké. Zde je příspěvek, díky kterému mě určitě budou cenzurovat i teď:

"Nechápu, proč existují fondy, které mají uměle smazat rozdíly mezi úspěchy cikánů a ne-cikánů. Přirozený vývoj napovídá, že cikán nemá průměrně takový potenciál. Takže mi snad chcete tvrdit, že tyto nadace pracují na smazání rozdílů, které vytvořila legendárně rasistická příroda?

Redaktoři by si měli po sobě články číst.

Trnitá cesta cikánů? Kde to berete? Já chodil na školu, kde naopak jsme měli trnitou cestu my. Drzí byli i prvňáčci, ale když jsme je chtěli seřvat, že jsou drzí, byli jsme rasisté.

U nás v práci byl třeba cikán na pohovoru a řekl, že bere na dávkách o polovinu více než my za tvrdou dřinu... Kdo to má tedy trnité?

Kdo to má těžké? Třeba padesátiletý manželský pár, který nemůže prodat svůj byt či dům v Ústeckém kraji, protože kvůli cikánům extrémně klesla tržní cena... Má to těžký obyvatel krachujícího Ústí nad Labem, které trpí nezaměstnaností, protože odsud odchází sídla věčně okrádaných firem. Lidé se tu bojí vyjít po osmé večer ven. Ale protože za to můžou cikáni, tak o tom, levičácké a komunistické iDnes.cz nepíše.

A ano, jste cenzoři, komouši a lháři. Vy jste rasisté. My máme jen problém s tím, že makáme jak magoři, abychom platili dávky lidem, kteří nám vyhrožují, nadávají nám do bílých k**ev a když se proti tomu ohradíme, surově nás zmlátí v přesile nebo si jdou stěžovat na rasismus... Špatní jste VY ne MY!!!!"

Je psán doslova tak, jak to cítím. Jednoduše neziskové organizace nás všechny diskriminují. Cikáni využívají situace a to té, že nejsou tak silní v oblasti vzdělání a jsou tak přednostně podporováni. Navíc neustále používají slovo rasismus. Proč bychom měli být rasisté? Tohle je prostě realita způsobená přírodou nebo historií, předchozími generacemi toho jedince a podobně. Prostě se narodí někdo, kdo nemá takový potenciál. A že mezi Cikány je ten podíl vyšší než u ostatních, je sice špatné, ale je to prostě tak a my za to nemůžeme.

Chtěl bych zdůraznit, že sem příchozí Ukrajinci a Rusové většinou pracují i přes to, že nemusí mít zrovna vysokoškolské vzdělání, i když mnoho z nich ho stejně má. Odvádí daně. Vietnamci také naopak studují mnohem lépe. Potomkové vietnamských přistěhovalců se učí dobře česky a perou se s tím, že jsou cizinci, velmi dobře. Víte proč? Protože nikoho neobtěžují slovem rasismus.

Znám pár Cikánů, kteří umí pracovat, jenže těch pět, co je u nás v podniku, vyvážilo dalších několik, kteří se po nástupu hodili "marod" nebo kteří prohlásili, že berou stejně či více na dávkách od státu. To je prostě realita. Musíme pracovat, odvádět daně a ty se posílají té větší části Cikánů, kteří jsou násilní, kradou a na dávkách berou více než my. 

A ještě jeden detail o slově "Cikán". Mnoha Cikánům to slovo vůbec nevadí. To nás jen média krmí tím, že je korektní použít nějaký cizí výraz. Kde skončíme? Budeme Němcům říkat Deutsch? 

Autor: František Kubásek | středa 22.10.2014 14:15 | karma článku: 31,90 | přečteno: 1514x
  • Další články autora

František Kubásek

Liberálové, proč se tak divíte, když někdo aplikuje vaši vlastní medicínu?

Poslední reakce na docela trapné bilboardy Andreje Babiše, varujícími před válkou, mě utvrdily v tom, že liberální demokraté, kterým já říkám "libtardi", nemají ani trochu sebereflexe a od Babiše se neliší vůbec v ničem.

18.1.2023 v 11:49 | Karma: 39,16 | Přečteno: 1431x | Diskuse | Média

František Kubásek

IZRAEL vs. HAMÁS: jak to začalo a kde Hamás bere rakety

Tohle je můj článek se zdroji, které najdete dole v mnoha odkazech. Snažil jsem se popsat, jak začal současný konflikt Izraele a Hamásu.

18.5.2021 v 9:53 | Karma: 38,00 | Přečteno: 1700x | Diskuse | Politika

František Kubásek

"Turnaj se povedl" aneb šílené lži kolem mistrovství světa juniorů

Byly časy, kdy česká hokejová reprezentace pravidelně bojovala o nejvyšší příčky. Byly časy, kdy jsme byli smutní, že naše reprezentace do dvaceti let prohrála ve čtvrtfinále. A teď máme být šťastní za prohru 0:3? Co to sakra je?

3.1.2021 v 13:26 | Karma: 35,52 | Přečteno: 1683x | Diskuse | Sport

František Kubásek

(Koróna) pozitivní deník - den 1 až 3

Je zajímavé, jak se nemoc vyvíjí. Následující poznatky jsou jedním z asi dvou set tisíc případů jen v ČR, a tak předpokládám, že každý to má trochu jiné.

17.12.2020 v 14:33 | Karma: 25,20 | Přečteno: 942x | Diskuse | Věda

František Kubásek

(Koróna) pozitivní "deník" - Den minus 3 až 1

Říkal jsem si, že záznamy jednoho pozitivně testovaného třicetiletého jinak zdravého muže může někoho zajímat. Následující zkušenosti tedy berte jako jeden z mnoha případů, jak to může probíhat. Ale taky nemusí.

15.12.2020 v 15:54 | Karma: 40,27 | Přečteno: 4998x | Diskuse | Věda
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Konec týdne bude slunečný. Pak přijdou zase bouřky, varují meteorologové

18. července 2024  6:36

Přímý přenos Druhá polovina týdne podle meteorologů přinese příjemné slunečné počasí bez srážek. V neděli se ale...

Američtí pracující na první místo. Vance na sjezdu republikánů kritizoval Čínu

18. července 2024  6:29

Americký senátor J.D. Vance, kterého si republikánský exprezident Donald Trump vybral jako...

Biden se nakazil covidem, stahuje se do izolace, oznámil Bílý dům

18. července 2024,  aktualizováno  5:47

Americký prezident Joe Biden, který obhajuje v podzimních volbách mandát, se nakazil covidem....

Jediná svého druhu. Speciální loď přiveze do Modřan konstrukci Dvoreckého mostu

18. července 2024

Ráno začne speciální loď převážet části konstrukce pro stavbu mostovky Dvoreckého mostu. Z montážní...

  • Počet článků 179
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2697x
www.incorrect.cz

Odpůrce nespravedlnosti
Podle pana Kohouta dokonce filozof