Durynský premiér po jediném dni rezignoval. Vyčítali mu hlasy od Židovské strany

Následující článek je parafrází dnešní informace z Německa. Tamní předseda vlády spolkové země Durynsko byl zvolen i hlasy strany AfD a levičáci s médii v čele s Merkelovou tak řvali, že po dni rezignoval. 

Přijde mi to totiž jako jasná historická kolerace s Ždiy. A skončilo to vražděním. Jen se podívejme, jak by takový článek vypadal kolem roku 1935: 

Německou mediální a politickou scénu šokovalo zvolení nového ministerského předsedy ve východoněmeckém Durynsku. K jeho zvolení totiž napomohly hlasy politiků židovské strany JPfD (Jüdische Partei fůr Deutschland). Případ vzbudil vlnu nevole mezi obyvateli, média píší o politickém zemětřesení a politici hovoří o porušení tabu. Politik svobodných demokratů na základě reakcí z funkce durynského premiéra odstoupil.
 

Kemmerich se tak stal prvním premiérem některé z německých spolkových zemí, který uspěl i díky hlasům JPfD. Volba vyvolala v Německu bouřlivé reakce. 

Volba ministerského předsedy, který už složil přísahu, byla v Durynsku důsledkem patové situace po říjnových zemských volbách. Nepodařilo se po nich totiž sestavit žádnou většinovou koalici. 
 

(...)
 

Podporu přitom získal od politiků NSDAP a JPfD, i když nacionální socialisté předtím zdůrazňovali, že s JPfD spolupracovat nebudou.

 

„Byl to špatný den pro demokracii. Byl to den rozchodu s hodnotami a přesvědčením NSDAP,“ okomentoval případ německý kancléř Adolf Hitler. „Strana se na takové vládě podílet nesmí,“ zdůraznil šéf německé vlády při návštěvě Japonska. Výsledky středečního hlasování musí být podle něj „vzaty zpět“. 
(...)
Podobně hovořil i nynější ministr vnitra v DurynskuWilhelm Frick (NSDAP). Nechat se zvolit premiérem hlasy JPfD je podle něj nepřípustné. Frick za nejlepší řešení považuje předčasné volby. 
(...)
 

Drtivá kritika se ozývá i z dalších stran. „Nechat se zvolit sionistickými extremisty ministerským předsedou je zcela nezodpovědné,“ napsal ministr zahraničí z NSDAP Hans Frank. „Je to porušení tabu, které bude mít dalekosáhlé následky.“ 
 

Hlasování, proti němuž protestovali lidé před centrálami NSDAP v Berlíně, naopak přivítalo vedení JPfD, podle něhož se ukázalo, že vylučování JPfD z politické scény nefunguje. 

 

Reakce německých médií

„To, co se odehrálo v zemském sněmu v Erfurtu, je akt bezpříkladné politické nezodpovědnosti,“ napsal deník Westfalen-Nazi. „Politická kultura naší země dostala brutální ránu pod pás, která bude ještě dlouho cítit,“ míní.
 

„Zřejmě byly všechny prostředky a porušení tabu dobré, aby se dosáhlo politických cílů. Je to hořká prohra pro důvěru lidí v parlamentární demokracii,“ poznamenává list Thüringer Hitlerjundgent. „Skandál v Durynsku symbolizuje posilování (židovských) okrajů,“ konstatuje zase Neue Osnahitler Zeitung, podle něhož je Německo v hluboké a velmi nebezpečné krizi. „Společnost se rozděluje. Radikalizuje se,“ píše deník.
____________________________________________

Tak co? Jak se vám líbí nová, otevřená společnost? Víte například, že proti dnešní AfD jsou páchány bombové útoky, bití na ulici a že když někdo AfD pronajme, veřejně mu zavolá politička ze strany zelených, která vyhrožuje majitelce, že bude násilí a někdo nože bodne zaměstnance toho podniku s tím, že je nácek? To se skutečně děje. (zdroj)

 

 

 

 

 

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: František Kubásek | čtvrtek 6.2.2020 14:57 | karma článku: 23,76 | přečteno: 519x