Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Vykonavatelem zvrhlé státní moci je recidivista. Kde to žijeme?

Možná jste v médiích nepřehlédli zmínku o průběhu výkonu exekuce na mladé mamnice se synem nemocným rakovinou, kdy tlupa “vymahačů práva” vnikla v šest ráno do jejího domu a požadovala na ní okamžitou úhradu dluhu otce dotyčné ve výši 300 000,- Kč. Nebylo reagováno na její prosby a braní ohledu na nemocného chlapce, nebylo reagováno na zjištění, že otec v domě nebydlí ani tam nemá žádný majtetek. “Velitel zásahu” nechal sepsat a připravit vše cennější k odvozu a na veškeré námitky reagoval jen strohým sdělením: “Zaplaťte!”

Ilustrační foto.

 

Ano, tak je postaven exekuční zákon z dílny vlády současného presidenta, tak je ve stále častějších případech vykonavateli vykládán a praktikován. Spoustě dlužníků již není co brát a tak se metody vymožení alespoň nějaké částky stávají stále drsnější, bezcitnější, silovější. Advokátsko-exekutorská lobby si na svůj každodenní příděl masa tak zvykla, že si na jeho obstarání už dokonce najímá i několikráte soudně trestané kriminálníky jako v tomto případě.

 

Zkusme se vžít do myšlenkových pochodů tohoto najatého jedince. Celý život si obstarává zdroje na živobytí násilnostmi či okrádáním spoluobčanů. Společnost jej za to trestá několika pobyty za zamřížovanými okny. Najednou se však situace mění. Stát mu nabídne, prostřednictvím soudní exekutorky, pokračování v této činnosti, ale místo cesty do vězení odměnu v podobě pravidelné mzdy.

 

A tak, vybaven průkazkou nadčlověka, který si může se svojí obětí dělat co se mu zamane vyjede na “lov”. Vše dle zákona, dle práva, vše prý na ochranu chudáka věřitele, vše s nejvyšším posvěcením sociálně spravedlivého státu, který prý nemůže dopustit, aby se dluhy neplatily, jak nám každoročně ve vyúčtování svého vlastního rozpočtu sám svými stamiliardovými schodky „ukazuje“.

 

V tomto konkrétním případě šel státní vyděrač ještě dále. Nechal si zaplatit vše, co nešťastná a strachem ochromená žena sehnala. Sto tisíc. Za čtrnáct dní však se svým komandem přijel znovu a když nedostal zbytek dluhu, vše odvezl jako válečnou kořist k nohám své paní, exekturoky, ochránkyni věřitelů, garantu spravedlnosti.

 

Teprve poté se okradená žena vzmohla na odpor. Soud rozhodl v její prospěch, ale odvezené věci ji byly vráceny až po roce a půl. Jak to bylo s vyplacenými sto tisíci zprávy nekomentují. Hlavní pachatel je souzen pro vydírání. Exekutorka, která svým jednáním, ať “jen” nekompetentním či přímo úmyslným, toto všechno dopustila, však jen již není exekutorkou. Souzena není. Kde je nyní právo, aby ochránilo poctivého člověka? Kde je stát a jeho výkonné složky, aby zaručily spravedlnost?

 


Asi mají jiné starosti. Musí jménem našich volených zástupců budovat zářné zítřky pomocí peněz svých daňových otroků. Toto je jen jeden ze způsobů jak poddané cvičit v bezmezné poslušnosti a udržovat je stavu pemanentního strachu. Že se primárně nejedná o žádnou ochranu věřitelů, ale o krmení zainteresovaných politickomafiánských spolků dokazuje další skutečný příběh:

 

Mladá matka nedostávala alimenty. Otec dlužil něco přes 12 000,- Kč. Ona jej zažalovala, došlo na exekuci. Její výše s “advokátsko-exekutorským masem”: celkem 80 000,- Kč. Po třech měsících bývalý manžel zaplatil exekutorovi 20 000,-. Matce bylo z toho přeposláno korun: 150,- slovy: sto padesát! Po tomto šoku chtěla tedy celou exekuci zrušit. Ano, může, ale desetitisícové poplatky tedy bude hradit ona. Hádejte komu a komu za to všechno ještě navíc platí DPH?

 

Co jsme to dovolili? Co jsme dovolili naší politické reprezentaci stvořit za zrůdu? To není stát pro lidi. To je mafiánská kriminální zkorumpovaná stoka řízená všehoschopnými manipulátory moci, kteří si z nás dělají nesvéprávné lokaje. Pod pláštíkem sociálního smíru, multikulturního obohacování, evropské integrace, dotačních programů, pozitivní diskriminace, růstu HDP, regulačního řízení trhu či dalších nesmyslů produkovaných v Praze i v Bruselu jsme se salámovou metodou vrátili do dob zuřící státní totality, kde vykonavatelem moci dle práva může být naprogramovaný, kriminálem ošlehaný ranař, vyžívající se v ponižování a násilí na oběti, který obdařen v podstatě neomezenými pravomocemi zlikviduje na počkání klidný život kohokoliv se mu zamane.

 

Toto je snad normální podoba právního státu? To je civilizovaná společnost 21. století uprostřed Evropy? Z obou uvedených příběhů jasně vyplývá, že český systém exekutorského vymáhání dluhů v žádném případě neslouží svému účelu. Je to sprostá šikana a umělé rozsévání strachu mezi “poddaný” lid. Spolu s likvidačním celkovým 75% zdaněním výdělků, byrokratickou chobotnicí, zákonnou džunglí, ve které se nikdo nevyzná a zkorumpovanou politicko-úřednickou mašinérií zde máme, sociálně eurodemokratickou obdobu bolševického pokusu na všeregulovanou a manipulovanou společnost vystrašených daňových otroků, řízenou partajními centry vyvolených nejvšehoschopnějších kádrů.

 

Jedinou šancí na slušné přežití se stalo přisátí na státní penězovod, kterým protéká stále více peněz. Zdroje přeci jsou! Jsou však opravdu nevyčerpatelné, jak se tváří vládnoucí oligarchie? Kolik toho ještě mohou lidé, kteří neparazitují na erárním přerozdělování, ještě unést? Jejich životy jsou postupně likvidovány tak hrubým a až nepochopitelným způsobem, že je to do nebe volající. Kdy si to uvědomí i ta demokratická volební většina, která tento státní dirigismus vyžaduje a neustále jej mění za pofidérní jistoty a jakousi budoucí prosperitu?

 

Jaký jiný důkaz ještě potřebuje než to, že vykonavatelem státní moci může být něco takového jako v případě výše popsaného provedení exekuce? Takový stát opravdu potřebujeme? Takovému státu a jeho představitelům dáme všanc celý svůj život?

 

Diskuse bez registrace, další články a zajímavosti: ZDE

Autor: Karel Kříž | úterý 28.1.2014 8:08 | karma článku: 44,95 | přečteno: 5693x
  • Další články autora

Karel Kříž

Klinika: Mozky vymyté komunismem

To si tak se svými rudými kamarády vyhlédnete dům, který zrovna nikdo nevyužívá. Je opuštěný. Ale celkem pěkný a velký.

9.1.2019 v 14:08 | Karma: 30,32 | Přečteno: 1134x | Diskuse | Společnost

Karel Kříž

Totalitní dobroserismus

Asi tak bych pojmenoval současné společenské uspořádání. Lepšolidé, nebo chcete-li bolševici mysli, nám tlačí jejich “dobro” přes mrtvoly ...

8.1.2019 v 7:39 | Karma: 29,30 | Přečteno: 1178x | Diskuse | Politika

Karel Kříž

Štědrovečerní Kouzelník Žito. Chyběl už jen prvomájový průvod

Málokdy se pouštím do recenzí "uměleckých děl" z českého televizního světa, ale prime time ČT na Štědrý večer je přeci jen alespoň minimálně k zamyšlení.

26.12.2018 v 8:25 | Karma: 44,65 | Přečteno: 5804x | Diskuse | Kultura

Karel Kříž

Koblihy nejsou zadarmo

Z kruhů blízkých agrofertímu hnízdu neustále slyšíme jak je Burešova vláda ohromně úspěšná, jak se Česku daří a jak je vše zahaleno v růžovém oparu prosperující budoucnosti.

26.11.2018 v 17:28 | Karma: 32,62 | Přečteno: 1104x | Diskuse | Politika

Karel Kříž

Od Jakeše po Bureše II.

Pokud se v naší zemi chodí na výročí 17. listopadu chodit klanět k pomníku "sametové revoluce" estébáci a bývalí nomenklaturní kádři KSČ, není jen něco shnilého ve státě Českém, ale je to s naší společnosti totálně, ...

17.11.2018 v 16:17 | Karma: 25,40 | Přečteno: 642x | Diskuse | Politika
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Biden se nakazil covidem, stahuje se do izolace, oznámil Bílý dům

18. července 2024,  aktualizováno 

Americký prezident Joe Biden, který obhajuje v podzimních volbách mandát, se nakazil covidem....

Raketová kariéra Trumpovy snachy. Hvězdné Laře radila i rodačka ze Zlína

18. července 2024

Premium Pro snachu Donalda Trumpa Laru jsou poslední měsíce ve znamení nástupu na politické výsluní, který...

I pár stovek měsíčně udělá za dvacet let divy. Expertka o výchově ke spoření

18. července 2024

Premium O financích mluví jen pět procent žen. A podobné procento teenagerů dostává informace od rodičů...

Velký výprodej státu. Nabízí jez, pošty i hřbitovy, některé však omylem

18. července 2024

Premium Pokud se chystáte v budoucnu investovat do nemovitostí, zbystřete. Stát se hodlá zbavit více než...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 501
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4834x
Člověk s vlastním názorem a veselým duchem. Narozen ve znamení lva roku 1966. V současné době majitel obchodní firmy. Dříve učitel, který přerušil svoje studium na pedagogické fakultě Masarykovy univesity, aby mohl okusit "radosti" soukromého podnikání. Mojí ideou je svobodný občan, který se umí postarat sám o sebe a malý, ale výkonný státní aparát, který jej nešikanuje a měří každému stejným metrem. Více článků a zajímavých informací najdete na www.pravyprostor.cz