Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Trable kmotra Mazánka

Příběh číšníka od Beránků, který nakonec orchestroval pomalu celou Prahu, jakoby věrně ukazoval vývoj české společnosti po sametové „nejsmejakooni“ revoluci. Jak se musí dělat politický byznys předvedl soudruh Janoušek naprosto precisně a dokonce se to nebál ukázat i na pohřbu jednoho z největších bolševických zm.dů, kamaráda z rudé čtvrti Miroslava Štěpána.

 

Je jasné, že pražská galérka veksláků, podvodníků a šmelinářů musela mít, stejně jako dnes i před listopadem 1989 politické krytí. Mazánek v té době zřejmě pásl přímo soudruha Štěpána a vděčnost za to mu projevil právě smuteční účastí, na listině prodejných děvek se však muselo objevit i mnoho dalších komunistických papalášů, včetně důstojníků StB. Když president Havel vyhlásil tlustou čáru za  minulostí, která těmto figurkám přikryla jejich kšefty, neváhal podnikavý chlapec Romeš založit s estébáckými kolegy firmu, jež z něj nakonec udělala bordeltátu, v jehož stáji se jako klenot popásával i sám primátor Pavka Cestovatel.

 

Schéma vývoje tedy kopírovalo stav v celé české kotlině. Jeden bezcharakterní, samosplachovací, narcistický šíbr, přesvědčený o vlastní neomylnosti a dokonalosti, kolem něj pár bývalých vlivných komoušů a estébáckých fízlů s kontakty a informacemi. Ve vyšších patrech „demokratické“ politické scény bílé koně, kteří „nejsou jako oni“, ale přímo oni. Ve vzájemné symbióze pak vymýšlející jak co nejlépe podojit erár a ty prachy, co leží na ulici (spíše tedy na státních účtech) šikovně odklonit domů. Čest práci, soudruzi!

 

Na rozpinkání si kluci většinou dávali úvěry v bankách, kde soudruh ředitel pochopil nové tempo doby, nebo na něj tajní něco zajímavého věděli. Za půjčené desítky či stovky miliónů si pak najednou podnikatelsky procitnuvší vyznavači marxismu-leninismu rozjížděli svoje obchody s „menším“ náskokem před konkurencí na startovní čáře.

 

"Dobrej byznysplán" byl též rozkrádání majetku SSM, ROH či podobných komunistických organizací, který nakonec vyvoleným soudruhům přinesl onu proklamovanou šťastnou budoucnost, jistoty a prosperitu. Však z toho žijí materiálně i duchovně dodnes.

 

 Nicméně bylo třeba se zajistit na delší dobu. Jednorázové tunely sice drobný na kafe přinesly, ale život jede dál. Prachy, děvky, chlast, hérečky, píchání! Vily, dovča, manekýna na ozdobu, pořádnou káru! Ať proletariát čumí jak se dělá sociální kapitalismus! To nejde financovat z jednorázovejch čórek. Musí to kapat furt! A ne kapat, pořádně valit. Zdroje jsou!

 

Chlapci pochopili, že se vlastně skoro nic nezměnilo. Stáčí zase ochočit pár papalášů a jízda pokračuje i se změnou režimu. Ba je to ještě výnosnější. Už se nemusí šmelit s bonama, šidit na účtenkách, vysvětlovat manka nebo podobně paběrkovat. Osedlat správný koně a psát noty na státní zakázky. Nasadit nový kvádro lobbisty, váženého poradce, politického podnikatele. To je ona specifická třetí cesta k vysněnému eurokomunismu. Jen s malou úpravou: Každému dle jeho potřeb! Tedy jen pro zvolené a vyvolené.

 

Tak Mazánek orchestroval protidrogovou osvětu s půlmiliardou v banku. Pak psal se svými právníky noty pro Dopravní podnik města Prahy, VZP, stavební úřad magistrátu, nástroje si  pravidelně ladil s mnoha úředníky i s pracovnou primátora. Zlatý časy! Nemusí kapat, hlavně když prší, vole, soudruhu, ne? Poručíme větru dešti!

 

Všem klukům, co spolu mluvili, tak najednou povyrostly pinďoury o deset čísel. Špičatý boty, telefon velkej i malej, vošéfovaný taláry, benga i mediální mrdky. Pohoda, klídek, luxusní tabáček. Na daňový poplatníky muší bejt přísnost, vašnosti! A tak pršelo, jen se lilo. A lilo se dost, taky šňupalo. Kruh protidrogový prevence se uzavírá.

 

Sehranej orchestr začal najednou vyluzovat sem tam falešnej tón. Co to? Jakej boj proti korupci, kurva?! Jak nepřikryje, co to je? Co to tam dělá ten Čistej? Cestovateli, kamaráde, jsem nějak out, zapni malej a brnkni mi. Jedu na panáka.

 

Přátelé, soudruzi, kamarádi, nesvítily mi světla ani šťastná hvězda, mediální hyeny mě uštvaly. Jen jsem si chtěl malinko vorazit, ale nikoho porazit. Ta cigoška mi tam skočila, může bejt ráda, že jsem jí dal na nový hadry. Já jsem nevinej, jsem nevinej! Zeptejte se Pavky, Libora, koho chcete. Teď mě ale omluvte, valím do Zadaru.

 

Bude zajímavé, jaký konec bude mít Mazánkův příběh. Obávám se, že tepláky nosit nikdy nebude. Tísíce jemu podobných politických pasáků je pořád v klidu, tisíce jemu podobných politických „podnikatelů“ si v pohodě užívá z erárních odklonů. Společnost se zatím nedostala do tak racionální fáze vývoje, aby s nimi dokázala zatočit a jako hnisající vřed je vypudila ze svých základů. Stále si tady hrajeme na kapitalismus s lidskou tváří, ale praktikujeme korupční eurosocialismus, kde hospodářství řídí daně, dotace, regulace a razítka ouředníků, nikoliv um a práce. Pokřivený nesvobodný trh je jen dojnou krávou pro výše popsané parazity s jejich šmelinářskými praktikami. Pro „nadlidi“, co vysávají život produktivní části společnosti, kterou bez skurpulí okrádají, ponižují a vysmívají se jí.

 

Pozitivní na celé věci je, že část voličské základny, která chtěla vidět v praxi programové teze ODS, spočítala této partaji Mazánko-Cestovatelskou politiku a dala jasně najevo, že si z nich srandu dělat modří ptáci nebudou. Neštěstím naší společnosti však je opačná strana spektra elektorátu. Ačkoliv má velmi mnoho podobných případů i stejných indícií v řadách svých politických „svatých obrázků“ a jejich šedých eminencí, nechápe, nevidí, neslyší a stále stejně volí.  Kdo jim otevře oči?

 

Diskuse bez registrace, další články a zajímavosti: ZDE

 

Autor: Karel Kříž | středa 7.5.2014 9:09 | karma článku: 38,63 | přečteno: 2041x
  • Další články autora

Karel Kříž

Klinika: Mozky vymyté komunismem

To si tak se svými rudými kamarády vyhlédnete dům, který zrovna nikdo nevyužívá. Je opuštěný. Ale celkem pěkný a velký.

9.1.2019 v 14:08 | Karma: 30,32 | Přečteno: 1134x | Diskuse | Společnost

Karel Kříž

Totalitní dobroserismus

Asi tak bych pojmenoval současné společenské uspořádání. Lepšolidé, nebo chcete-li bolševici mysli, nám tlačí jejich “dobro” přes mrtvoly ...

8.1.2019 v 7:39 | Karma: 29,30 | Přečteno: 1178x | Diskuse | Politika

Karel Kříž

Štědrovečerní Kouzelník Žito. Chyběl už jen prvomájový průvod

Málokdy se pouštím do recenzí "uměleckých děl" z českého televizního světa, ale prime time ČT na Štědrý večer je přeci jen alespoň minimálně k zamyšlení.

26.12.2018 v 8:25 | Karma: 44,65 | Přečteno: 5804x | Diskuse | Kultura

Karel Kříž

Koblihy nejsou zadarmo

Z kruhů blízkých agrofertímu hnízdu neustále slyšíme jak je Burešova vláda ohromně úspěšná, jak se Česku daří a jak je vše zahaleno v růžovém oparu prosperující budoucnosti.

26.11.2018 v 17:28 | Karma: 32,62 | Přečteno: 1104x | Diskuse | Politika

Karel Kříž

Od Jakeše po Bureše II.

Pokud se v naší zemi chodí na výročí 17. listopadu chodit klanět k pomníku "sametové revoluce" estébáci a bývalí nomenklaturní kádři KSČ, není jen něco shnilého ve státě Českém, ale je to s naší společnosti totálně, ...

17.11.2018 v 16:17 | Karma: 25,40 | Přečteno: 642x | Diskuse | Politika
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Vláda schvaluje „český“ Green Deal. Prudce zdraží benzin, uhlí i stavby

17. července 2024

Premium Benzin a nafta podraží od roku 2027 až o deset korun, stavět nové domy bude složitější kvůli...

Zocelení z vesmíru i armády. Demokraté mají devět adeptů na viceprezidenta

22. července 2024  21:02

Už po oznámení amerického prezidenta Joea Bidena, že se nebude ucházet o znovuzvolení, začali jeho...

Dárek pro Putina podpořilo 300 tisíc lidí. Vybírají i na zasaženou nemocnici

22. července 2024  20:40

Rusko před několika dny zasáhlo raketou největší dětskou nemocnici v Kyjevě. Projekt Dárek pro...

Kvůli požáru kamionu s bateriemi čtyři hodiny stála D1 na Novojičínsku

22. července 2024  20:25

Kvůli požáru kamionu ve Vražném na Novojičínsku byla čtyři hodiny neprůjezdná dálnice D1 ve směru...

Tajná zbraň patriarchy Kirilla. V Česku působí mocná prokremelská církev

22. července 2024

Premium Je to více než rok, co Česko umístilo ruského patriarchu Kirilla jako první osobu na sankční...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 501
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4834x
Člověk s vlastním názorem a veselým duchem. Narozen ve znamení lva roku 1966. V současné době majitel obchodní firmy. Dříve učitel, který přerušil svoje studium na pedagogické fakultě Masarykovy univesity, aby mohl okusit "radosti" soukromého podnikání. Mojí ideou je svobodný občan, který se umí postarat sám o sebe a malý, ale výkonný státní aparát, který jej nešikanuje a měří každému stejným metrem. Více článků a zajímavých informací najdete na www.pravyprostor.cz